dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ARCHIWUM
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tegoHits: 166
mama24  
11-12-2009 23:05
[     ]
     
Moja ciąża również nie była planowana. Nie mam męża, chociaż

ojciec dziecka zdążył mi się oświadczyć. Byłam załamana przez pierwsze dwa miesiące. Nie

chciałam dziecka. Wtedy myślałam, że "nie jestem na to gotowa", a może po prostu

myślałam, że lepiej (wygodniej) byłoby dla mnie gdyby ciąża zniknęła. Bałam się wszystkiego,

ale jak zobaczyłam na USG w 12tc rączki, nóżki i bijące serduszko popłakałam się ze

wzruszenia. Nie rozumiałam dlaczego. Później usłyszałam, że to najprawdopodobniej będzie

dziewczynka i wybrałam imię Zosia. Strach minął. Rodzina i przyjaciele cieszyli się razem ze

mną. Gdy pierwszy raz w 25 tygodniu trafiłam do szpitala lekarze podejrzewali, że dziecko

jest za małe. Ostatecznie nic nie zdiagnozowali, bo mieściło się to w granicach normy, ale

ja chciałam mieć już duży brzuch, który z dumą mogłabym pokazywać, jak inne mamy w 7

miesiącu. Dwa tygodnie później, znów szpital i tym razem stwierdzono głęboką hipotrofię

(była za mała o 6 tygodni) i smutek, strach o Zosię. Niestety łożysko nie odżywiało i nie

dotleniało jej dobrze. przez tydzień obserwowali tętno, gotowi mnie pokroić i wyciągnąć

dziecko, gdyby trzeba było ratować jej życie. Niestety serce przestało bić, gdy odłączyli

mnie od KTG i nic nie można było już zrobić. Urodziłam córeczkę siłami natury, w 28tc. To

było miesiąc temu, a ja bardzo tęsknię. Bardzo. Tęsknię za wszystkim - powiadamianiem

przyjaciół, o tym, że jestem w ciąży, za ich radością i ciepłymi słowami, za wizytami u

lekarza (chociaż moja pani doktor miała dość specyficzne poczucie humoru, którego nie

rozumiałam), ale przede wszystkim tęsknię za Zosią.

Życie jest prawdziwe i czasami

przerażające, ale jest na poważnie. Jest jedno. Niepowtarzalne. Darowane każdemu

pojedynczemu i niepowtarzalnemu człowiekowi, który pojawia się na tym świecie. Wierzę, że ja

przeszłam pozytywnie pewną próbę, że pojawienie się Zosi było częścią planu, najważniejszą

jak dotychczas częścią mojego życia. Byłyśmy (ja i Zosia) zapewne rzadkim przypadkiem,

jednym na wiele szczęśliwych porodów dzieci żywych, zdrowych i donoszonych, ale byłam mamą i

Bóg wie co robi. Teraz już się nie boję. Trzeba dużo stracić, żeby zyskać jeszcze więcej.

Pozwólcie, że napiszę jeszcze, że troska o nasze, tylko własne życie to za mało.

Lekceważenie najważniejszych momentów życia, dużo kosztuje. Zawsze i wszędzie. Nawet, a może

przede wszystkim wtedy, kiedy najmniej jesteśmy świadomi, tego co robimy.
Nieplanowane

ciąże często kończą się aborcją, a to jest dopiero prawdziwy dramat. Ja nie zamieniłabym

czasu z Zosią na nic innego.
Dowiedziałam się, że bycie mamą to super sprawa! I

uwolniłam się od moich najgorszych koszmarów, kiedy śniło mi się, że jestem w ciąży sama,

zrozpaczona, opuszczona i śmiertelnie przestraszona. Zosia była błogosławieństwem.



Nasze dzieci są u Taty! Tylko za nie dziękujmy. Bóg daje życie każdemu człowiekowi w

łonie matki. Dzieci idą do nieba, gdzie nie ma już śmierci, chorób i cierpienia. Wierzę, że

w niebie moja Zosia żyje i jest zdrowa, i jest tam właśnie takie szczęście, jakie tutaj, gdy

rodzi się kolejne żywe i zdrowe dziecko. Dla mnie to jest wielka obietnica tego, że jeśli

wierzymy, spotkamy się ze swoimi dziećmi, i że będziemy żyć u Boga. 


  Temat Autor Data
  Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego EwaSw 02-12-2009 06:21
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego jolek 02-12-2009 07:30
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego beti23 02-12-2009 09:10
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego Wera 02-12-2009 09:48
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego koraliki1981 04-12-2009 12:34
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego tacozapomniała 02-12-2009 09:49
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego Agnieszka Busko Kaliszczyk 03-12-2009 14:41
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego mice'owa 03-12-2009 15:03
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego jola746 03-12-2009 16:49
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego EwaSw 03-12-2009 18:26
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego Agnieszka Busko Kaliszczyk 04-12-2009 08:52
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego EwelinaW 04-12-2009 14:41
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego patrycja grzybowska 04-12-2009 15:00
*  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego mama24 11-12-2009 23:05
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego EwaSw 12-12-2009 05:00
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego Magdalena87 12-12-2009 08:12
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego mama24 12-12-2009 14:55
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego do mama 24 Ewa Romańska 12-12-2009 15:56
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego EwaSw 13-12-2009 07:18
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego - EwoSz! mama24 14-12-2009 18:18
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora