dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ARCHIWUM
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tegoHits: 178
EwaSw  
03-12-2009 18:26
[     ]
     
Dziewczyny dziekuje bardzo za odzew. Nie spodziewalam sie takiego

zrozumienia chociaz powinnam bo podczytuje Was od jakiegos czasu i widze jak wspanialymi

osobami jestescie.
Moze faktycznie presja spoleczenstwa plus to ze nie zdarzylam sie

"zzyc". Ale czytam tez osoby ktore stracily "mloda" ciaze i dla nich to

jest tragedia, stad wyrzuty sumienia.
W ciazy z synkiem na pierwszych usg czekalam z

zapartym tchem czy serduszko bije bo balam sie powtorki. Potem jak juz sie ruszal to

panikowalam strasznie jak kilka razy dluzej sie nie ruszal. Wiem ze to wplyw poronienia ze

balam sie ze to drugie tez strace.
i dlatego pojawiaja sie wyrzuty sumienia ze tak

bardzo martwilam sie o ta ciaze a przy pierwszej troche to po mnie splynelo mozna powiedziec

a przeciez to takie same dzieci tylko jednemu przyszlo dane sie urodzic a drugiemu nie.



czytalam ten link o DDU i pomyslalam o traktowaniu w szpitalu. u mnie bylo tak ze

krwawilam i dlatego pojechalam do szpitala. lekarz zrobil mi usg, pokazal nozki, raczki itd

po czym zorientowal sie ze cos nie tak i zawolal innego lekarza do konsultacji. po tym padlo

pytanie czy planowalam ta ciaze. na moja odpowiedz ze nie chyba im ulzylo bo spokojnie

powiedzieli ze plod jest martwy i rozwoj zatrzymany jest na 8 tc.

bylo mi przykro po

tym jak zobaczylam glowke, raczki nozki ze po tym mi powiedzieli. to byl pierwszy raz jak

zobaczylam to dziecko na usg i ostatni. chyba wolalabym nie widziec.

meczylam sie

strasznie w bolach od popoludnia do polnocy a pozniej zalalam im krwia cale lozko, pokoj i

korytarz bo poszlam poszukac pielegniarki. dziwi mnie ze tam nikt w ogole nie zagladal do

nas, a bylo nas tam 3-4 osoby.
jedna z dziewczyn (ukrainka chyba) poraniala sama w

lozku, dali jej naczynko metalowe i ona sie tam meczyla. nie wiem czy to traktowanie jej

wyniklo z tego ze nie byla polka czy z tego ze podobno nie pierwszy raz tam byla bo sama

brala cos na poronienie a pozniej przychodzila do nich na czyszczenie.
byla tez

dziewczyna ktorej mowili ze plod martwy i rano bedzie miala zabieg a ona dzwonila po innych

lekarzach i powiedzieli jej ze moze jeszcze za "mloda" ciaza i ze niech czeka.

wypisala sie na wlasne rzadanie i poleciala do kliniki jakiegos innego lekarza.
ja sie

wtedy balam ze moze myla sie co do mojej ciazy ale ja mialam bole i krwawienie. pozniej w

duchu ucieszylam sie ze sama poronilam bo przynajmniej wiedzialam ze nie usuneli mi zywego

plodu.

przepraszam ze sie tak rozpisalam ale widocznie otworzylyscie jakies drzwi.

nigdy nie mialam o tym z kim porozmawiac.

mam zal do swojej mamy ze jak sie

dowiedziala o poronieniu to powiedziala: moze to i lepiej. wiem ze ona sie martwila o mnie,

ze wiedziala ze to nie byl odpowiedni facet, ale i tak spodziewalam sie troche wiecej

smutku, zrozumienia.
mialam wrazenie ze nikt sie nie przejal. nikt.

dzis po

takim czasie patrze na blizniaki kuzynki (5,5 l) i mysle sobie czasem ze moje dziecko

mialoby juz 6 lat. az trudno mi w to uwierzyc bo mam wrazenie ze to dziecko nigdy nie

istnialo.

zastanawialo mnie kilka lat temu co sie dzieje z takim dzieckiem. gdzie

idzie? przeciez nie bylo nawet ochrzczone. czy mialyscie takie mysli kiedys?

jeszcze

raz przepraszam ze sie tak rozpisalam

po raz pierwszy to robie gdziekolwiek dla

niej:
Patus (*) 


  Temat Autor Data
  Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego EwaSw 02-12-2009 06:21
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego jolek 02-12-2009 07:30
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego beti23 02-12-2009 09:10
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego Wera 02-12-2009 09:48
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego koraliki1981 04-12-2009 12:34
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego tacozapomniała 02-12-2009 09:49
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego Agnieszka Busko Kaliszczyk 03-12-2009 14:41
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego mice'owa 03-12-2009 15:03
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego jola746 03-12-2009 16:49
*  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego EwaSw 03-12-2009 18:26
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego Agnieszka Busko Kaliszczyk 04-12-2009 08:52
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego EwelinaW 04-12-2009 14:41
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego patrycja grzybowska 04-12-2009 15:00
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego mama24 11-12-2009 23:05
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego EwaSw 12-12-2009 05:00
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego Magdalena87 12-12-2009 08:12
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego mama24 12-12-2009 14:55
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego do mama 24 Ewa Romańska 12-12-2009 15:56
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego EwaSw 13-12-2009 07:18
  Re: Poronilam kilka lat temu ale nie przezywalam tego - EwoSz! mama24 14-12-2009 18:18
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora