dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> PORONIENIE
Nie jesteś zalogowany!       

Czy mogę ubrać samodzielnie dziecko na ostatnia drogę?Hits: 948
aniemae  
28-11-2011 19:17
[     ]
     
Dziś w moim zakładzie pogrzebowym zadalam pytanie; czy istnieje możliwość, abym samodzielnie "ubrała" Michałka na pochówek.
pani po konsultacji (szybkiej) z szefem oznajmiła, ze przepisy na to nie pozwalają i ze nie wynika to z ich złej woli, ale nie ma takiej możliwości.

Jak to ma się do konkretnych przepisów? czy naprawde nie ma takiej mozliwości? Na wsi u mojego męża zmarli są pod dachem do momentu samego pogrzebu (nie ma w tamtych rejonach praktycznie zakładów pogrzebowych), bo domownicy samodzielnie przygotowują zmarłego do ostatniej drogi i przez 3 noce są modlitwy w jego intencji i wspominki...

Ja tylko chcę opatulić w przygotowane zawiniątko mojego synka i zadbać o to jako matka...

Kupiłam białą frotową dziecięca skarpetusię i taki biały puszysty trójkacik, który jest przeznaczony na osłonę szyjki dziecka...

Bardzo proszę o info. Czy tu też trzeba walczyć o uszanowanie praw matki? Czy mam takie prawo? 


  Temat Autor Data
*  Czy mogę ubrać samodzielnie dziecko na ostatnia drogę? aniemae 28-11-2011 19:17
  Re: Czy mogę ubrać samodzielnie dziecko na ostatnia drogę? atusia13 28-11-2011 20:09
  Re: Czy mogę ubrać samodzielnie dziecko na ostatnia drogę? aniemae 28-11-2011 20:51
  Re: Czy mogę ubrać samodzielnie dziecko na ostatnia drogę? atusia13 28-11-2011 21:26
  Re: Czy mogę ubrać samodzielnie dziecko na ostatnia drogę? Gosspel 28-11-2011 23:07
  Re: Czy mogę ubrać samodzielnie dziecko na ostatnia drogę? aniemae 29-11-2011 16:33
  Re: Czy mogę ubrać samodzielnie dziecko na ostatnia drogę? vanilia 28-06-2012 02:54
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora