dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY O WIERZE
Nie jesteś zalogowany!       

Re: znowu mnie ktoś doświadcza do KEFIKIHits: 208
Keffika  
04-08-2007 23:26
[     ]
     
Witaj Marto
Z tym spokojem to nie zupełnie tak ,żyję na „polu bitwy” od urodzenia i żeby nie zwariować ,(a bardzo mi na tym zależało) wypracowałam sobie sposoby spokojnego reagowania .Przynajmniej po części potrafię sobie wyobrazić co przeżywasz , nie do końca , bo doszliśmy z moim mężem do przekonania ,że nam było łatwiej pogodzić się (to nie jest najlepsze słowo ,ale inne w tym momencie nie przychodzi mi do głowy) ze śmiercią noworodka niż jest rodzicom dzieci które jakiś czas były przy nich .większości z nas wydawało się na początku, że to może koszmarny sen i że się obudzimy .bardzo chcieliśmy ,żeby to nie była prawda .to bardzo trudne .Piszesz, że przestałaś chodzić do Kościoła ,ale to o czym piszesz to tylko budynek stworzony przez ludzi swego rodzaju instytucja ,a przecież Ty ,ja czy Miriam ,my wszyscy po części jesteśmy Kościołem ,bez nas by go nie było .Piszesz ,że przestałaś się modlić ,ja wolę mówić do Niego swoimi słowami ,prowadzić rozmowę Ty Marto też to robisz ,z całego serca , nie używasz tylko słów wyuczonych modlitw ,ale pewnie nigdy wcześniej nie mówiłaś (modliłaś się) tak żarliwie jak teraz . I mnie zdarza się tak pozornie milczeć ,nic do Niego nie mówić , jak pisałam do Miriam ,zawzięłam się na długo i czasem jeszcze mi się to zdarza ,choć spokorniałam ...
Mam nadzieję ,że nasze dzieci nie cierpią ,bo tam gdzie są cierpieć nie powinny, zresztą bez względu na miejsce nie powinny cierpieć ,raczej są zatroskane naszym bólem i tym ,że nie mają sposobu by nam ulżyć . z jednej strony mówi się ,że Bóg jest miłością ,ale wychowuje się nas w przekonaniu ,że mamy się Go bać ,a ja wolę Go szanować , a nie bać się kary za grzechy .jeśli Pan Bóg dał nam rozum i wolną wolę , to nie oczekuje od nas pokory i strachu przed karą ,dając nam rozum ,wiedział ,ze z Jego wyrokami możemy się nie zgadzać i przeciwko nim buntować .pod koniec szkoły podstawowej religii uczył mnie ksiądz który na koniec lekcji czekał na pytania , mówił „Jak nie macie pytań , to nic nie zrozumieliście „
Marto jak przewidywałam miałam dziś długi i ciężki dzień , chciała bym Ci jeszcze coś napisać ,ale klawiatura mi odpływa , dokończę ten wątek jutro
przytulam Cię mocno zapalam światełka dla Piotrusia i Wszystkich naszych dobrych Aniołów [*][*][*]
Keffika 


  Temat Autor Data
  znowu mnie ktoś doświadcza miriam 03-08-2007 22:05
  Re: znowu mnie ktoś doświadcza Keffika 03-08-2007 22:25
  Re: znowu mnie ktoś doświadcza miriam 03-08-2007 22:41
  Re: znowu mnie ktoś doświadcza Keffika 03-08-2007 23:30
  Re: znowu mnie ktoś doświadcza do KEFIKI MAMA PIOTRUSIA 04-08-2007 03:17
  Re: znowu mnie ktoś doświadcza do KEFIKI do Marty Keffika 04-08-2007 07:41
*  Re: znowu mnie ktoś doświadcza do KEFIKI Keffika 04-08-2007 23:26
  Re: znowu mnie ktoś doświadcza do Marty Keffika 06-08-2007 23:18
  Re: znowu mnie ktoś doświadcza miriam 04-08-2007 20:27
  Re: znowu mnie ktoś doświadcza do Miriam Keffika 04-08-2007 21:30
  Re:do KEFFIKI miriam 04-08-2007 21:50
  Re:do KEFFIKI do Miriam Keffika 06-08-2007 22:47
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora