dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Do jakiego świata chowamy nasze dzieci?Hits: 572
ewamonika1  
12-11-2006 12:32
[     ]
     
Ostatnio to zdanie wraca do mnie jak bumerang.

Poza Piotrusiem mam dwoje dzieci w wieku szkolnym. Wiem już, jak niewiele potrzeba, żeby podpaść w klasie. Nie sposób się nie martwić "na zapas", jeżeli powodem odrzucenia przez część klasy jest choćby fryzura, która nie wszystkim się podoba.
A nasze dzieci, z widocznymi ułomnościami - czy trafią jedynie na mądrych i empatycznych rówieśników?

Każdego ranka staram się tłumaczyć samej sobie, że będzie dobrze. Udaje się, do czasu gdy przeczytam znów kolejne newsy. Oto jeden z nich. Najbardziej zaszokował mnie ostatni akapit. "Do jakiego świata chowamy nasze dzieci?"

-----------
Prokuratura zajęła się okrutnym filmem, nakręconym w klasie

Prokuratura w Mediolanie wydała zakaz rozpowszechniania w Internecie amatorskiego filmu, na którym widać, jak grupa nastoletnich uczniów z jednej ze szkół średnich brutalnie poniża i bije w klasie swego kolegę z zespołem Downa - pisze dziennik "La Repubblica".

W ostatnich dniach ten trzyminutowy film obejrzały setki osób. Prokuratorzy prowadzą dochodzenie, by ustalić tożsamość sprawców; nie wiadomo nawet, w której szkole doszło do tego skandalicznego wydarzenia.

Film, przedstawiający bandę wyrostków znęcających się psychicznie i fizycznie nad swym upośledzonym kolegą w szkolnej klasie można było znaleźć na stronie popularnego serwera Google w rubryce "wesołe wideo". Nagranie to, wykonane prawdopodobnie za pomocą telefonu komórkowego, budzi grozę - uczniowie w wieku 17-18 lat przy milczącym przyzwoleniu siedzących spokojnie w ławkach koleżanek rzucają książkami w kolegę, rozbierają go i poniżają przy użyciu nazistowskich gestów i okrzyków. Maltretowany chłopiec o imieniu Mario nie jest w stanie się obronić, płacze i bezskutecznie stara się wyrwać się oprawcom, którzy coraz wulgarniej go wyzywają.

Przed trzema dniami, jak relacjonuje włoska gazeta, do akcji wkroczyła prokuratura na wniosek stowarzyszenia Vividown, zajmującego się osobami z zespołem Downa. Organizacja ta zadenuncjowała nie tylko samo to zdarzenie, ale złożyła również pozew przeciwko administratorom serwera Google, którzy film ten umieścili w sieci. Celem mediolańskiego prokuratora jest przede wszystkim ustalenie miejsca, gdzie wykonano nagranie.

"La Repubblica" zwraca uwagę, że pełen sadyzmu i okrucieństwa szokujący film cieszył się w ostatnich dniach ogromną popularnością i zajął wysokie miejsce w rankingu najczęściej pobieranych z sieci.

-----------
e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/

Ostatnio zmieniony 12-11-2006 12:33 przez ewa

  Temat Autor Data
*  Do jakiego świata chowamy nasze dzieci? ewamonika1 12-11-2006 12:32
  Re: Do jakiego świata chowamy nasze dzieci? nemiki 14-11-2006 21:40
  Re: Do jakiego świata chowamy nasze dzieci? monikaewa 15-11-2006 09:13
  Re: Do jakiego świata chowamy nasze dzieci? dorka71 15-11-2006 21:20
  Re: Do jakiego świata chowamy nasze dzieci? marzekal 21-11-2006 18:08
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora