Rodzice Dziecka Utraconego. Spotkania w Warszawie

Spotkania grupy wsparcia rodziców dzieci utraconych odbywają się od października do czerwca, w każdy drugi piątek miesiąca. O 17.30 rozpoczyna się wspólnie przygotowana Msza święta w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców, celebrowana w kaplicy klasztornej.


Po Mszy - spotkanie, polegające na dzieleniu się doświadczeniami rodziców po stracie, znajdujących się na różnych etapach żałoby i w różnej sytuacji życiowej. Charakter spotkania w dużej mierze zależy od uczestników. Na te spotkania są zaproszone też osoby niewierzące lub przeżywające kryzys wiary.


Duchową opiekę nad spotkaniami sprawuje o. Stanisław Górski OP. Spotkania po Mszy prowadzą osoby świeckie - w tym roku Kasia Doboszyńska-Markiewicz z mężem Kamilem (kontakt: kasiadob [małpka] wp [kropka] pl) oraz Daria Bielenin-Palęcka.


Pragniemy, aby spotkania stały się azylem dla rodziców po stracie dziecka. Zależy nam, by tacy rodzice mogli podzielić się swoim bólem, tęsknotą, trudem, drobnymi radościami, by mogli opowiedzieć o przeżywaniu żałoby i o swoim dziecku. Aby zobaczyli, że nie są sami, by zniknęło "nieznośne poczucie wyjątkowości", którego zapewne doświadczają w swoim środowisku.


Terminy najbliższych spotkań: zawsze drugi piątek miesiąca od października do czerwca.

więcej:
http://www.sluzew.dominikanie.pl/rodzice_dziecka_utraconego/