dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Re: mam kariotyp mozaikowy - jestem załamana :(Hits: 320
Gizelka  
16-07-2012 14:30
[     ]
     
Witaj Andziu,

Bardzo, bardzo mi przykro, że dotknęła Was tragedia choroby i śmierci wyczekiwanego dzidziusia. Eh, nie powinno się tak dziać.

Ja dwukrotnie poddawałam się terminacji z powodu wad płodu, również poszukiwałam przyczyn - u nas kariotyp był prawidłowy i generalnie nic nie wykryto.

Miałam kontakt z różnymi genetykami (Ruda Śląska, Katowice i Warszawa).

Z czystym sumieniem mogę poradzić Ci, byś skontaktowała się z Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie przy ul. Kasprzaka (musisz mieć skierowanie od ginekologa lub lekarza pierwszego kontaktu). Dopiero tam poczułam, że starają się jakoś mi pomóc i naprawdę przejmują się mym losem.
Andziu nie miej jednak złudzeń. Genetyka u nas raczkuje, tak naprawdę jedyne co potrafią zrobić na dzień dzisiejszy to oszacować prawdopodobieństwo urodzenia zdrowego lub chorego dziecka. Mogą potem dokonać badań prenatalnych we wczesnej fazie ciąży, by określić, czy dzidziuś będzie zdrowy, czy też nie.
Jest wyjście pośrednie - Invitro. Tu są jakieś informacje http://www.novum.com.pl/nowosci/badanie-genetyczne-niezaplodnionej-komorki-jajowej

Nie znam się na tym, ale z tego co tam jest napisane, to potrafią już przed zapłodnieniem zbadać komórkę jajową pod kontem jej prawidłowości. Oczywiście nigdy nie będzie 100% pewności.
Jeśli chodzi o klinikę Novum to bardzo dużo o niej informacji - i o lekarzach też - można znaleźć na forum nasz-bocian.

Możesz oczywiście spróbować jeszcze raz zajść w ciąże. Ja przy prawdopodobieństwie 50/50 zdrowej córki - doczekałam się zdrowej córeczki. Na synka zdrowego dawali mi tylko 25% szans i ... malutki Sebastianek śpi teraz sobie smacznie w łóżeczku :)

Też masz zdrową córkę, tak więc są szanse na zdrowego dzidziusia.
Niestety to wszystko to taka trochę loteria :(

Dużo sił w poszukiwaniach i odwagi. Ja podjęłam ryzyko i jestem najszczęśliwszą mamą na ziemi. Nie ukrywam jednak, że każda ciąża była okupiona ogromnym stresem. 
Mama słodkich urwisów: Ewelinki (2009) i Sebastianka (2012) i trzech aniołków (+10tc, +18tc, +13tc)

  Temat Autor Data
  mam kariotyp mozaikowy - jestem załamana :( andziaK 15-07-2012 22:20
*  Re: mam kariotyp mozaikowy - jestem załamana :( Gizelka 16-07-2012 14:30
  Re: mam kariotyp mozaikowy - jestem załamana :( angel.mp 05-02-2013 20:57
  Re: mam kariotyp mozaikowy - jestem załamana :( mamalucasa 06-02-2013 09:47
  Re: mam kariotyp mozaikowy - jestem załamana :( sylwia1975 06-02-2013 11:10
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora