dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Dlaczego lekarze nie mówią prawdy?Hits: 1011
emka  
29-11-2008 19:28
[     ]
     
Jestem mamą aniołka Jasia i Julki i właśnie o Julce chciałam tu napisać.
Kiedy Julka się urodziła wypiasano nas ze szpitala ze stwierdzeniem,że dziecko jest zdrowe.Nikt nie zwrócxił uwagi na to,że dziecko jest bardzo wiotkie(ja myślałam,że to normalne u nworodka),że jedno oczko jest mniejsze.Pediatra w rejonie skierowała nas do okulisty.W CZD okulistka oschle poinformowała nas,że dziecko ma małoocze a w drugim oku szcelinę, wada wzroku jest wrodzona, i dziecko prawdopodobnie niewidzi.Nie wyjaśniła na czym polega ta wada.Dopiero na wizycie prywatnej u innej okulistki dowiedzieliśmy się na czym polega ta wadai że może być całkiem nieźle albo bardzo źle.
Jest nieźle Julka poługuje się wzrokiem.
W CZD skerowano nas na dodatkowe badania miezy innymi do neurologa.Nikt nie powiedział nam,że podejżewają schorzenie neurologiczne,że wizyta jest pilna,że trzeba ją rehabilitować(wtedy poszłabym do lekarza prywatnie)spokojnie czekałam na wizytę w poradni i Julka poszła na rehabiltację gdy skończyła 3 miesiące.Potem były kolejne wizyty u neurologów i lekarzy rehabilitantów słyszałam:obniżone napięcie mięśniowe, opóźniony rozwój psychoruchowy. Julka mimo rehabilitacji robiła postępy bardzo powoli. Długo nie przękręcała się na boczki, nie pełzała, zaczęła siadać gdy miała rok. Podejżewałam MPD,ale słyszałam oniżone napięcie.I ostatnio na wizycie u neurologa(poszła z nią mama,bo ja byłam w pracy)Pani doktor czyta w karcie mózgowe prażenie dziecięce.Któryś z wcześniej badających ją lekarzy stwierdził MPD,ale nam tego nie powiedział.Dlaczego? Gdybym wiedziała,że to MPD to spokojnie czekałabym na postępy,bo wiadomoże muszą być wolniejsze,wcześniej poszłabym z nią do logopedy.Teraz rozumiem skąd ten opóźniony rozwój psychoruchowy,skąd oczopląs(bo to nie ma nic wspólnego z małooczem)Julka ma 1,5 roku,zaczyna chodzić ,więc chyba to lżejsza postać MPD, ale rozwój mowy jest opóźniony. Dlaczego lekarz nie powiedział mi jaką chorobę podejrzewa?Czy ktoś z Was zna dorego neurologa w Warszawie,bo chcę wreszcie wiedzieć co jest mojemu dziecku? 
mama Jasia(*+ 20.04.06), Julci(*26.05.07)i Adasia (*23.09.10)

  Temat Autor Data
*  Dlaczego lekarze nie mówią prawdy? emka 29-11-2008 19:28
  Re: Dlaczego lekarze nie mówią prawdy? mondziaczek 29-11-2008 21:08
  Re: Dlaczego lekarze nie mówią prawdy? Sebas 29-11-2008 22:00
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora