dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Tolerancja po polskuHits: 507
Iwonka  
06-07-2006 13:25
[     ]
     
Obejrzałam dziś, bardzo póżno w nocy , dokumentalny film o mężczyżnie , który urodził się bez rąk, w USA. Obecnie jest już dziadkiem. Ma dwoje wnucząt. Film przedstawił reakcje ludzi na jego widok, gdyż posługuje się nogami w jedzeniu, pracy, prowadzeniu samochodu, reakcje są zaskakujące w większości pozytywne i życzliwe. On budził u ludzi podziw. Przede wszystkim imponuje to, jak jest fantastycznie wygimnastykowany i zręczny. największym problemem były restauracje , gdzie jadł nogami posiłki , a dokładnie jedną lewą nogą , odkrytą stopą. Reagowano komentarzami, na które on odpowiadał dobitnie że akurat tak może tylko jeść i nikomu nic do tego. Pouczał o niskiej świadomości i braku akceptacji ludzi kalekich przez ludzi zdrowych . Miał bardzo dużo przyjaciół w tym mieście , gdzie mieszkał. Uratował życie osobie zamkniętej na autostradzie w samochodzie , ponieważ zauważył wydobywający się z niego dym . Nogą przebił szybę samochodu, pisano o tym zdarzeniu w gazetach. Ja uważam że osoby kalekie, w jakikolwiek sposób , są osobami wyjątkowymi i godnymi szacunku. Te posty, które zacytowałaś przedstawiają obraz części naszego prymitywnego społeczeństwa. Nie warto sobie wyobrażać że tak myśli większość, myślię że mniejszość. Każdy z nas może ulec wypadkowi, śmiertelnej chorobie, kalectwu. Myślę że polskie społeczeństwo dojrzewa do tolerancji. W Polsce Ludowej kalectwo było tematem tabu , drugorzędnym. Nie budowano podjazdów dla wózków inwalidzich w miejscach publicznych, gdyż zakładano , że kaleka nie wychodzi z domu. W mojej okolicy ostatnio zlikwidowano przedszkole integracyjne, gdyż stwierdzono że nie ma takiej potrzeby aby istniało. Były protesty rodziców , dzieci chorych i dzieci zdrowych, nic to nie dało. Zeby wszystkim zamydlić oczy, jako powód podano kiepskie warunki lokalowe. Teraz jest tam prywatna przychodnia zdrowia. Pięknie wyremontowana. taka polska rzeczywistość. 


  Temat Autor Data
  Tolerancja po polsku ewamonika1 06-07-2006 09:06
  Re: Tolerancja po polsku ewamonika1 06-07-2006 09:10
  Re: Tolerancja po polsku dorka71 13-09-2006 21:04
  Re: Tolerancja po polsku Iwonka 06-07-2006 13:25
*  Re: Tolerancja po polsku Iwonka 06-07-2006 13:25
  Re: Tolerancja po polsku sara 25-08-2006 11:29
  Re: Tolerancja po polsku sara 25-08-2006 11:31
  Re: Tolerancja po polsku ewelincia76 08-12-2006 23:58
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora