dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Ćwiczenia ręki - wady dłoniHits: 6619
Timciak  
27-06-2005 11:34
[     ]
     

Ewo
Dziękuję bardzo za tego posta. My właśnie wybieramy się do rehabilitantki. Prawdopodobnie będziemy musieli jechać do szczecina, żeby znaleźć osobę, która zna takie lub im podobne problemy.
Małgolka jak na razie bardzo ładnie posługuje się lewą rączką, bada nią nasze twarze, pomaga sobie przy podnoszeniu zabawek, trzymaniu butelki, też włącza muzyczke, ale nie wciska guziczków, bo na to jest za mała, ale uferza w takie wiszące zabawki, które grają. My jakoś intuicyjnie prawie od początku troszkę z nią ćwiczyliśmy, szczególnie takie wyginanie nadgarstka, podkładamy jej rzeczy pod lewą rączkę. Zaczęła już pełzać i podnosi się jak foczka na dwóch wyprostowanych rączkach, wydaje mi się, że ta rączka jest silna, że ładnie sobie radzi.
Wydaje mi się jednak, że Małgosia w jakiś sposób juz wie, że jeśli chce coś złapać, to musi wyciągnąć prawą rączkę. Kiedy coś poznaje, poklepuje to dwiema rączkami, ale gdy chce chwycić wyciąga raczej prawą raczkę. Co ciekawe przedmioty z dziurką, czyli grzechotki okragłe lub pokrywkę z butelki nakłada sobie na lewą rączkę tzn. tak nadziewa:). Kochana jest strasznie.Malgocha ma już 6,5 miesiąca, większość czasu spędza na brzuszku oparta na wyprostowanych raczkach, co mnie cieszy, bo myślę, że to też ćwiczenie dla rączki, przewraca się w obie strony, próbuje siadać, pełza i zaczyna otwierać szuflady (lewą rączką, nawet się udaje, bo szuflada ma taki zaczep z dziurka, w kory można wsadzić łapkę), ostatni zaczynają pracować tez nózki i trochę sprężynuje.
Spróbuję te łatwiejsze ćwiczenia o których pisałaś robić z malutką. Na trudniejsze poczekamy na rehabilitanta, zeby dokladnie nam pokazał jak to się robi.

Napisz, co u Piotrusia? Już duzy chłopaczek z niego. Jeszcze raz dziękuję za rady i mam nadzieję, ża ożywi się troszkę na tym forum i będziemy się wymieniać doświadczeniami i radościami, a smutki precz:)
Czekam na zdjęcie Piotrusia (może być dużo :), bo uwielbiam ogladać szkraby). Od września też sięwybieramy na basen 
Magda gg1178884







http://www.stepinska.republika.pl/

  Temat Autor Data
  Ćwiczenia ręki - wady dłoni Timciak 24-06-2005 07:58
  Re: Ćwiczenia ręki - wady dłoni ewamonika1 25-06-2005 22:05
  Re: Ćwiczenia ręki - wady dłoni ewamonika1 27-06-2005 10:35
*  Re: Ćwiczenia ręki - wady dłoni Timciak 27-06-2005 11:34
  Re: Ćwiczenia ręki - wady dłoni ewamonika1 27-06-2005 14:17
  Re: Ćwiczenia ręki - wady dłoni step 30-06-2005 19:57
  Re: nadrywanie "kuleczek" ewamonika1 30-06-2005 21:46
  Re: Ćwiczenia ręki - wady dłoni - do góry ewamonika1 26-11-2005 13:26
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora