dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ARCHIWUM
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Problem z Urzędem PracyHits: 180
Francesca  
04-12-2009 12:51
[     ]
     
Zaszłam do Urzędu Pracy i pani mi wyjaśniła co i jak. Generalnie

chodzi o to, że oni nie mają tej kwestii - bezrobotnych kobiet, które zachodzącą w ciążę i

rodzą dzieci - uregulowanej. A sytuacja, w której kobieta rodzi dziecko i dziecko umiera to

już w ogóle dla nich jest kosmos. Bezrobotny to człowiek, który ma szukać i znaleźć pracę, a

nie w ciążę zachodzić i dzieci rodzić ;] Dlatego zaświadczenie lekarskie to nie jest dla

nich usprawiedliwienie nieobecności. Aby usprawiedliwić nieobecność w dniu stawienia się

należy w terminie 7 dni od dnia niestawienia się dostarczyć zwolnienie lekarskie na druku

L4. I jak zwolnienie lekarskie się skończy to wówczas trzeba przybyć do urzędu celem

ustalenia terminu kolejnej wizyty. Jak zwolnienie lekarskie przekracza ileś tam dni to osoba

jest automatycznie wyrejestrowywana z urzędu. Tylko, że nikt mojej mamie nie powiedział, że

potrzebne jest jeszcze zwolnienie lekarskie. Mama mi powiedziała, że wyznaczyli mi termin na

styczeń, ale tego terminu nie było zapisanego w karcie, gdyż termin może być ustalony tylko

przy osobie której to dotyczy. W karcie było tylko wpisane, że dnia 29.10 moja mama

przyniosła im zaświadczenie lekarskie - i to wszystko.
Wyjaśniłyśmy sobie wszystko i

dalej mam status osoby bezrobotnej i wg druczku mam się stawić 11 stycznia w celu przyjęcia

odpowiedniej pracy lub innej formy pomocy proponowanej przez Urząd w tym potwierdzenia

gotowości do podjęcia pracy. No ciekawa jestem tej formy pomocy albo ofert pracy ;] Pewnie

znowu tylko druczek podpisać i wszystko ;] A tyle zachodu z tym wszystkim... 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/
Ostatnio zmieniony 04-12-2009 15:25 przez Francesca

  Temat Autor Data
  Problem z Urzędem Pracy Francesca 04-12-2009 09:19
  Re: Nienawidzę Urzędu Pracy!!! Paweł i Iwona 04-12-2009 10:48
*  Re: Problem z Urzędem Pracy Francesca 04-12-2009 12:51
  Re: Problem z Urzędem Pracy mamaEmmy 04-12-2009 21:03
  Re: Problem z Urzędem Pracy mama fasolki 04-12-2009 23:16
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora