dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ARCHIWUM
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Pomoc prawna w sprawie przeciwko szpitalowi/lekarzowiHits: 137
Ania Mirowska  
02-12-2009 12:56
[     ]
     
Witajcie,

Pierwsza rozprawa się odbyła

27.11 - udało mi się nawiązać kontakt z panią prawnik, która w expresowym tempie zapoznała

się z materiałami,by już na pierwszej rozprawie występować w imieniu siostry. Przyjęła

sprawę i będzie reprezentować poszkodowaną.
Moja siostra jest oskarżycielem posiłkowym,

więc może przebywać na każdej sprawie i brać czynny udział... na szczęście w momencie

składania jakichś tam skarg itd. dobrze nam podpowiedziano, by o to poprosić. Nie

wiedzieliśmy natomiast, że do czasu piwerwszej rozprawy można było zgłosić wniosek o

odszkodowanie jednocześnie. Niestety na to było za późno. Nic straconego jeśli wygra

sprawę.
Prokurator, w tej chwili już 3-ci, wydaje się być dość porządny... zobaczymy co

będzie dalej.Mamy nadzieję, że obecność prawnika siostry będzie działała

mobilizująco.
Wniosek o umorzenie sprawy został przez sędziego odrzucony. Sędzia jest

młodym facetem, dość konkretnym, przystał na wyznaczanie kolejnych rozpraw jak najszybciej,

by zakończyć sprawę jak najwcześniej możliwe - by zaoszczędzić poszkodowanej kolejnych lat

(minęło już 3) oczekiwania i stresu.
Lekarka i jej reprezentant/aplikantka - mam nadzieję

na szczęście dla siostry - nie popisały się zachowaniem. Aplikantka doprowadziła sędziego

niemalże do wyrzucenia jej z sali, była arogancka podobnie jak lekarka, co sympatii raczej

nie wzbudziło.
Na 26.01 wyznaczono kolejną rozprawę - przesłuchania świadków, min.

lekarza prowadzącego, położnej.
Opinia chyba jest dość na korzyść siostry, do tego są

zastrzeżenia, ze lekarka nie przeprowadziła badania ginekologicznego osobiście bazując na

informacji połoznej, nie zrobiła USG by wyeliminować odklejanie łożyska (siostra mówiła o

krwawieniu, miała do tego podwyższone ciśnienie - a wszystko w dniu porodu), podała leki na

ciśnienie...
Mam nadzieję, że prawnik przyjmując sprawę też zwraca uwagę na to jakie ma

szanse i wiedzę by pomoć. Pani Kasia jest młodą kobietą po 30tce, z kilkuletnią praktyką

własną (takiej sprawy nie miała), ale wydaje się mieć odpowiednie podejście. Oparciem na

pewno jest, bo siostra stwierdziła, że bez niej czułaby się 'jak cielę prowadzone na

rzeź'.
Oczywiście usługa kosztuje - nie mało jak na możliwości finansowe mojej

siostry - nie liczę, że te pieniądze zostaną odzyskane, ale satysfakcja, ze się zrobiło

wszystko co można było będzie nieoceniona.
Pani prawnik ustaliła cenę ryczałtową za

sprawę niezależnie od ilości rozpraw - stwierdziła, ze zarabia na rozwodach, w takim

przypadku nie śmiałaby.
Czy w ogole ktoś orientuje się w cenach za usługi prawne? 


  Temat Autor Data
  Pomoc prawna w sprawie przeciwko szpitalowi/lekarzowi Ania Mirowska 17-11-2009 00:45
  Re: Pomoc prawna w sprawie przeciwko szpitalowi/lekarzowi kania83 17-11-2009 10:29
  Re: Pomoc prawna w sprawie przeciwko szpitalowi/lekarzowi Ania Mirowska 17-11-2009 16:06
  Re: Pomoc prawna w sprawie przeciwko szpitalowi/lekarzowi Iwona.J 17-11-2009 12:33
  Re: Pomoc prawna w sprawie przeciwko szpitalowi/lekarzowi Ania Mirowska 17-11-2009 16:11
  Re: Pomoc prawna w sprawie przeciwko szpitalowi/lekarzowi Iwona.J 17-11-2009 18:12
  Re: Pomoc prawna w sprawie przeciwko szpitalowi/lekarzowi Ostin31 17-11-2009 23:54
  Re: Pomoc prawna w sprawie przeciwko szpitalowi/lekarzowi kania83 18-11-2009 08:45
  Re: Pomoc prawna w sprawie przeciwko szpitalowi/lekarzowi Ostin31 18-11-2009 10:46
  Re: Pomoc prawna w sprawie przeciwko szpitalowi do Iwony J BOGUSIA 18-11-2009 13:02
  Re: Pomoc prawna w sprawie przeciwko szpitalowi do Iwony J Ostin31 18-11-2009 14:12
*  Re: Pomoc prawna w sprawie przeciwko szpitalowi/lekarzowi Ania Mirowska 02-12-2009 12:56
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora