dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ARCHIWUM
Nie jesteś zalogowany!       

Commercial Union a strata dziecka :(Hits: 394
aniao3  
19-08-2006 15:25
[     ]
     
Mam od lat w

Commercial Union nieduza polise emerytalna.
Jak bede staruszka to ludze sie ze beda mi

wyplacac jakies pieniadze.
W umowie sa tez zapisy o odszkodowaniu dla spadkobiercow na

wypadek mojej smierci, wyplacie przy niepelnosprawnosci oraz rekompensacie przy smierci

dziecka.

Zajelo mi 2 lata by mieć na tyle sily by do nich zadzwonic i dowiedziec sie,

czy z racji straty dziecka po porodzie (coreczka zmarla dobe po narodzinach) moge liczyc na

jakies pieniadze.

tu dygresja: w sumie nie wiem co bym z tymi pieniedzmi zrobila,

chyba wplacila na konto fund. Uli Jaworskiej, bo przeciez kazda kwote lacznie z wielokrotna

kumulacja w totka bez namyslu zamienilabym za zycie mojej coreczki. No ale skoro jest

napisane ze naleza mi sie jakies pieniadze - musialam to sprawdzic choc czulam sie

idiotycznie, jak sep zerujacy na wlasnej tragedii. Glupie to uczcuie, ale tak to jest z

uczuciami, nie podlegaja racjonalizacji :(

Mily pan w infolinii spytal ile lat miala

moja coreczka w dniu smierci. Jedne dzien - mowie. A to bardzo mi przykro, bo to swiadczenie

obejmuje dzieci dopiero powyzej 1 roku zycia...

I tak sobie mysle – a

wczesniej to nie dziecko? Rozumiem, ze dzieki temu firma zwieksza rentownosc (bo sporo

dzieci umiera w pierwszych mies. zycia), ze może sobie zrobic taki wewn. zapis i nic do tego

rzecznikowi praw dziecka czy osieroconym rodzicom ale... czuje gleboki dysonans. Znam tyle

wspanialych maluszkow, które zmarly przed pierwszymi urodzinami, tylu wspanialych rodzicow

którzy je oplakuja – i co, to wedlug przepisow CU nie dzieci? 11 mies i 29 dni –

nie dziecko, 12 mies + 1 dzien – dziecko podlegajace swiadczeniom? Jakos nie potrafie

sobie tego w glowie ulozyc...




  Temat Autor Data
*  Commercial Union a strata dziecka :( aniao3 19-08-2006 15:25
  Re: Commercial Union a strata dziecka :( sara 20-08-2006 11:37
  Re: Commercial Union a strata dziecka :( zorka 20-08-2006 18:38
  Re: Commercial Union a strata dziecka :( karolina 21-08-2006 07:38
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora