dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ARCHIWUM
Nie jesteś zalogowany!       

"Poroniła w tłumie" list z Wysokich ObcasówHits: 773
ewamonika1  
18-03-2006 13:22
[     ]
     
Wysokie Obcasy z 18.03.2006, list:

"Poroniła w tłumie"

Jestem w

czwartej ciąży, w 15 tygodniu. Miałam problemy, więc wylądowałam w szpitalu na oddziale

ginekologii. Drugiego dnia na moją salę, gdzie była również inna dziewczyna w ciąży, trafiła

kobieta, u której stwierdzono martwy płód. Rano dostała bolesnych skurczów i krwawienia.

Płakała i zwijała się z bólu na naszych oczach, a personel twierdził, że to już tak musi

być. Po półgodzinie, kiedy stwierdzono, że poronienie (jak się domyślam) jest odpowiednio

zaawansowane, zabrano ją na zabieg. Przebywała potem z nami do czasu, kiedy wypisano ją ze

szpitala.

Z jednej strony występuję w interesie tych ciężarnych, którym powinno się

zaoszczędzić takich przykrych wrażeń i nerwów, bo nie jest łatwo być przy kimś cierpiącym,

nie mogąc mu pomóc. Trudno pocieszyć, bo przecież samemu ma się o wiele lepiej.

Z

drugiej strony, jeśli walczymy o prawo do intymności w czasie porodu, to czy wobec tak

smutnego zdarzenia nie mamy prawa do osobnego pokoju? Poza tym, czy przeżywanie takiego bólu

jest konieczne? Czy nie można pacjentki znieczulić, ulżyć jej, skoro jest to możliwe przy

porodzie? A jeśli po zabiegu ma się potrzebę wypłakania, wyrzucenia żalów, to przecież nie

na forum publicznym! Dla tej niedoszłej matki to musiał być koszmar. Dlatego dbajmy nie

tylko o kobiety rodzące, ale też o te, którym urodzić się nie udało.

(list przesłany

do FRpL w ramach akcji Rodzić po Ludzku).

e.

ps. list wkleiłam też na forum

Poronienie

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


  Temat Autor Data
*  "Poroniła w tłumie" list z Wysokich Obcasów ewamonika1 18-03-2006 13:22
  Re: "Poroniła w tłumie" list z Wysokich Obcasów aniao3 19-03-2006 12:16
  Re: "Poroniła w tłumie" list z Wysokich Obcasów ewcia poławska 20-03-2006 08:43
  Re: "Poroniła w tłumie" list z Wysokich Obcasów Iwonka 20-03-2006 10:16
  Re: "Poroniła w tłumie" list z Wysokich Obcasów aga555 20-03-2006 12:41
  Re: "Poroniła w tłumie" list z Wysokich Obcasów do Agi555 Iwonka 20-03-2006 13:23
  Re: "Poroniła w tłumie" list z Wysokich Obcasów do Agi555 aga555 20-03-2006 17:04
  Re: "Poroniła w tłumie" list z Wysokich Obcasów aniao3 21-03-2006 00:15
  Re: "Niewidzialna" - kolejny list w ramach akcji FRpL ewamonika1 04-04-2006 21:01
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora