dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ARCHIWUM
Nie jesteś zalogowany!       

list tygodnia - "Wysokie Obcasy"Hits: 927
ewamonika1  
24-04-2005 21:24
[     ]
     


face="Times New Roman" size="3">Wysokie Obcasy z 23 kwietnia br.




face="Times New Roman" size="3">




size="3">„30 lat temu była piękna, mroźna zima, a ja oczekiwałam swojego pierwszego

dziecka. Za oknem powoli opadały płatki śniegu, świeciło słońce. Codziennie układałam na

półkach w szafie malutkie, cudowne ubranka. Niespodziewanie pojawiły się za wcześnie bóle,

pogotowie. Nasz powiatowy szpital był w remoncie. Zawieźli mnie gdzieś na wiejską izbę

porodową. Wymęczyłam się tam parę dni, dziecko umarło, a ja w depresji wracałam do domu.




Powoli przy pomocy rodziny

dochodziłam do siebie, ból straszny. Do dzisiaj nie mogę się z tym pogodzić. Minęło 30 lat.




Zima 2004, za oknem powoli

opadają płatki śniegu, świeci słońce, chyba niedługo pojawi się wiosna. Moja córka oczekuje

pierwszego dziecka, jest u mnie, robimy plany. 27 tydzień ciąży (szósty miesiąc) –

wiadomo, że będzie dziewczynka. Nagle odchodzą mojej córce wody. Ta sama historia. Wiozę

moje dziecko do szpitala wojewódzkiego. Ciąży nie daje się utrzymać. Robią cesarskie cięcie

i na świat przychodzi moja wnuczka z wagą 800 g 3,7 Apgar żadnych szans na przeżycie, nie

oddycha samodzielnie.



Rozpoczęła

się walka. Przeżyła trzy pierwsze doby, to dobry znak. Wspaniali lekarze robili, co w ich

mocy. My modliliśmy się do Matki Boskiej, aby ta kruszynka przeżyła. Były chwile okropne,

ale powoli dziecko zaczęło przybierać na wadze, oddychać samodzielnie. Prawdziwy cud. Po

dwóch miesiącach moja wnuczka z wagą ponad 2 kg została wypisana do domu. Teraz ma roczek,

waży 10 kg, rozwija się prawidłowo.




size="3">Dlaczego 30 lat temu nie było takiej pomocy? Coraz więcej dziewczyn rodzi tak

wcześnie, dlatego napisałam ten list, żeby uświadomić, jak duża jest teraz szansa na

przeżycie takich maluszków, że taki sprzęt powinien być w każdym szpitalu.



/>




face="Times New Roman">

Szczęśliwa Babcia

 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/

Ostatnio zmieniony 24-04-2005 21:34 przez ewa

  Temat Autor Data
*  list tygodnia - "Wysokie Obcasy" ewamonika1 24-04-2005 21:24
  Re: list tygodnia - "Wysokie Obcasy" zorka 25-04-2005 08:34
  Re: list tygodnia - "Wysokie Obcasy" kurczak 25-03-2007 20:12
  Re: list tygodnia - "Wysokie Obcasy" demonnik 27-03-2007 11:46
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora