dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY O WIERZE
Nie jesteś zalogowany!       

Pożegnanie moich dzieciHits: 702
joan86  
09-11-2010 00:09
[     ]
     
Minęło ponad trzy lata od kiedy straciłam moje pierwsze dziecko i tak naprawdę dopiero teraz świadomie mogłam pożegnać moje dzieci. Co roku uczestniczyłam w mszy św. z okazji Dnia Dziecka Utraconego. Było to uczestnictwo bierne. Po stracie dzieci spotkałam się z bardzo negatywnym podejściem ze strony księży. Bardzo oddaliłam się od Kościoła i nie wierzyłam, że uzyskam tam pomoc i wsparcie. W tym roku po raz pierwszy od ponad trzech lat świadomie i czynnie uczestniczyłam w mszy św. z okazji Dnia Dziecka Utraconego. Mszę św. zorganizował wspaniały ksiądz. Także my, aniołkowe mamy miałyśmy wpływ na to jak będzie wyglądała liturgia. Modlitwa różańcowa przed mszą św., a także sama msza dotyczyły tematu straty dziecka. Odpowiednia atmosfera i sposób w jaki msza została odprawiona sprawił, że uczestnictwo w niej było ogromną ulgą. Mogłam w pełni świadomie pożegnać moje dzieci i mimo, że nie mają grobu zapalić za nie świeczki przy ołtarzu. Uczestnictwo w tej mszy pomogło mi bardziej niż pół roku zażywania leków antydepresyjnych. Pierwszy raz w życiu spotkałam księdza z prawdziwym powołaniem, który bardzo dobrze przygotował się do mszy św. i podszedł do tematu straty dziecka w odpowiedni sposób. Ks. Grzegorz Grych sprawił, że znów uwierzyłam w sens instytucji Kościoła, w sens modlitwy i uczestnictwo w mszy św., a najważniejsze, że mogłam świadomie pożegnać moje dzieci. Jestem ogromnie wdzięczna ks. Grzegorzowi i mam nadzieję, że w kościele można spotkać więcej takich osób. 


  Temat Autor Data
*  Pożegnanie moich dzieci joan86 09-11-2010 00:09
  Re: Pożegnanie moich dzieci natkaszczerbatka 09-11-2010 13:36
  Re: Pytanie do JOAN 86 Gosspel 16-11-2010 22:31
  Re: Pytanie do JOAN 86 joan86 17-11-2010 20:50
  Re: Pytanie do JOAN 86 joan86 19-11-2010 21:55
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora