dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY O WIERZE
Nie jesteś zalogowany!       

Czy Ci, którzy od nas odchodząi mają objawiać nam sprawy Boga?Hits: 574
Aleksandra  
12-03-2009 13:23
[     ]
     
Chciałabym nawiązać do jednego z fragmentów Pisma Św., który był już na tym forum przytoczony :

Jezus przechodząc obok ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. uczniowie jego zadali mu pytanie :" Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym - on czy jego rodzice?"
Jezus odpowiedział "ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale stało się tak , aby się na nim objawiły sprawy Boże"
J 9, 1-3

Czy to jest tak, że dzieci, dorośli po prostu my ludzie. którzy różnimy się od od większości fizycznie - okaleczeni, niewidomi, głusi, z wadami wrodzonymi żyją inaczej, pełniej, głębiej? Mają dawać dowód na to, że Bóg istnieje? Pozwala cierpieć jednym by inni chcieli, mogli żyć pokorniej, w wierze? Czy dzieci, którym nie dane było żyć tu z nami na ziemi mają dawać świadectwo Boże rodzicom, bliskim? Sprawić by ich cierpienie nie było żalem, złością do Boga ale spowodowało większą, prawdziwą,odzyskaną wiarę w Pana Boga?

Czasem sobie myślę, że to tak jakby czasem Pan Bóg groził nam palcem na ostrzeżenie a czasem tak jakbym czuła Jego ogromną, docierającą do każdego zakątka ciała wszech ogromną miłość. Wobec potęgi Boga jestem malutka ale swoimi czynami, wiarą, nadzieją i miłością jestem w stanie przenosić góry - tylko to wiem na pewno... 



  Temat Autor Data
*  Czy Ci, którzy od nas odchodząi mają objawiać nam sprawy Boga? Aleksandra 12-03-2009 13:23
  Re: Czy Ci, którzy od nas odchodząi mają objawiać nam sprawy Boga? Aleksandra Pietrzyk 12-03-2009 17:37
  Re: Czy Ci, którzy od nas odchodząi mają objawiać nam sprawy Boga?-do Aleksandry P. Aleksandra 13-03-2009 13:08
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora