dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY O WIERZE
Nie jesteś zalogowany!       

Re: "Rok Hioba" Tygodnik Powszechny, (podtytuł "skąd cierpienie i nieszczęście")Hits: 312
maryś  
28-08-2006 17:10
[     ]
     
Ciekawy artykuł. Myślę, że jest w nim wiele prawdy. Nie jest łatwo przyjmowac cierpienia. Jeszcze trudniej "uczynić z cierpienia coś sensownego. Mimo bólu pozostać człowiekiem, który kocha."
Każdego dnia człowiek wstaje z łóżka i czuje cięzar na piersi... trzeba z nim wstać i iść... zająć się mężem, domem, codziennymi obowiązkami - już zawsze z tym ciężarem.
Trzeba jednak po przebudzeniu powiedzieć sobie jasno - nie wstaję sama... obok mnie idzie Jezus i niesie krzyż razem ze mną - stawia mi Szymona z Cyreny w postaci różnych życzliwych osób... Czasami tak jak z Hiobem tak i ze mną są przyjaciele. Czasem milczą czasem starają się coś powiedzieć, ale co najważniejsze są... Oprócz ciążaru jest nadzieja. Płynie ze Zmartwychwstania... Jezus mnie kocha, policzył wszystkie moje włosy, On nie łamie trzciny nadłamanej... Mimo bólu po stracie mojej córeczki - wierzę! Chcę żyć tak, by kiedyś utulić swoją córkę w ramionach... 


  Temat Autor Data
  "Rok Hioba" Tygodnik Powszechny, (podtytuł "skąd cierpienie i nieszczęście") ewamonika1 28-12-2005 10:36
  Re: "Rok Hioba" Tygodnik Powszechny, (podtytuł "skąd cierpienie i nieszczęście") zorka 30-12-2005 10:28
  Re: "Rok Hioba" Tygodnik Powszechny, (podtytuł "skąd cierpienie i nieszczęście") malgos 27-08-2006 20:42
*  Re: "Rok Hioba" Tygodnik Powszechny, (podtytuł "skąd cierpienie i nieszczęście") maryś 28-08-2006 17:10
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora