dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

By nie załamywać rąk...Hits: 443
T.A.M.  
18-04-2012 20:52
[     ]
     
Według słownika "załamać (załamywać) ręce" - oznacza : żałować czegoś; wyrażać żal, rozpacz z jakiegoś powodu; tracić wszelką nadzieję; poddawać się; rezygnować z działania.
W sytuacji, gdy gaśnie malutkie, wyczekane życie... nie sposób inaczej :(

Ale gdyby tak na chwilę od tego wszystkiego odpocząć... i dać rękom na chwilę choć... jakieś inne zajęcie?
Może by mogło pomóc?

Wielu naukowców, lekarzy, terapeutów podkreśla pozytywną rolę manualnych prac - wszelkiej maści - w sytuacjach stresowych i dochodzeniu do siebie po nich. Gdy coś tworzymy, gdy z uwagą się przyglądamy, doświadczamy... dowodzenie "przejmuje" nasza prawa półkula mózgu.
Za to "odpoczywa", "ucisza się" lewa półkula - ta analityczna, racjonalna - ta co pyta i ciągle nie może znaleźć odpowiedzi na pytanie DLACZEGO???!!! co wymyśla kolejne dowody na naszą niewybaczalną winę w tym wszystkim, ta co przeżuwa i odtwarza wciąż na nowo wspomnienie jak okrutnie ktoś nas potraktował itp.
Ostatnio przygotowałam na swoim blogu taki krótki kursik - krok po kroku - pokazujący jak zrobić kwiatuszki z żelowych farb do witraży.
Pierwszy raz takie kwiatki robiłam na zajęciach arteterapii w dniu pierwszych urodzin Teo. W jakiś taki szczególny sposób są więc dla mnie ważne.
Pomyślałam, że podzielę się z Wami :) może ktoś też chciałby spróbować zrobić. Może w jakiś sposób to pomoże, choćby na chwilę...
http://pracowniasztuk.blogspot.com/2012/04/blog-post.html
W razie pytań, jestem do dyspozycji.

Z tymi kwiatami kojarzy mi się też wiersz, który znalazłam w książce Manu Keirse (tylko nie zapisałam sobie autora tych słów, niestety)

Jesienią
zebrałem wszystkie swoje troski
i urządziłem im pogrzeb w ogrodzie
kiedy kwiecień
znów powrócił
i sprowadził wiosnę
by z ziemią ślub wzięła
wyrosły w ogrodzie
kwiatów powabne pęki
takie inne od znanych
Moi sąsiedzi przyszli
podziwiać kwiaty
i mówili:
"Gdy jesień przyjdzie
i będziesz zbierać nasiona
podaruj nam garstkę
by te cudowne kwiaty
i w naszych ogrodach wyrosły"

Pozdrawiam ciepło
Ania, mama Teo

P.S. A na stronie http://www.craftladies.pl/ - w artykułach, na blogu, na forum jest jeszcze wiele innych podpowiedzi, czym jeszcze można zająć ręce :) 
Ania, mama Teo (*15.07.2008 +20.07.2008) i Anastazji (7tc, +17.07.2013)

  Temat Autor Data
*  By nie załamywać rąk... T.A.M. 18-04-2012 20:52
  Re: By nie załamywać rąk... beata1978 19-04-2012 13:31
  Re: By nie załamywać rąk... Mama 3 kobietek 19-04-2012 22:00
  Re: By nie załamywać rąk... Mimbla7 20-04-2012 20:04
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora