dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Re: psycholog/psychiatraHits: 257
Elwira  
10-10-2006 22:10
[     ]
     
Ze mna bylo podobnie, najpierw pierwszy szok, straszliwa rozpacz, bol, tesknota, niedowierzanie. Po ok 7 miesiacach tez mialam wrazenie, ze moj stan wcale sie nie polepsza, wprost przeciwnie. Zaczelam chodzic do psychologa 3 miesiace po smierci Olenki i mysle, ze wiele mi to dalo. Od kilku miesiecy uczestniczymy razem z mezem w grupie wsparcia dla rodzicow w zalobie. To doswiadczenie jest niezwykle i najbardziej kojace. Jest nas szescioro, trzy pary. Spotkanie innych rodzicow po stracie jest czyms wielkim i przynoszacych niezwykla ulge. Kazda strata jest czyms bardzo osobistym i osobliwym, jednak mysle, ze proces zaloby my wszyscy rodzice przezywamy podobnie, idziemy ta sama droga, przez bol, cierpienie, tesknote, zlosc, zal czy poczucie niemocy. Na kazdym naszym spotkaniu jest zawsze psycholog i psychoterapeutka. Wiem, ze tam zawsze bede zrozumiana, nikt nie powie czegos, co mnie zaboli , no i tam moge bez konca mowic o Olence i posluchac innych rodzicow mowiacych o swoich aniolkach z ogromna miloscia. Mysle o wizycie u polskiego psychiatry (mieszkam we Francji), ten pomysl chodzi mi po glowie od miesiaca. Moja pani psycholog zaproponowala mi takie rozwiazanie, bo uwaza, ze mozliwosc porozmawiania po polsku o Olence, moim bolu i zalobie bedzie dla mnie dobroczynna. Troche walczylam ze soba zanim zaakceptowalam fakt, ze moze bedzie mi potrzebna pomoc psychiatry, a nie psychologa, bo w mojej glowie od razu pojawilo sie skojarzenie, ze to specjalista od osob niespelna rozumu... Wiem, ze to nieprawda. Pisze o tym wszystkim , bo uwazam, ze naprawde warto szukac fachowej pomocy. Trzeba byc dla siebie wyrozumialym i pozwolic sobie pomoc. Wiem, ze to nie jest latwe, ale bardzo Cie zachecam do poszukania kogos kompetentnego. Niestety nie moge Ci poradzic kogos konkretnego, bo nie znam, ale mysle, ze na pewno ktoras z mam kogos Ci poleci.
Pozdrawiam Cie cieplutko 
Elwira
Ostatnio zmieniony 10-10-2006 22:13 przez Elwira

  Temat Autor Data
  psycholog/psychiatra siudka 09-10-2006 12:00
  Re: psycholog/psychiatra Iwonka 09-10-2006 12:21
  Re: psycholog/psychiatra siudka 10-10-2006 16:23
*  Re: psycholog/psychiatra Elwira 10-10-2006 22:10
  Re: psycholog/psychiatra siudka 12-10-2006 16:11
  Re: psycholog/psychiatra mamafilipa 13-10-2006 14:47
  Re: psycholog/psychiatra aniap 13-10-2006 14:50
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora