dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> DZIECI STARSZE
Nie jesteś zalogowany!       

**************Hits: 1271
ryba  
10-03-2007 14:08
[     ]
     
"..Biegli stwierdzili,że pomimo stwierdzenia obducenta w protokole sekcyjnym ,iż dziecko było obarczone zapaleniem płuc -nie wynika z tego ,iż pacjent poddany został zabiegowi ,gdy był chory na zapalenie płuc.W badaniu przed operacyjnym nie było cech klinicznych zapalenia płuc ,a opisane zmiany przez obducenta mogły byc zmianami powstałymi w trakcie rozwijającej sie nadreaktywności oraz podczas czynności resuscytacyjnych po zabiegu ." Ta wypowiedź wyżej jest obaleniem wykonanej sekcji !
Oto dalsze wypowiedzi biegłego co do mojej sprawy ...
"..Przy braku podejrzeń klinicznych RTG płuc nie musiał byc wykonany ."
Anestezjolog przyszedł do mnie zabrac dziecko i choc miał słuchawki na szyi wogóle ich nie użył zabrał ode mnie dziecko będące juz pod wpływem premedykacji ...ale twierdził że osłuchał dziecko na sali operacyjnej nieosłuchiwał przy matce bo bał się ,że prawie 8 letni chłopiec nie pozwoli się dac osłuchac...!!!???
"...Odnośnie zarzutu braku wagi dziecka ...przed zastosowanym znieczuleniem ogólnym biegły anestezjolog podkreślił ,że wystarczająca jest wizualna ocena zgodności wagi dziecka ....bowiem nawet różnice w wadze rzędu okolo 10 kg nie mają znaczenia przy dawkowaniu leków anestetycznych z uwagi na rozpiętośc dawek ..."
"Faktem jest ,iż dokumentacja medyczna dziecka nie była prowadzona prawidłowo,gdyz brakuje w niej kwestionariusza wywiadu o pacjencie.Nie mialo to jednak znaczenia dla dokonania oceny ..nie ma konkretnego wymogu do posiadania takowej dokumentacji ."
"...Biegli stwierdzili,że nie ma wymagań wykonywania prób uczuleniowych .."
"..Zdaniem biegłych ..nie można było przewidziec reakcji uczuleniowej czy też wystąpienia nadreaktywności ..."
'Wykonane badanie krwi przed zabiegiem nie wskazywalo ,że dziecko jest alergikiem"

Tak nawiasem mówiąc ...nic nie muszą

Na tej podstawie prokurator dokonał umorzenia postępowania...musiał byc bardzo pewny swojej wiedzy ,którą prawdopodobnie potwierdził mu tan zespół biegłych ..bo po tych wypowiedziach biegłego przyjął ,że faktycznie Sz.P sekcjonujący musiał się pomylic.

Oto do czego służą profesorowie biegli...do mówienia w razie śmierci pacjenta ,że oni kurde nic nie muszą .....
-nie muszą ważyc
-nie muszą miec wywiadu o pacjencie
-nie muszą sprawdzac czy pacjent jest na coś uczulony
-nie muszą przed narkozą wykonywc RTG płuc skoro pacjent wygląda na zdrowego
-no i pacjent który wg.badania krwi nie jest alergiem ...umiera na alergię

Wkurzają mnie -chce mi się krzyczec ...oni k***a nic nie muszą nic !! 
Bartczak

  Temat Autor Data
*  ************** ryba 10-03-2007 14:08
  Re: ************** Ewa41 11-03-2007 09:21
  Re: ************** onka 11-03-2007 17:12
  ************** alicjak 11-03-2007 18:09
  Re: ************** ryba 12-03-2007 11:52
  Re: ************** kurczak 30-03-2007 22:35
  Re: ************** asia122 02-04-2007 12:02
  Re: ************** iwonab 02-04-2007 12:37
  Re: ************** Grażyna 02-04-2007 16:35
  Re: ************** asia122 03-04-2007 09:03
  Re: ************** iwonab 03-04-2007 10:06
  Re: ************** asia122 03-04-2007 13:53
  Re: ************** iwonab 03-04-2007 14:54
  Re: ************** ulkar 08-04-2007 14:53
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora