dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CIĄŻA PO STRACIE
Nie jesteś zalogowany!       

Poród w 32 tyg.Hits: 1052
Agniieszka  
09-05-2010 23:45
[     ]
     
Witam,

jestem mamą trójki dzieci, w tym jednej ziemskiej córeczki Amelki.
Dwójkę dzieci niestety

straciłam. Amelkę ledwo uratowali po porodzie, potem poród martwej Majki w 40 tc i

podejrzenie owinięcia się pępowiną.
Przed zajściem w następną ciążę były badania i

konsultacje z genetykiem i lekarką leczącą moją Amelkę (gdyz, po przejściach przy porodzie

jak miała 6 tyg. miała podejrzenie choroby genetycznej - problemy z amenią - szpik nie

produkował czerwonych krwinek - gdy miała trzy miesiące nagle wyzdrowiała).
Wszystkie

wykonane badania były ok. zarówno lekarka lecząca Amelkę, jak i lekarz genetyk (bardzo

znany) nie widzieli związku między pierwszą powiklaną ciążą i drugą ciąża zakończoną martwym

porodem Majki.
Więc zaczeliśmy starania o następne dziecko, jak zwykle udało sie w

pierwszym cyklu, ciąża książkowa, aż na kontrolnym KTG w 36 tc. lekarz wykrył obrzęk płodu

(jak się później okazało spowodowany wysoką anemią dziecka), tego samego wieczoru szpital,

nad ranem cesarskie cięcie i urodził się mój Nikodem, który nie zapłakał... Żył nieco ponad

godzinę.
Po tym porodzie juz wszyscy lekarze są zgodni, że moja trójka dzieci miała ten

sam problem, z tym, że tylko jedno dziecko przeżyło.
Lekarka Amelki zobowiązała się, że

dojdzie do przyczyny tego stanu, lecz niestety juz przestała odbierac moje telefony (

widocznie nic w naszej sprawie nie robi więc nawet nie mam po co do Niej jechać), natoniast,

pani doktor ordynator z OIOM noworodków, twierdzi, że jeśli nawet zdecydujemy się na

następną ciążę to poród musi nastąpić w 32 tc. A chyba nie muszę tu nikomu pisać, jak wielka

jest we mnie chęć zajścia w kolejna ciążę mimo wszelkich zagrożeń.
Stąd też mój temat

postu, czy są mamy, które urodziły zdrowe dziecko w 32tc, gdyż ja panicznie boję się, że

poród tak wcześnie może również zakończyć się tragicznie, a tego już bym nie przeżyła, bo

już teraz jest mi bardzo ciężko i tylko "udaję", że żyję, a to wszystko dla mojej

kochanej Amelki.



Mama Amelki (7.03.2004), Majki (*+ 16.09.2008 40 tc) i Nikodema (*+ 1.12.2009 36 tc)

  Temat Autor Data
*  Poród w 32 tyg. Agniieszka 09-05-2010 23:45
  Re: Poród w 32 tyg. beti23 10-05-2010 00:04
  Re: Poród w 32 tyg. Agniieszka 10-05-2010 08:11
  Re: Poród w 32 tyg. KASIA1 10-05-2010 09:00
  Re: Poród w 32 tyg. betka(Wolska) 10-05-2010 09:44
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora