dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

złe proporcje płodu w 15tcHits: 1259
hellena  
24-09-2014 15:28
[     ]
     
Drodzy forumowicze, pomóżcie.

Po kilku miesiącach starań udało nam się zajść w ciąże. Strach ogromny, choć o powtórkę wpp nie bałam się ani minuty... bałam się i boję wszystkich innych zagrożeń, które mogą nas czekać.

I sama nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Dziś byliśmy na pierwszej przesiewówce genetycznej. Zamarłam. W teorii "lecę" 15tc, z usg mały jest mniejszy aż o dwa tygodnie. Jest to dla nas dziwne, ponieważ wiemy kiedy, z zegarkiem na ręku, i ciąża owszem, jest młodsza, ale niecały tydzień, skąd aż takie rozbieżności - nie wiem. Wiek ciąży nie zgadza się ani z terminem miesiączki, ani z datą zapłodnienia. Zawału dostałam jednak dopiero wtedy, gdy lekarz orzekł, że obwód główki i długość kości udowej są poprawne, zgodne z aktualnym wiekiem ciąży i jak najbardziej zgadzają się, ale tułów maluszka jest za krótki, te proporcje nie są prawidłowe. Wyjechał z domniemaniem zespołu Edwardsa czy Patau, jednocześnie stwierdzając, że może to też o niczym nie świadczyć. Pozostałe parametry usg w normie, serce, przepływy, mózg, itd. Wad w budowie płodu nie zauważył.

Zrobiliśmy test podwójny z krwi, za trzy tyg mamy konsultację z genetykiem, który ma skonfrontować biochemię z oceną z usg. I wydać opinię.

Czy ktoś z Was był lub słyszał o podobnej sytuacji? Umieram ze strachu, to miała być rutynowa, spokojna ciąża, taka, jaka mają wszystkie mamy po śmierci dziecka. Umówiona też jestem oczywiście na konsultację z innym lekarzem diagnostą na usg, bo nie chcę poprzestać na "jednym oku" jeśli coś faktycznie się nie zgadza.

Ktoś, coś...? Z góry dziękuję. 
Hellena, mama Hani (22.05.2012), Aniołka Gabrysia (05.09.2013-06.09.2013)i Aniołka Mikołaja (20tc)

  Temat Autor Data
*  złe proporcje płodu w 15tc hellena 24-09-2014 15:28
  Re: złe proporcje płodu w 15tc klimat 25-09-2014 07:54
  Re: złe proporcje płodu w 15tc hellena 25-09-2014 16:15
  Re: złe proporcje płodu w 15tc EwelinaW 25-09-2014 16:29
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora