dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Przepuklina przeponowa WarszawaHits: 855
Krakuska  
03-04-2014 17:46
[     ]
     
Witam, niestety dołączam do Waszego forum w poszukiwaniu wsparcia w tym trudnym dla nas okresie.
O dziecko staraliśmy się kilka lat. Kiedy w końcu się udało i powinniśmy skakać do góry z radości, my walczymy z kolejnymi diagnozami...
Zaczęło się od ogólnego obrzęku płodu wykrytego w 12tc. Zostaliśmy skierowani na badania do Bielańskiego gdzie usłyszałam, ze dziecko nie ma szans na przeżycie... My się nie poddałyśmy i walczyłyśmy o każdy wspólny dzień (dziś już wiem, ze pod sercem mam Hanie). Z czasem obrzęk zniknął, a my przeszłyśmy badanie genetyczne (amniopunkcja, wynik prawidłowy). Radość nie trwała długo, okazało się, ze na usg nie widać żołądka, przynajmniej nie ma go tak, gdzie być powinien... Podejrzenie CCAM i skierowanie do profesor Dangel. Podczas badania w 19tc (prof. Dangel bardzo długo oglądała naszą córcię, bardzo dokładnie przyglądała się wszystkim narządom i wyjaśniała co widzi i jaka jest jej opinia) niestety nie udało się jednoznacznie określić wady. Do CCAM doszło podejrzenie przepukliny przeponowej. Pani profesor zleciła obserwację i kolejna wizytę 14.04. Czekamy na nia z niecierpliwością i ogromna obawą co przyniesie.
W międzyczasie byliśmy w Bielańskim na kontroli. Oni też maja wątpliwości co do jednoznacznej diagnozy. Obraz wygląda "dziwnie"... do tego doszła przepuklina oponowa, ale podobno to nie jest groźna zmiana (to daje nam nadzieje do dalszej walki o naszą córkę).
Korzystając z Waszego doświadczenia mam kilka pytań:
- czy macie doświadczenie o opiece "przeponówek" w Bielanskim, u prof. Dębskiego?
- czy lepiej rodzic w Bielańskim (zalecana cc), czy na Karowej?
- czy chodziłyście do szkoły rodzenia, gdzie?

W najbliższym czasie mam badanie u prof. Dangel, konsultacje na Karowej (dok. Niewęgłowska) oraz u prof. Dębskiego. Szukam każdej możliwej pomocy dla Hani, ale chcę mieć jednego lekarza prowadzącego, z doświadczeniem w WPP, któremu zaufam i dam się "prowadzić". Czy możecie mi coś polecić w mojej sytuacji?.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za was wszystkie!! 


  Temat Autor Data
*  Przepuklina przeponowa Warszawa Krakuska 03-04-2014 17:46
  Re: Przepuklina przeponowa Warszawa Kasia824 11-04-2014 12:39
  Re: Przepuklina przeponowa Warszawa Lamia74 21-08-2016 12:37
  Re: Przepuklina przeponowa Warszawa Marta2222 30-09-2016 12:46
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora