dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

operacja nerki małego dziecka - paniczny strach, niepewnośc, niepokójHits: 1807
Soffija  
31-12-2006 22:58
[     ]
     
Witam Was,
do tej pory bywałam na forum o stracie dziecka - po tym, jak odeszła do Nieba moja druga Córeczka, wcześniaczek... Teraz po raz pierwszy wchodzę na to forum i umieram ze strachu. Moje starsze dziecko - Zuzia - urodziło się z poszerzeniem prawej miedniczki nerkowej. Wada została wykryta w 30 tyg. ciąży i stale rosła wraz z dzieckiem (ów wzrost rozmiarów miedniczki był proporcjonalny do tego, jak rosło dziecko) . Niestety ostatnie USG wykazało, ze zmiana w nerce powiększyła się gwałtownie. W najbliższych dniach będziemy robic badanie izotopowe i potem nastąpi decyzja w kwestii czy operacja teraz, czy jeszcze z tym czekamy... Zuzia ma teraz rok i 8 miesięcy.
Strasznie się boję. Nasza pani doktor urolog Zuzi pracuje w Centrum Zdrowia Dziecka i tam właśnie byłaby przeprowadzana operacja. Jednak ta pani doktor twierdzi, że rodzicom nie wolno byc przy dziecku w nocy i że ten zakaz jest restrykcyjnie przestrzegany... Po operacji dziecko leży tydzień... Jak ja mam zostawic swoje Dziecko? Nie mogę znieśc myśli, że Zuzię będzie bolalo. Okropnym stresem jest dla mnie każde szczepienie Zuzi, pobranie Jej krwi... Po tym, jak spędziłam półtora miesiąca w szpitalu w związku z moim Drugim Dzieckiem, Zuzia przywiązała się do mnie bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Nie umie zasnąc sama, zawsze jestem w pobliżu - jak moje Dziecko wytrzyma tyle długich chwil bez mamy? Zuzia panicznie boi się lekarzy, nie pozwala się nawet palcem dotknąc - jak Ona zniesie taką ich liczbę? Tyle badań? Wenflon w rączce?
Po stracie mojej Zosi, ta historia z Zuzią wydaje mi się nie do zniesienia. Tak się boję. Pewnie mój problem to bułka z masłem przy problemach wielu chorych dzieci i ich rodziców, jednak... proszę: pomóżcie, pocieszcie, poradźcie... O potrzebie operacji dowiedziałam się na dzień przed Wigilią. Całe Święta, cały czas tylko o tym myślę. Dziś Sylwester... 

Ostatnio zmieniony 01-01-2007 01:57 przez Soffija

  Temat Autor Data
*  operacja nerki małego dziecka - paniczny strach, niepewnośc, niepokój Soffija 31-12-2006 22:58
  Re: operacja nerki małego dziecka - paniczny strach, niepewnośc, niepokój dorka71 01-01-2007 10:10
  Re: operacja nerki małego dziecka - paniczny strach, niepewnośc, niepokój ewamonika1 01-01-2007 13:51
  Re: operacja nerki małego dziecka - paniczny strach, niepewnośc, niepokój - do ewamonika1 Soffija 03-01-2007 22:06
  Re: operacja nerki małego dziecka - paniczny strach, niepewnośc, niepokój - do ewamonika1 dorka71 04-01-2007 15:25
  Re: operacja nerki małego dziecka - paniczny strach, niepewnośc, niepokój - do ewamonika1 ewamonika1 04-01-2007 17:31
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora