Bezpłatne porady psychologa dla osób przeżywających żałobę
 
Wszystkich, którzy przeżywają żałobę po stracie bliskiej osoby zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym „METANOIA” w Płocku 
przy ulicy Kobylińskiego 21a. 
 
Pomoc kierowana jest zarówno do dzieci i młodzieży, które straciły rodziców lub rodzeństwo, jak również do rodziców tracących dzieci w wyniku poronienia, martwych narodzin, choroby czy wypadku. Psycholog specjalizujący się w problematyce żałoby przyjmował będzie w  każdy wtorek miesiąca w godzinach 16.00-18.00.
 
Kontakt pod nr telefonu: 24 268 04 48 lub 513 107 753.
 
„Niektórzy, nie akceptując odejścia kogoś bliskiego, żyją tak, jakby czas się zatrzymał w momencie jego śmierci i wycofują się ze wszystkich dotychczasowych aktywności – mówią psycholodzy. Ważne, żebyśmy potrafili być wyczuleni na potrzeby osób w żałobie. Czasem wystarczy sama obecność przy nich.
 
Z początkiem marca specjaliści z Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Metanoia” w Płocku zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad dotyczących trudności w przeżywaniu straty po bliskich. – Pomoc kierujemy do wszystkich osób, które przeżywają żałobę po stracie najbliższych. Szczególnie gorąco zapraszamy rodziców tracących dzieci w wyniku poronienia lub martwego urodzenia.
 
Nasza pomoc kierowana jest także do dzieci i młodzieży, których spotkała strata rodziców, rodzeństwa lub kolegów. Pomożemy rodzicom, których dzieci odeszły w wyniku choroby czy wypadku, osobom w żałobie po zmarłym współmałżonku czy przyjacielu – wyjaśnia Aleksandra Stupecka, psycholog.
 
Tłumaczy, że zapotrzebowanie na taką pomoc jest duże, bo współczesny świat nie daje często przyzwolenia na spokojne przejście przez proces żałoby. – Chcemy dać osobom tego potrzebującym prawo do przeżycia straty po bliskim we własnym tempie i we własny sposób – mówi Stupecka”. Cyt. za Płocki Gość Niedzielny
 
źródło: 
http://cpp-metanoia.com