Jutrznia za Nienarodzonych 
 
Jutrznia za nienarodzonych będzie muzycznym nabożeństwem, podczas którego modlić się będziemy za dzieci nienarodzone, te na które czekamy i te utracone. Zapraszamy wszystkich pragnących modlić się w intencji każdego poczętego dziecka, oraz tych, których dotknął ból po odejściu nienarodzonego maleństwa, by mogli oddać Panu Bogu jego duszę.
 
Modlitwa rozpoczynająca dzień ludzi wierzących, wschód słońca budzący nowy dzień i dający nadzieję ale również cud poczęcia człowieka, początek daru życia.
 
Żyjąc w czasach, kiedy człowiek uznaje się za Boga, przypisuje sobie prawo decydowania o życiu i śmierci innych, również tych najmniejszych i bezbronnych, odczuwamy potrzebę przypominania, jak wielkim cudem jest życie każdego z nas.
 
Jutrznia za Nienarodzonych to kompozycja krakowskiego kompozytora muzyki liturgicznej Pawła Bębenka. Jest modlitwą uwielbienia i dziękczynienia - dźwięki komponowane do konkretnych słów Pisma Świętego, posłuszne Żywemu Słowu, które stało się Ciałem, żyje wśród nas i działa z mocą, również za pośrednictwem muzyki.
 
Odkąd Jutrznia za Nienarodzonych ujrzała światło dzienne była wykonywana wielokrotnie w całej Polsce (m.in. we Wrocławiu, Oleśnicy, Strzelinie - w wykonaniu Wielkiego Chóru i Orkiestry ProLife, w Warszawie, w Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów, w Tarnowskich Górach, Jazgarzewie, Słupsku, Poznaniu, Koszalinie).
 
Modlitwa zaangażowanych w ten projekt muzyków jest wysłuchiwana i przynosi w życiu ludzi bardzo konkretne owoce, o czym mówią liczne świadectwa. Dlatego zaprosiliśmy do wykonania Jutrzni… muzyków ze środowiska służby zdrowia, każdego dnia dotykających cudu życia - jakże cennego i kruchego, ale również doświadczających Wszechmocy Boga w sytuacjach z perspektywy człowieka beznadziejnych. Modląc się swoją codzienną pracą, jako wykonawcy Jutrzni… włączają się w modlitwę uwielbienia i dziękczynienia także swoim talentem muzycznym.
 
Jutrzni za Nienarodzonych w Katedrze Warszawsko-Praskiej Św. Michała Archanioła i Św. Floriana będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC.
 
Jutrznia za nienarodzonych będzie muzycznym nabożeństwem, podczas którego modlić się będziemy za wszystkie dzieci nienarodzone, te na które czekamy i te utracone w różnych okolicznościach.
 
Zapraszamy wszystkich pragnących modlić się wspólnie w intencji każdego poczętego dziecka, ale także tych, których dotknął ból po odejściu nienarodzonego maleństwa, by w czasie Jutrzni mogli oddać Panu Bogu jego duszę.
 
Osoby, które nie mogły właściwie pożegnać się ze swoim nienarodzonym dzieckiem i nie zdążyli nadać mu imienia będą mogły to zrobić w czasie nabożeństwa Jutrzni… poprzez modlitwę a także złożenie kartki z jego imieniem do skrzynki, która będzie umieszczona przed Najświętszym Sakramentem.
 
Serdecznie zapraszamy:
Paweł Bębenek - kompozytor
dr n. med. Marlena Błazik – lekarz pediatra
 
źródło: http://www.diecezja.waw.pl/3927