dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY O WIERZE
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Moja historiaHits: 255
Ewa27  
12-03-2012 18:51
[     ]
     
Piekna historia, bardzo gleboka i naklaniajaca do refleksji. Ja tez im bardziej Boga poznaje, tym bardziej Mu ufam. Ciesze sie bardzo, ze cieszysz sie kazda chwila, ktora dal nam Pan, nie marnujac zycia na dasanie sie na Boga i probe zrozumienia wszystkiego.
A teraz do reszty mam- tych szukajacych, tych pytajacych, watpiacych, gniewajacych sie. Chce zaznaczyc, ze nie posiadam odpowiedzi na wszystkie pytania, oraz ze bycie gleboko wierzacym chrzescijaninem nie daje gwarancji zycia pelnego szczescia i harmonii. Jesli czegos takiego szukacie, to jest to bladzenie. Ja sama poznaje Boga, ucze sie Go codziennie i buduje relacje z Nim poprzez codzienne modlitwy, post, sluchanie kazan i poprzez spolecznosc z innymi wierzacymi.
Tak jak wspomnialam w ktoryms z poprzednich wypowiedzi, nie pozna sie Boga, jesli nie bedziemy miec skruchy. Biblia mowi, ze bojazn Panska jest prawdziwa madroscia.
Kim dla wiekszkosci ludzi jest Bog? Wiekszosc odpowie, ze Bog jest przede wszystkim milosierny i wszystko wybacza. Czy jest to prawdziwy obraz Boga? Niestety nie. Wiele osob broni sie przed prawda, aby nie zburzyc swojej iluzji, swojego bezpiecznego pogladu. Jesli mamy w swojej glowie obraz Boga, ktory sami sobie stworzylismy, aby wierzyc tak jak nam pasuje i jest nam to wygodne, jest to zlamanie drugiego przykazania. Drugie z dziesieciu przykazan mowi nam, aby nie tworzyc sobie obrazow czy tez rzezb oraz aby im sie nie klaniac i nie czcic. Wierze tez, ze dotyczy to rowniez tworzenia sobie obrazu w glowie, jest to przez Boga zwane balwochwalstwem.
Kiedy zapytamy sie 100 przypadkowych osob na ulicy, czy uwazaja ze sa dobre, na pewno 90 z nich odpowie ze tak, ze uwazaja sie za dobrych ludzi. Ewangelista Marek napisal : "Jezus mu odpowiedział: "Dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg."
Widzimy tu, ze Jezus ukazuje ludziom ich bledne pojecie dobra, mowiac, ze tylko Bog jest dobry. My uwazamy sie za dobrych ludzi, poniewaz porownujemy sie do innych. Przeciez nikogo nie zabilam, prowadze w miare przyzwoite zycie, Bog na pewno nie bedzie mnie karal. Jest to inne podejscie, jakiego nauczal Jezus. Porownujac sie do innych, zawsze bedziemy miec cos na swoje usprawiedliwienie. Ale Bog nie bedzie nas sadzil na podstawie uczynkow innych ludzi, ale na podstawie swojego prawa, czyli 10 przykazan. Trzeba zrozumiec, ze Bog jest nie tylko dobry, ale przede wszystkim sprawiedliwy. Wyobrazmy sobie taka sytuacje, osoba trafia przed sad,za kradziez torebki. Tlumaczy sie, ze przeciez nikogo nie zabil, nie skrzywdzil, a poza tym jest dobrym czlowiekiem, bo wczoraj skosil sasiadowi trawnik. Czy sprawiedliwy sedzia pusci go wolno, czy ukarze go za czyn kradziezy torebki? Jakim by byl sedzia, gdyby wypuscil tego czlowieka? Bylby sedzia niesprawiedliwym, skorumpowanym. Bog taki nie jest.
Przypomnijmy sobie niektore z 10 przykazan. Czy zdarzylo ci sie sklamac? Ukrasc cos? Nawet jesli to byly drobne z torebki mamy aby kupic sobie slodycze w szkolnym sklepiku w podstawowce? Czy zdarzylo ci sie spojrzec pozadliwie na mezczyzne? Jezus mowil, ze ktokolwiek patrzy pozadliwie na kobiete lub mezczyzne, juz popelnia z nim cudzolostwo w swoim sercu. Czy uzywasz imienia Boga swego nadaremnie? Ja robilam to caly czas, zwroty "o Boze"i "o Jezu"byly wypowiadane przeze mnie na okraglo, czesto nie zdawalam sobie z tego nawet sprawy. To tylko kilka z przykazan, ktore wiekszoc ludzi lamie notorycznie. W oczach Boga wiec, jestesmy cudzoloznymi klamcami i zlodziejami bluzniacymi Swietym imieniem Jego.
Czy to oznacza, ze wszyscy poniesiemy kare, czyli zwyczajnie pojdziemy do piekla, bo wszyscy jestesmy jednakowo grzeszni i lamiemy Boze prawo?
W tym wlasnie celu Bog, w swojej ogromnej milosci do upadlego czlowieka, zeslal Syna, aby to On zgladzil nasze grzechy i oczyscil nas. Jezeli calym swoim sercem nie tylko uwierzymy w Jezusa ( nie ma co sie oszukiwac, nie chodzi o powierzchowna wiare, ze Jezus istnieje, poniewaz diabel tez w Niego wierzy), jezeli zaufamy Mu, powierzymy Jezusowi cale nasze zycie, bedziemy szukac Boga i zwracac sie do niego w kazdej chwili naszego zycia, wtedy otrzymamy laske i zbawienie. Ale do tego potrzebna jest skrucha, pokora i pokuta. Tak, Bog jest milosierny, jest kochajacy, opiekunczy, a przede wszystkim sprawiedliwy. On stworzyl swiat i nas, Boga boli to, ze ludzie zdecydowali sie pojsc wlasna droga, ufajac samym sobie. Dal nam wiec Syna, ktory zyl jak czlowiek, czul jak czlowiek i umarl meczenska smiercia- jak czlowiek, ale za wszystkich grzesznikow.
Jesli zawolasz do Boga, przyjmiesz Jezusa jako swojego jedynego Pana i Zbawiciela, Bog da ci nowe serce, przemieni je. Pismo Swiete nazywa ten moment urodzeniem sie na nowo. Wszyscy jestesmy urodzeni w ciele, nasze matki daly nam zycie, ale potrzeba tez jeszcze narodzic sie ponownie, z Ducha Swietego, nawrocic sie i odwrocic od swoich grzechow.

"A był człowiek z faryzeuszów imieniem Nikodem, dostojnik żydowski. Ten przyszedł do Jezusa w nocy i rzekł mu: Mistrzu! Wiemy, że przyszedłeś od Boga jako nauczyciel; nikt bowiem takich cudów czynić by nie mógł, jakie Ty czynisz, jeśliby Bóg z nim nie był. Odpowiadając Jezus rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. Rzekł my Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że Ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić. Wiatr wieje dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha. Odpowiedział Nikodem i rzekł do niego: Jakże to się stać może? Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jesteś nauczycielem w Izraelu, a tego nie wiesz? Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, co wiemy, to mówimy, i co widzieliśmy, o tym świadczymy, ale świadectwa naszego nie przyjmujecie. Jeśli nie wierzycie, gdy wam mówiłem o ziemskich sprawach, jakże uwierzycie, gdy wam będę mówił o niebieskich?"

(Ew. Jana 3, 1 - 12)

Ja wierze z calego serca, ze poprzez smierc naszej coreczki, Bog rzucil nam kolo ratunkowe, abysmy zaczeli Go szukac, abysmy zawrocili ze zlej drogi, abysmy zaufali Mu . Naprawde nie cofnelabym czasu. Wiem, gdzie jest moje dziecko i wiem, ze ja tez tam bede, gdyz oddalam zycie Jezusowi.
"Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie (J 11,25)"

Musimy zaniesc nasze grzeszne, cielesne cialo na krzyz i urodzic sie na nowo w Duchu Swietym, pelni Jezusa Chrystusa.

"Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je (Mt 16, 25-26)"

Ewangelia Jana:

"Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego."

"Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim."

"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota."

"Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie. "

"Rzekł jej Jezus: Jam jest zmarwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?"

"I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze; te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego."

Zachecam, czytajcie Slowo Boze, zaufajcie Jezusowi, a otrzymacie laske i narodzenie sie na nowo.

Rz 3:3-6:
"Bo i cóż, jeśli niektórzy stali się niewierni, czyż ich niewierność miałaby zniweczyć wierność Boga? (4) żadną miarą! Bóg przecież musi okazać się prawdomówny, każdy zaś człowiek kłamliwy, zgodnie z tym, co napisane: Abyś się okazał sprawiedliwy w słowach Twoich i odniósł zwycięstwo, kiedy Cię sądzą. (5) Lecz jeśli nasza nieprawość uwydatnia sprawiedliwość Bożą, to cóż powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy, gdy okazuje zagniewanie? - wyrażam się po ludzku. (6) Żadną miarą! Bo w takim razie jakże Bóg sądzić będzie ten świat?"

Rz 3:10-12
"jak jest napisane: Nie ma sprawiedliwego, nawet ani jednego, (11) nie ma rozumnego, nie ma, kto by szukał Boga. (12) Wszyscy zboczyli z drogi, zarazem się zepsuli, nie ma takiego, co dobrze czyni, zgoła ani jednego." 

Ostatnio zmieniony 12-03-2012 21:46 przez Ewa27

  Temat Autor Data
  Re: do Umy- a propos zła na ziemi uma 09-03-2012 10:42
  Re: cierpienie i śmierć naszych dzieci halina30 09-03-2012 10:24
  Re: cierpienie i śmierć naszych dzieci uma 09-03-2012 10:53
  Re: cierpienie i śmierć naszych dzieci huskuss 09-03-2012 11:31
  Re: cierpienie i śmierć naszych dzieci huskuss 09-03-2012 11:36
  Re: cierpienie i śmierć naszych dzieci uma 09-03-2012 12:08
  Re: do Umy- geocentryzm uma 09-03-2012 10:31
  Re: Zło istniejace na ziemi mama Szymona 09-03-2012 12:14
  Re: Zło istniejace na ziemi Ewa27 09-03-2012 16:05
  Wracając do tematu... najpierw o kreacjoniźmie huskuss 09-03-2012 19:17
  Re: Wracając do tematu... najpierw o kreacjoniźmie Ewa27 09-03-2012 19:52
  Pochodzenie zła i sens cierpienia huskuss 09-03-2012 21:37
  Moja historia huskuss 12-03-2012 01:29
*  Re: Moja historia Ewa27 12-03-2012 18:51
  Ile jest dróg? huskuss 13-03-2012 16:22
  Re: Ile jest dróg? Ewa27 13-03-2012 17:44
  Re: Moja historia Mama Aleksandra 12-03-2012 21:18
  Re: Moja historia huskuss 13-03-2012 16:46
  Re: Moja historia maxi 13-03-2012 18:35
  Re: Moja historia uma 13-03-2012 23:09
  Re: Moja historia huskuss 13-03-2012 23:27
  Re: Moja historia Ewa27 14-03-2012 00:11
  Re: Moja historia - to, co najcenniejsze Hanulka2009 14-03-2012 14:24
  Re: Moja historia - to, co najcenniejsze huskuss 15-03-2012 23:54
  Re: a ja nie wierze juz w boga zgrywus 15-03-2012 00:00
  Re: a ja nie wierze juz w boga Ewa27 15-03-2012 04:17
  Re: a ja nie wierze juz w boga zgrywus 15-03-2012 11:26
  Re: a ja nie wierze juz w boga - do Zgrywuski Hanulka2009 15-03-2012 13:01
  Re: a ja nie wierze juz w boga - do Zgrywuski zgrywus 15-03-2012 20:38
  Re: a ja nie wierze juz w boga - do Zgrywuski huskuss 16-03-2012 00:54
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora