dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
You are not logged in       

Re: broszura - pomysly, pieniadzeHits: 335
aka  
20-05-2006 09:23
[     ]
     
Na Merlin.com.pl znalazlam jeszcze nastepujace ksiazki, nie zdazylam ich na razie podzielic na kategorie. Czy sadzicie, ze sa przydatne, sama ich nie czytalam, opisy pochodza ze strony Merlina, niektore pozycje wydaja sie interesujace

aneta

1.Maria Teresa Zattoni
"Jak chronić dziecko przed cierpieniem. Jak pomóc dziecku stawiać czoło konfliktom, cierpieniu i śmierci w rodzinie?"

wydawnictwo: eSPe, 28 Kwiecień 2002

Dorosły człowiek instynktownie chciałby oszczędzić każdemu dziecku jakiejkolwiek formy cierpienia. Tymczasem także świat dziecięcy zamieszkuje cierpienie, które może przybierać formę rodzinnego konfliktu lub nieporozumienia, choroby lub śmierci kogoś drogiego. Ta jedyna w swoim rodzaj książka ma zamiar pomóc rodzicom lub wychowawcom w uchronieniu dziecka przed cierpieniem możliwym do uniknięcia i wesprzeć je we właściwy sposób, kiedy musi ono stawić czoła cierpieniu nieuniknionemu. Każdy z jej dziewięciu rozdziałów dzieli się na trzy równie ważne części: zaczyna się od części Zagłębmy się w pewne zdarzenie, po czym następuje refleksja-esej na temat, jak można pomóc dziecku w cierpieniu, by wreszcie zakończyć się częścią Przeczytam ci pewne opowiadanie..., służącym do tego, by wspólnie z dzieckiem bezpośrednio zmierzyć się z danym problemem. Książka ta stanowi cenną pomoc w czynieniu zjawiska cierpienia czymś w ?zasięgu możliwości" dziecka.

2.Bruce Moen
"Podróże do życia po śmierci"

wydawnictwo: Dom Wydawniczy LIMBUS, 2002

Co się dzieje z nami po drugiej stronie życia? Autor, badając świat Życia po śmierci, ponownie przedstawia nam dowody na to, że śmierć fizyczna jest jedynie krótkim zdarzeniem dla naszej wiecznej świadomości.

3.Bernard Sesboue
"Zmartwychwstanie i życie"

wydawnictwo: W Drodze, Kwiecień 2004

Bernard Sesboüé, profesor teologii, jezuita, związany duszpastersko ze wspólnotą osób, które doświadczyły śmierci własnego dziecka, proponuje przystępny, dostosowany do wrażliwości współczesnego czytelnika wykład na temat spraw ostatecznych - końca świata, Sądu Ostatecznego, nieba, czyśćca i piekła. Przypomina, że eschatologia chrześcijańska obiecuje nam życie przez zmartwychwstanie - życie przebóstwione, które nie przekreśli nic z tego, co jest w nas ludzkie, a będzie pełnią poznania, wolności, miłości.

4.Maria Molicka
"Bajki terapeutyczne"

wydawnictwo: Media Rodzina, 1999

Konwencja bajki tworzy najbliższą rozumieniu dziecka rzeczywistość. Pozwala nie tylko zapoznać się i oswoić z sytuacjami budzącymi niepokój (rozstanie z rodzicami, ciemność, kompromitacja, śmierć, hospitalizacja), ale i znaleźć cudowne rozwiązanie nękających dziecko problemów. Rodzice, terapeuci i wychowawcy zaznajomieni ze stosowaniem w bajkach technikami psychologicznymi z powodzeniem będą mogli wykorzystać je we własnych fabułach terapeutycznych mających na celu uodpornienie dziecka przed lękiem lub znaczne zmniejszenie jego porażającego oddziaływania.
Wydanie II poprawione i uzupełnione.

5.Doris Brett
"Bajki, które leczą - część 1 "

wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Październik 2002

Doris Brett pokazuje, w jaki sposób zastosować tę metodę, która nie tylko rozwiązuje problemy dziecka, ale też umacnia więź pomiędzy nim a jego rodzicami. Do nich właśnie adresowana jest ta książka (choć jej lekturę można polecić wszystkim osobom, które pracują z dziećmi). Zamieszczone w niej opowiadania autorka wymyśliła kiedyś dla własnej córki. Każde z nich można jednak bez trudu przekształcić i dostosować do potrzeb własnego dziecka, a ono z radością przyjmie opowiadanie stworzone specjalnie dla niego.

_______________________________________


Rozdział 1. Jak opowiadać dziecku historie
1. Postaw się na jego miejscu
2. Spraw, by mogło się identyfikować z bohaterem
3. Opowiadanie historii jest łatwiejsze niż myślisz
4. Wybierz odpowiednie imię i dostosuj okoliczności
5. Opowiadania pomagają również rodzicom
Rozdział 2. Spójrz na świat oczami swego dziecko
1. Zabawa i wyobraźnia - czyli jak dzieci się uczą
2. Uczenie się przez naśladowanie
3. Magia baśni
4. Twoje dziecko jest wyjątkowe
5. Dziecięcy punkt widzenia
6. Terapia wyobrażeniowa
7. Odwrażliwianie
8. Modelowanie
Rozdział 3. Jak korzystać z historii zawartych w tej książce
1. O czym warto pamiętać
2. Zastosowanie opisanych technik
Rozdział 4. Koszmary i lęki nocne - jak się z nimi uporać
1. Więcej o snach
Rozdział 5. Lęki - jak pomóc dziecku w ich pokonaniu
1. Część 1 i 2
2. Sukces pewnej matki
Rozdział 6. Następne dziecko w rodzinie - jak przygotować swoją pociechę do tego wydarzenia
Rozdział 7. Pierwsze dni w przedszkolu - jak ułatwić dziecku przeżywanie nowych sytuacji
Rozdział 8. Rozwód - jak pomóc dziecku przetrwać trudne chwile
1. Reakcje dziecka na rozwód
2. Dziecięce lęki i fantazje
3. Jak powiedzieć dzieciom
4. Problemy i pułapki
5. Co możesz zrobić, by ułatwić dziecku przeżycie tego okresu
Rozdział 9. Śmierć kogoś bliskiego - jak pomóc dziecku przeżyć stratę
Rozdział 10. Odprężenie - jak nauczyć dziecko technik odprężających
Rozdział 11. Ból - jak nad nim zapanować
1. Opowiadanie I: Ból przewidywany
2. Opowiadanie II: Ból, który już jest obecny, oraz ból długotrwały
Rozdział 12. Pobyt w szpitalu - jak przygotować dziecko do tego doświadczenia

6.Stanisław Groń
"Litania i nowenna do Świętego Ignacego Loyoli, patrona rodzących matek "

wydawnictwo: WAM, Styczeń 2006

Książka ks. Stanisława Gronia SJ Litania i nowenna do świętego Ignacego Loyoli patrona rodzących matek jest zachętą do zapoznania się z postacią tego świętego i do bliższego z nim spotkania. W swoim życiu dał się on poznać jako gorący orędownik za potrzebującymi, zwłaszcza za kobietami oczekującymi dziecka. W książce zostały zamieszczone modlitwy do świętego Ignacego oraz propozycja medytacji. Sylwetka świętego wyłania się ze słowa pisanego przez Autora, a także z bogatego materiału ikonograficznego, który dodatkowo może być świadectwem popularności i kultu, którym cieszy się święty z Loyoli. Książka ta ukazuje się w roku jubileuszowym z okazji 450. rocznicy śmierci świętego Ignacego, a także 500. rocznicy urodzin świętego Franciszka Ksawerego i błogosławionego Piotra Fabera, pierwszych jego towarzyszy i założycieli Towarzystwa Jezusowego. (od redaktora)

7.Manu Keirse
"Piętno smutku "

wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne, 2005

Piętno smutku to książka, którą należałoby podarować każdemu, kto stracił dziecko, męża czy żonę, ojca czy matkę, brata czy siostrę. Została napisana nie tylko z myślą o tych, którzy przeżywają trudne chwile swojego życia, ale także dla tych, którzy mogą pomóc w tej "trudnej podróży do nowego życia" - dla członków rodziny lub przyjaciół. Nie jest to książka o śmierci, ale o życiu - życiu emocjonalnym kogoś, kto stracił bliską osobę. Nie jest napisana po to, aby przeczytać ją jednym tchem, czy przeczytać raz i odłożyć na półkę, ale po to, by ciągle na nowo brać ją do ręki.


8."A potem będzie światło"

wydawnictwo: Salwator, Grudzień 2002

redaktor: Grzegorz Sztok

Zbiór, który obierając za punkt wyjścia biblijne wersety, refleksje filozofów, teologów i świętych, chce nas zaprosić do zastanowienia się nad śmiercią, która stanowi początek nowego, nie znającego końca życia.

9. Helen Alexander
"Doświadczenie żałoby "

wydawnictwo: W Drodze, Wrzesień 2001
Seria: Psychologia i wiara

tłumaczenie: Piotr Wierzchosławska, Katarzyna Wierzchosławski

Śmierć bliskiego człowieka porusza nas do głębi. Pojawiają się zwykle pytania o przyczynę śmierci, o sens cierpienia, o współodpowiedzialność-niepokoi świadomość, że nie uczyniło się wszystkiego, co było w naszej mocy.
Doświadczenie osamotnienia przygniata dotkliwie swym ciężarem. Nierzadko zdarza się jednak, iż daje szansę nowego spojrzenia na własne życie. Ważne stać się mogą sprawy, które nie miały dla nas wcześniej większego znaczenia.
Książka adresowana jest nie tylko do ludzi pogrążonych w żałobie i smutku, ale i do tych wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się im współczuć i lepiej ich rozumieć.


10.Wiktor Zorza , Rosemary Zorza
"Sposób na umieranie. Żyć do końca "
wydawnictwo: Media Rodzina, 1999
tłumaczenie: Rut Wermuth

Jest to opowieść rodziców Jane, którzy prosto i otwarcie ukazują wyjątkowo okrutny przebieg śmiertelnej choroby córki. Bezmiarowi cierpienia fizycznego i bólu nie mógł już sprostać ani szpital, ani ich pełna poświęcenia domowa opieka. Skazani na bierną obserwację przerażających zmagań Jane z niszczącą chorobą, znaleźli jednak pomoc w hospicjum, gdzie ból stał się do zniesienia, strach przed śmiercią do pokonania, a miejsce braku nadziei i rozpaczy zajęło poczucie doniosłości tego, co ma nastąpić.

11.Anna Dodziuk
"Żal po stracie, czyli o przeżywaniu żałoby "

wydawnictwo: Instytut Psychologii Zdrowia. Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Grudzień 2005

Dla takich osób, które nieraz wiele lat niosły przez życie cierpienie związane ze śmiercią kogoś bliskiego albo z inną bolesną stratą często nie zdając sobie sprawy, jak głęboko w ich psychice tkwią te uczucia i jak mocno wpływają na ich życie jest przeznaczona ta książka. Wierzę, że znajdą w niej przynajmniej po części odpowiedzi na niektóre pytania, stawiane sobie od dawna, jak choćby: "Dlaczego szczęście tak starannie mnie omija?" albo "Co mi przeszkadza ułożyć sobie dobre kontakty z najbliższymi". Anna Dodziuk.

12.Roger Cole
"Cud życia, cud umierania "
tytuł oryginału: Mission of love

wydawnictwo: Akasha, Grudzień 1999

Niezwykła książka. Uczy nadziei i godzi ze śmiercią. Dr Roger Cole, onkolog, opisuje swoje doświadczenia z umierającymi i wyjaśnia, co może to przeżycie uczynić mniej dramatycznym i negatywnym, a bardziej spokojnym czy wręcz pozytywnym. Bardzo potrzebna lektura zwłaszcza nam - współczesnym ludziom Zachodu, którzy przez całe życie udajemy, że śmierci nie ma, a kiedy przychodzi zupełnie sobie ze swoimi przeżyciami i strachem nie radzimy.

13.Harold S. Kushner
"Kiedy złe rzeczy zdarzają się dobrym ludziom"

tytuł oryginału: When Bad Things Happen to Good People

wydawnictwo: Zysk i S-ka, 1998
tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Harold S. Kushner - amerykański teolog i rabin, autor bestsekllera Czy
musimy być doskonali? - przeżył śmierć swego czternastoletniego syna i
wówczas napisał tę książkę, aby pomóc innym cierpiącym. Jak sam
mówi: "Napisałem ją dla tych wszystkich, którzy chcą zachować wiarę
ale ich gniew na Boga wiarę tę podważa i nie pozwala im na znalezienie
pociechy w religii".

14.Marie-Helene Encreve-Lambert
Czy dziadziuś poszedł do nieba? Jak rozmawiać z dzieckiem na tematy związane ze śmiercią?

wydawnictwo: eSPe

tłumaczenie: Zofia Pająk

Autorka książki z delikatnością i wrażliwością podejmuje trudną dla wszystkich tematykę dotyczącą śmierci. Uświadamia, że dziecko od najwcześniejszych miesięcy życia doświadcza straty. Już w wieku dwóch lat wie, czym jest śmierć.
W serii ukazały się: "Mamo, kup mi to", "Kiedy mama i tato dużo pracują", "Dziecko a potrzeba porządku", "Moje dziecko jest towarzyskie", "Zamiast telewizji".15.Jacek Salij, Op.
"Śmierć. Zmartwychwstanie. Życie wieczne"

wydawnictwo: W Drodze, Marzec 2001

"Ogromne zainteresowanie, z jakim spotyka się pisarstwo i teologiczno-duszpasterska refleksja ojca Jacka Salija, teologa znanego z licznych publikacji, w tym także artykułów drukowanych w miesięczniku "W drodze", w rubryce "Szukającym drogi", skłoniły nas do przygotowania niniejszego wyboru. Prezentowane w naszej serii artykuły ojca Jacka były już w większości publikowane w formie książkowej. Tym.. razem jednak pragniemy przedstawić wybór uporządkowany tematycznie. W ten sposób każdy, kto poszukuje odpowiedzi na nurtujące go pytania lub chce pogłębić swoje rozumienie wiary, łatwiej będzie mógł znaleźć pomocne dla siebie treści. Zdajemy sobie sprawę, iż wiele osób nie ma czasu wertować wydanych dotychczas tomów w poszukiwaniu interesujących ich tematów. Dlatego przygotowaliśmy serię książek przedstawiających w osobnych tomikach najważniejsze i najbardziej aktualne problemy związane z życiem chrześcijańskim."-fragment Od Wydawcy

16. "Każdy czasem jest smutny. Dlaczego płaczę, gdy kogoś tracę"

wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła, Październik 2003

W jaki sposób pomóc dziecku, które straciło kogoś bliskiego? Sięgnijmy do poradnika, a przekonamy się, że naprawdę możemy wiele. Nade wszystko możemy mu wytłumaczyć, że smutek i inne rodzące się wraz z nim uczucia są normalną reakcją na czyjąś śmierć, że przeżywanie żałoby wymaga czasu, ale na pewno nadejdzie kiedyś taka chwila, kiedy ból złagodnieje. Dzięki tej książce nie będziemy czuli się bezradni wobec wielkiego cierpienia, jakie przeżywa nasze dziecko.

17. Maria Molicka
"Bajki terapeutyczne"

wydawnictwo: Media Rodzina, 1999
ISBN: 83-7278-010-2

Konwencja bajki tworzy najbliższą rozumieniu dziecka rzeczywistość. Pozwala nie tylko zapoznać się i oswoić z sytuacjami budzącymi niepokój (rozstanie z rodzicami, ciemność, kompromitacja, śmierć, hospitalizacja), ale i znaleźć cudowne rozwiązanie nękających dziecko problemów. Rodzice, terapeuci i wychowawcy zaznajomieni ze stosowaniem w bajkach technikami psychologicznymi z powodzeniem będą mogli wykorzystać je we własnych fabułach terapeutycznych mających na celu uodpornienie dziecka przed lękiem lub znaczne zmniejszenie jego porażającego oddziaływania.
Wydanie II poprawione i uzupełnione.

18. Martin Herbert
"Żałoba w rodzinie. Jak pomóc cierpiącym dzieciom i ich rodzinom "

wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Październik 2005

Ból po stracie kochanej osoby to - jak pisze autor książki - duchowa rana. Potrzeba czasu, by się ona zabliźniła. Jest to szczególnie trudny proces w wypadku dzieci, zarówno tych terminalnie chorych, jak i tych, które doświadczają straty bliskich, na przykład rodziców. Osoby pozostające w żałobie potrzebują wsparcia i pomocy.


19.Jack Canfield , Mark Victor Hansen
"Balsam dla duszy w żałobie "
tytuł oryginału: Chicken soup for the grieving soul

wydawnictwo: Rebis, Październik 2005
Seria: Bestseller
tłumaczenie: Magdalena Hermanowska

Dla tych, którzy tak wiele stracili tak szybko
Każdy radzi sobie z żałobą na swój sposób i potrzebuje na to mniej lub więcej czasu. Dobre rady i wsparcie mogą ułatwić powrót do normalnego życia. Balsam dla duszy w żałobie wyszedł spod pióra tych, którzy sami borykali się z bólem po stracie najbliższych. Piszą oni, jak rozumieć swoje emocje, jak wykraczać poza nie i iść dalej. Te poruszające historie przynoszą ulgę i poczucie wspólnoty z tymi, którzy podążali już ową tragiczną, a jednak rozwijającą ścieżką.
Ten ciepły, kojący zbiór serdecznych opowieści jest idealnym darem przynoszącym ulgę, dającym siłę i odwagę w czasie smutku.


20.Elisabeth Kubler-Ross
"Życiodajna śmierć O życiu, śmierci i życiu po śmierci"
tytuł oryginału: Making the most of the inbetween

wydawnictwo: Księgarnia Świętego Wojciecha, Luty 2005

Autorka uczy nas, jak rozmawiać, kontaktować się z osobami zbliżającymi się do śmierci i z ich bliskimi, jak poznać i zaspokajać ich potrzeby ? uczy prawdy, miłości, szacunku w poznawaniu i wspomaganiu człowieka cierpiącego, odkrywa nowe oblicze śmierci otwierającej drogę z ?przedżycia? do życia wypełnionego duchowością. Prof. dr hab. med. Jacek Łuczak

21.Gabriella Paudice
"Straciłam moją córkę "

wydawnictwo: Jedność, Luty 2004

Po ryzykownej ciąży i urodzeniu pięknej córeczki ... przychodzi śmierć w kołysce! Dla matki rozpoczyna się długi okres dochodzenia do siebie, a pomiędzy dwoma ekstremalnymi punktami tego doświadczenia następuje pielgrzymka do Lourdes - miejsca dzielenia się bólem i duchowego przebudzenia. Staje się to momentem zwrotnym na drodze jej życia, naznaczonej niezwykłymi spotkaniami. Autorka w trakcie fizycznej i zarazem wewnętrznej podróży doświadczyła, że niektóre miejsca (takie jak Lourdes) pomagają w odkryciu własnych rezerw duchowych, podczas gdy inne, bliżej położone i łatwiej osiągalne, służą pogłębieniu i spożytkowaniu wartości odkrywanych każdego dnia.
22.Joan Guntzelman
"Jak sobie poradzić z życiową tragedią? "

wydawnictwo: WAM, Kwiecień 2004

Jak poradzić sobie z życiową tragedią to książka dla ludzi przeżywających różnego rodzaju straty, osobiste tragedie, dotkliwe zranienia i bolesne wyzwania. Książka zawiera cenne wskazówki, jak radzić sobie w smutku, zaakceptować żałobę oraz przeżyć trudny czas i nauczyć się żyć od nowa. Napisana jest przez doświadczoną psychoterapeutkę zajmującą się zagadnieniem żałoby i żalu po ciężkiej stracie, zawiera, autentyczne historie dotyczące opuszczenia, rozwodu, kalectwa, starości, choroby i śmierci. Krzepiący staje się fakt, że nie jesteśmy w swej tragedii osamotnieni, lecz widzimy, że wielu przed nami borykało się z podobnym cierpieniem i przeżyło je.

23.Joyce Rupp
"Modlitwa rozstania "

wydawnictwo: WAM, Styczeń 2002

Książka ta pomyślana jest jako pomoc dla tych wszystkich, którzy przeżywają utratę kogoś lub czegoś bardzo im bliskiego i koniecznego - przeżywają śmierć ukochanej osoby, zerwanie, chorobę, pozbawienie pracy, umniejszenie własnych moźliwości fizycznych czy intelektualnych. Pomaga przeżyć rozstanie i przezwyciężyć lęk związany ze zmianą.


24. Jeremie Hughes
"Czy mój króliczek pójdzie do nieba? i inne kłopotliwe pytania dziecięce "
tytuł oryginału: Will My Rabbit Go To Heaven?

wydawnictwo: Vocatio, 1994
tłumaczenie: Teresa Kowalska

Warunkiem niezbędnym do tego, by dziecko zadawało nam coraz więcej coraz trudniejszych pytań, jest nie pozostawianie żadnego z nich bez odpowiedzi. To wymaga od nas nie tylko otwarcia się na dziecko i podążania za jego problemami, ale również mobilizowania niezbędnej wiedzy.
książka ta to zbiór najczęściej zadawanych dziecięcych pytań dotyczących życia, śmierci i więzi miedzyludzkich.

25.Theresa Foy DiGeronimo , Charles E. Schaefer
"Jak rozmawiać z dziećmi o bardzo ważnych sprawach "

wydawnictwo: Media Rodzina, Wrzesień 2002

Poradnik dla rodziców dzieci od 4 do 12 lat. Trudne pytania zadawane przez dzieci, dotyczące spraw takich jak śmierć, rozwód, nowe dziecko w rodzinie, często zaskakują rodziców. Autorzy, korzystając z własnej praktyki klinicznej, badań naukowych oraz doświadczeń rodzicielskich, udzielają rozsądnych rad i cennych wskazówek, dostosowanych do wieku dzieci.


26.Bettie B. Youngs
"Z potrzeby serca. Opowieść o chwilach ważnych"

wydawnictwo: Diogenes, 2001

Autorka, odwołując się do przeżyć spotkanych przez nią ludzi - matki nie mogącej pogodzić się ze śmiercią córki i zaniedbującej syna; młodego człowieka z chorobą Downa; kobiety mieszkającej w samochodzie - próbuje obudzić wrażliwość na potrzeby człowieka. Pochłonięci codziennymi sprawami zapominamy o bliźnich łaknących ciepłego słowa, pogodnego uśmiechu, serdecznego uścisku dłoni... Współczując innym i czyniąc dobro, tak naprawdę pomagamy sobie, osiągamy wewnętrzny spokój i satysfakcję - pisze specjalistka w dziedzinie "nauk o życiu".


27.Adam Hernas
"Czas i obecność "

wydawnictwo: Instytut Myśli Józefa Tischnera, Luty 2005

Jest to książka z zakresu filozofii człowieka, opisująca najważniejsze doświadczenia ludzkie - takie jak rozpacz, śmierć, miłość czy narodziny dziecka ? ze względu na ich egzystencjalne znaczenie. (...) Książka ma charakter eseistyczny i bardzo osobisty, co stanowi o jej wartości. Autorowi nie chodzi o to, by rozstrzygać kwestie nierozstrzygalne, lecz by zmusić czytelnika do refleksji, by zarazić go egzystencjalnym niepokojem, by nauczyć go stawiać pytania. I to zadanie książka spełnia. Prof. dr hab. Barbara Skarga 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem

Last edited on 20-05-2006 09:38 by meisberger

  Subject Author Date
  broszura - pomysly, pieniadze aniao3 15-03-2006 09:33
  Re: broszura - pomysly, pieniadze Elżbieta 09-04-2006 19:04
  Re: broszura - pomysly, pieniadze aka 26-04-2006 18:58
  Re: broszura - pomysly, pieniadze nrswoman 26-04-2006 21:12
  Re: broszura - pomysly, pieniadze aka 01-05-2006 12:13
  Re: broszura - pomysly, pieniadze aniao3 26-04-2006 22:38
  Re: broszura - pomysly, pieniadze aka 27-04-2006 09:21
  Re: broszura - pomysly, pieniadze aniao3 27-04-2006 16:55
  Re: ^^^ W sumie 10 szpitali odpisało na nasze maile ewamonika1 07-05-2006 09:51
  Re: ^^^ W sumie 10 szpitali odpisało na nasze maile aka 31-05-2006 22:28
  Re: do Anety (aka) ewamonika1 01-06-2006 08:51
  Re: broszura dla kobiet po stracie - naklady aniao3 16-05-2006 22:10
  Re: broszura dla kobiet po stracie - naklady aka 17-05-2006 13:14
  Re: broszura dla kobiet po stracie - naklady aniao3 17-05-2006 23:10
  po spotkaniu w Min. Zdr. aniao3 18-05-2006 19:09
  Re: po spotkaniu w Min. Zdr. ewamonika1 18-05-2006 20:34
  Re: po spotkaniu w Min. Zdr. Elżbieta 19-05-2006 14:58
  Re: po spotkaniu w Min. Zdr. ewamonika1 19-05-2006 15:04
  sytuacja z broszura aniao3 18-05-2006 23:39
  Re: sytuacja z broszura ewamonika1 19-05-2006 08:21
  Re: sytuacja z broszura aka 19-05-2006 09:49
  Literatura Emily_r 19-05-2006 10:02
  Re: książki ewamonika1 19-05-2006 20:40
  Re: książki ewamonika1 19-05-2006 20:42
  Re: sytuacja z broszura jaewa1 19-05-2006 13:51
  Re: sytuacja z broszura aka 19-05-2006 20:11
  Re: sytuacja z broszura Emily_r 19-05-2006 10:11
  Re: broszura - pomysly, pieniadze aniao3 19-05-2006 21:29
*  Re: broszura - pomysly, pieniadze aka 20-05-2006 09:23
  Re: broszura - pomysly, pieniadze ewamonika1 20-05-2006 09:51
::   w górę   ::
Jump to :
Forum tworzone przez W-Agora