dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Poznan - txt do wystapieniaHits: 248
zorka  
07-05-2006 10:15
[     ]
     
Jednak wciąż szpitalna rzeczywistość jest przyczyną największych cierpień dla rodziców po stracie. Wynika to zwykle z niezrozumienia najprostszego faktu: rodzice nie tracą ciąży, zarodka, płodu – oni tracą swoje dziecko. Tracą wszsytkie swoje marzenia, plany, całą przyszłość która nigdy nie nadejdzie. Wiemy, jak trudna jest sytucja służby zdrowia, jednak by zmniejszyć cierpienie rodziców po stracie wystarczy zwykłe, normalne traktowanie: życzliwe informowanie o stanie i rokowaniach dziecka, informacja o tym co dzieje się podczas porodu: bardzo często matki są w szoku – jest to ich pierwszy poród, nie wiedzą co dzieje się z ich ciałem, a począwszy od poronienia w 14 tc ból jest dokładnie taki jak przy porodzie, bo natura nie rozróżnia porodu od poronienia. Tymczasem zwykle przy przegranych narodzinach kobiety skarżą się iż były dla personelu medycznego niewidzialne, często odmawia się im obecności mężą (choć przy zwykłym porodzie to już standard, a włąśnie przy stracie najbardziej potrzebna jest obecność bliskeij osoby) odmawia się imi prawa do zobaczenia własnego dziecka, nikt nie informuje, że rodzice mogą dziecko pochować, a na końcu kładzie się te kobiety na sali z matkami czekającymi na szczęśliwy poród i szczebioczącymi o imionach, śpiszkach i wózkach.

----------
To chyba było mi najb. potrzebne. Dziękuję Ci.

Faktycznie, najlepiej by było gdybym zaczęła od Martynki.. Tylko.. Nie wiem czy mnie stres i przede wszystkim mnóstwo emocji związanych z Małą nie zjedzą. Trudno - przynajmniej będę prawdziwa. Zresztą temat jest specyficzny, to jasne.
Co do podsumowania - myślę, ze najważniejsze będzie powiedzieć o naszych celach - tak na prędko:
pomoc rodzicom, grupy wsparcia, ulotki, nagłaśnienie tego że jesteśmy, chcemy pomagać osobom po stracie i rodzicom dzieci nieoperacyjnie chorych, szklenia, spotkania z położnymi, lekarzami itp, itd 

Ostatnio zmieniony 07-05-2006 10:16 przez zorka

  Temat Autor Data
  Poznan - txt do wystapienia aniao3 07-05-2006 08:47
*  Re: Poznan - txt do wystapienia zorka 07-05-2006 10:15
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora