dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
Nie jesteś zalogowany!       

Płyniemy na tej fali???Hits: 466
zorka  
25-04-2006 08:40
[     ]
     
„Telewizyjny Oscar” dla Moniki Górskiej z TVP3 Poznań

http://tvp.pl/View?Cat=3126&id=333493

Byłam na pokazie w Poznaniu. Owacje i wzruszenie wszystkich. Monika mądra, ciepła i kochana.

Film będzie emitowany we większości europejskich krajów.
Szok dla mnie. I radość.








Do tegorocznego konkursu stowarzyszenia europejskich telewizji regionalnych w kategorii „dokument” poznańska telewizja zgłosiła jej film „Moje dziecko jest aniołem” (premiera w listopadzie 2005 na antenie TVP1). Jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele regionalnych stacji telewizyjnych z całej Europy zdecydowało, że to właśnie ten film był najlepszy spośród 60 zgłoszonych do konkursu.

Film „Moje dziecko jest aniołem” opowiada o matkach, które straciły swoje nowonarodzone dzieci. „Chciałam zwrócić uwagę na bezduszność, z jaką często w polskich szpitalach traktuje się takie kobiety. Jest to mocny film, ale mimo całego dramatu, to opowieść o matkach, które mimo przeżytych tragedii znajdują siłę i odwagę by iść dalej, na nowo odnajdują sens swojego życia i pomagają innym kobietom, które jeszcze z tym bólem sobie nie radzą. To film wbrew nadziei - pełen nadziei. Chciałabym, by dzięki tej nagrodzie o tym problemie mówiło się głośnej i skuteczniej, by mamy, które przeżyły tak wielki dramat były traktowane w szpitalach po prostu po ludzku” - mówi Monika Górska.

Monika Górska z poznańskim ośrodkiem telewizji związana jest od 9 lat. Jest autorką reportaży emitowanych we wszystkich stacjach TVP. Za swoje filmy dokumentalistka zdobyła już wiele krajowych i międzynarodowych nagród - m.in. I nagrodę w kategorii filmu dokumentalnego na Festiwalu Filmów Optymistycznych "Happy End" w Jeleniej Górze i Złotą Nagrodę REMI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Houston, za którą w kwietniu b.r. otrzymała gratulacje od Prezydenta RP - Lecha Kaczyńskiego.

Circom Regional to międzynarodowa organizacja skupiająca 376 regionalnych stacji telewizyjnych z 38 państw. Została stworzona w 1983 roku w celu promowania telewizji regionalnych, rozwijania między nimi współpracy, ułatwienia wymiany doświadczeń i programów oraz szkolenia dziennikarzy i twórców telewizyjnych. Obecnie Circom wspiera również promowanie lokalnych kultur oraz procesy ułatwiające zrozumienie między nimi. Swoje nagrody (w różnych kategoriach) Circom przyznaje od 1990 roku.




() 


  Temat Autor Data
*  Płyniemy na tej fali??? zorka 25-04-2006 08:40
  Re: Płyniemy na tej fali??? edi7 25-04-2006 10:11
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora