dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
Nie jesteś zalogowany!       

petycjaHits: 4755
Bozka  
05-12-2005 08:35
[     ]
     
Witam wszystkich serdecznie. Zgodnie z obietnicą z przed miesiąca, napisałam wzór petycji o In Vitro bądź inseminacje... Nie mogłam wcześniej wywiązać się z obietnicy z powodu zdrowotnych :(
Zamieszcze ją, abyście mogły wnieść uwagi do niej. Wiem, że walka jest trudna, ale kto nie próbuje ten nie zyskuje, jak mawia przysłowie.

Poniżej wklejam wzór petycji.

Pełnomocnik ds. Kobiet i Rodziny
Joanna Kluzik-Rostkowska




Co piąta para nie może doczekać się dziecka, bo przynajmniej jedno z rodziców ma kłopoty z płodnością. Ten problem dotyka milionów Polaków. Około 15 % - 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność, czyli ok. 2,4 mln Polaków. Jest to choroba przewlekła. Niepłodność to problem wielu współczesnych małżeństw, które muszą błądzić po gabinetach ginekologicznych, znosić upokorzenie i łzy, szukać pomocy, wsparcia, opieki, diagnozy, wiedzy. Nie ma dla nich wsparcia medycznego, psychologów, położnych, artykułów (bardzo mało i nic konkretnego), pomocy finansowej. Te pary (2,4 mln) czują się zapomniane przez Boga, Państwo i przez wszystkich innych.


Mimo że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO ) uznała niepłodność za chorobę społeczną, nie można znaleźć zrozumienia u kolejnych polityków, ludzi rządzących. Kolejne rządy, kolejni politycy udają, że nie widzą problemu, którym jest niepłodność małżeństw przy jednoczesnym ubolewaniu nad niżem demograficznym. W krajach cywilizowanych leczenie niepłodności jest całkowicie lub częściowo refundowane. Nie chodzi o to aby w 100% zrefundować leczenie metodą In Vitro, lecz o to aby zauważyć problem, pomóc. Leczenie niepłodności jest wielorakie. Jest inseminacja, której koszty są dziesięciokrotnie niższe, a które są za duże dla 80% par starających się o dziecko. Zamiast walczyć o becikowe i łudzić się, że dzięki tej walce będzie wyż demograficzny, można przeznaczyć te pieniądze na refundację leczenia np. przez inseminację lub zrefundować 20% In vitro.

Jeśli macie jakieś uwagi lub propozycje dopisania czegoś, to proszę piszcie lub dzwońcie 502 443 497.
Tak jak wcześniej pisałam, Stowarzyszenie Nasz Bocian jest z nami w tej akcji i na swojej stronie również zamieście tę petycję.

Pozdrawiam ciepło i serdecznie i czekam na odzew. 
Bozena

  Temat Autor Data
*  petycja Bozka 05-12-2005 08:35
  Re: petycja malomi 05-12-2005 21:57
  Re: petycja Bozka 06-12-2005 08:26
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora