dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Przepuklina rozworu przełykowegoHits: 297
mikew  
13-04-2011 10:34
[     ]
     
Mam nadzieję, że się wydłuży, ale w jego wieku tego powinno nie być lub powinno zanikać. To mnie trochę niepokoi. U nas było tak samo z alergią. Najpierw moje mleko, ale nie przybierał, zaczął ulewać sporo. Kazano odciągać i Nutritom. Płakał po tym strasznie, kupki to była sama woda. Kazali zacząć podawać Nan Ha. I doszły kolki, sapki, że myślałam że dziecko mi się udusi. Potem Nutramigen. Obsypało go całego szorstkim liszajem z bladoróżową wysypką. Wił się po całym łóżku. Zaczął chlustać z krwią nawet przetrawionym Nutramigenem, krztusił się non stop. Z buzi jak u topielca cały czas wylatywała jakaś woda na zmianę z wymiotami chlustającymi. Płakał godzinami. Odmawiął jedzenia czegokolwiek. Wyprosiłam Bebilon Pepti. Lepiej było liszaje znikły, ale buzia to krwawy horror, a i ulewania - z pasmami zakrzepłej krwi ze śluzem, nawet żółci. Cały czas był debridat i Nutriton. Badano go na wszystko, wykluczono m.in wadę serca (też są silne ulewania ponoć), mukowiscydozę itp. W końcu zlitował się jeden z prof. i przepisał Gasprid. Podaję go z lękiem trochę, ale to lepsze niż miałby się udusić a to bardziej prawdopodobne, zapalenia przełyku i inne powikłania jak też ta przepuklina.
Obecnie podajemy mleko Bebilon AR, Bebiko do kaszek Nestle 7 zbóż, ze śliwką - rewelacja na trawienie, nie zawierają cukru a inne kaszki tak a dużo błonnika co pomaga na trawienie itp. i leki. U nas odstawienie leków to po ponad dobie masakra nie do opanowania. Te mleka zostały wprowadzone na oddziale gastroenterologicznym. Okazało się że te wszystkie objawy to z jelitek, żołądka ale nie spowodowane alergią! Ma zmiany na buźce cały czas, ale nic się nie dzieje więcej, ani też mniej.
Ja myślę że debridat to jest dobry na mocne ulewania dzieci bez żadnej patologi jakiegoś odcinka. Pani prof. powiedziła nam, że podaje się go, żeby unormować pracę układu pokarmowego. Wycofaliśmy go więc, bo Mik nie ma jakichś anomali trawiennych, to nie jest powód ulewania. Problemem jest pewna wada i tylko leki wzmacniające ten zawór skutkują. Ciekawa jestem leku który bierzecie bo może jest bardziej bezpieczny od gasprid. 
EM
http://www.mikew.e-blogi.pl/

  Temat Autor Data
  Przepuklina rozworu przełykowego nikulam 12-04-2011 14:39
  Re: Przepuklina rozworu przełykowego mikew 12-04-2011 15:34
  Re: Przepuklina rozworu przełykowego asiunia01 12-04-2011 16:34
  Re: Przepuklina rozworu przełykowego nikulam 12-04-2011 16:47
  Re: Przepuklina rozworu przełykowego mikew 12-04-2011 18:19
  Re: Przepuklina rozworu przełykowego nikulam 13-04-2011 09:05
*  Re: Przepuklina rozworu przełykowego mikew 13-04-2011 10:34
  Re: Przepuklina rozworu przełykowego nikulam 13-04-2011 10:53
  Re: Przepuklina rozworu przełykowego mikew 13-04-2011 20:53
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora