dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Re:Hits: 291
mikew  
12-03-2011 21:01
[     ]
     
Jako służba zdrowia pobyt też mam za darmo. Przynajmniej do tej pory tak było ma szczęście. Jeśli chodzi o maści to wykombinuję receptę - chyba że musi ją napisać pediatra? Ale raczej nie bo to nie tylko dla dzieci. Do tej pory stosowaliśmy eucerynę + witaminy + coś tam chłodzącego + przeciwzapalnego, ale skonczyło się niestety - ale rewelacji przyznam nie było.
Do własnego dziecka brakuje niestety mi dystansu, zmęczenie też robi swoje, staram się czymś zająć bo jak miałam mnóstwo zajęć to byłam poukładana i zorganizowana bardziej. Przyznam ze np. w grudniu wydałam na małego 3,5 tyś zł. Wiem bo zanosiłam rachunki do sądu. Same gaziki to 200 zł miesięcznie, strzykawki jak się używało to też szły - 5 na dzień, jak się to wszystko policzy. Zresztą wszyscy tutaj pewnie wiedzą.
Ja się muszę wziąść w garść i zacząć kombinować co gdzie kiedy. Kiedyś to potrafiłam działać, ale ciąża i te kilka miesięcy zamknięcia w domu rzuciły mnie na kolana przed wszystkim i wobec wszystkiego, a tak nie może być.
Dziekuję Tobie buleczko i wszystkim za rady i pomoc. Jakby coś Wam jeszcze wpadło do głowy to piszcie. Jeśli będę mogła zrewanżuję się tym co wiem. Niestety moja wiedza ogranicza się głównie do pomocy w nagłych przypadkach i wiedzy np. czym może być spowodowany krwotok w ciąży, co jest jeszcze fizjologią, co patologia, rozstaję się z pacjentem na Izbie przyjęć albo go na nią przyjmuję, a na OIOM - sami wiecie - tam wszystko albo nic, monitoring etc.Przed ciążą miałam krótkiego staża na ginekologi i położnictwie, ale nauczyłam się sporo. Szkoda tylko, że to co człowiek potrafi odnieść do innych to do siebie nie (w sensie mnie to nie dotyczy). Niestety z pediatrii wiem, że dziecko to "straszny" pacjent i należy go traktować z niezwykłą ostrożnością. Nie mogłabym jeździć na pediatrycznych bo bym zeszła na zawał ;) A swoje dziecko to już w ogóle masakra. Zero obiektywności chyba chociaż się staram, kiedy jest dobrze nie myślę o tym co było, ufam że już nie wróci, jak wraca - najpierw panikuję, potem przyzwyczajam i jakby oddalam od siebie, tak jakby nic się nie działo, widzę poprawę której nie ma itp. Dziwna jestem.
Niektóre matki nie przjumują się wcale, jak wymiotuje to wymiotuje, drapie to się drapie... a ja.
Fajnie że jesteście :) 
EM
http://www.mikew.e-blogi.pl/

  Temat Autor Data
  Re: EwelinaW 12-03-2011 21:37
  Re: mikew 13-03-2011 03:19
  . buleczka 13-03-2011 19:14
  Re: coś o refluksie buleczka 14-03-2011 13:30
  Re: coś o refluksie mikew 14-03-2011 14:38
  Re: REFLUX PATOLOGICZNY, AZS, ZAPALENIE CEWKI... DOŚWIADCZENIA Z LEKAMI CO DAĆ ŻEBY NIE ZASZKODZIĆ mikew 29-03-2011 21:32
  Re: REFLUX PATOLOGICZNY, AZS, ZAPALENIE CEWKI... DOŚWIADCZENIA Z LEKAMI CO DAĆ ŻEBY NIE ZASZKODZIĆ atusia13 30-03-2011 15:27
  MIK W SZPITALU, mikew 30-03-2011 14:51
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora