dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Re: ARTROGRYPOZAHits: 2981
latula  
03-07-2007 22:20
[     ]
     
Tu mama Patrycji.
Patrycja zaczęła stawiać pierwsze kroczki w 18 miesiącu, z pomocą oczywiście. Największy problem ma Patrycja z rączkami. NIe potrafi ich wogóle podnosić w górę, ani zginać w łokciach. Paluszkami rusza jedynie nieznacznie i nie potrafi ich zginać. Ostatnio lekarz powiedział, że jak tego nie potrafi robić do teraz (2 lata), to już tego ruchu nie będzie miała. Bardzo sie tym zmartwiłam, chociaż mogłam przypuszczać. I tak będziemy ćwiczyć. Patrycja chyba nie ma wcale bicepsów (mięśni odpowiedzialnych za zginanie i podnoszenie w górę).
Jeżeli chodzi o nóżki, to ma stopy końsko szpotawe, jest po 2 zabiegach - nacinanie Achillesów. Natomiast nie ma przykurczów w biodrach ani w kolanach. Chodzi już samodzielnie, jednak ciągle staram się być koło niej, bo upadki są bardzo groźne.
Patrycja nie potrafi jednak sama siąść z pozycji leżącej ani siedzącej, a tego chyba teraz najbardziej oczekujemy.
Napiszcie o postepach swoich dzieci, może spotkamy siekiedyś na jakimś turnusie rehabilitacyjnym. Na przyszły rok już by trzeba pewnie rezerwować. Ja bym pojechała w wakacje. Moż e o tego tego Złotowa. Czy jest ktoś chętny? 


  Temat Autor Data
  Re: ARTROGRYPOZA marzena_mm 09-07-2007 22:49
  Re: ARTROGRYPOZA teresa 28-03-2007 08:46
  Re: ARTROGRYPOZA Joanna24 26-05-2007 23:54
  Re: ARTROGRYPOZA asia-17 14-06-2007 20:53
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora