dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ARCHIWUM
Nie jesteś zalogowany!       

pytanie????
paniRadzikowa  
11-01-2010 15:59
[     ]
     
Drogie mamy mam do Was pytanie: czy różny wiek ciąży

tzn. z usg inny i z wyliczeń inny może źle wróżyć na przyszłość czy niekoniecznie?
Czy w

takim przypadku należy być bardziej ostrożnym? Nie wiem jak bardzo różne są wyliczenia, wiem

też że były jakieś złe wyniki na początku, ale jakie nie mam pojęcia. A chyba te pierwsze

tygodnie są najważniejsze, prawda? Poprawcie mnie jeśli się mylę. Pytam Was, bo dużo

bardziej orientujecie się w temacie. 
http://nieznajomapannan.blog.interia.pl/

Re: pytanie????
anna wolska  
11-01-2010 17:12
[     ]
     
zależy jaka jest ta rozbieżność i zależy czy miesiączki są regularne.2 tyg rozbieżności są

chyba dopuszczalne.Ja sama miałam nieregularne okresy i jajeczkowanie w 22 d.c.,normalnie

dziewczyny mają 14 d.c.,więc już to jest rozbieżność.Ale i zdarzyło mi się tak,że miesiączkę

miałam po pół roku,a wtedy to nie wiem kiedy miałam jajeczkowanie.Nie myślę jednak,żeby to

był jakiś wielki problem.Lekarz na usg musi sprawdzić jak dzidzia się rozwija i na tej

podstawie określić wiek ciąży.Są przecież dziewczyny co mają okres do 3 m-ca i nawet nie

wiedzą,że są w ciąży,wtedy lekarze kierują się jedynie wymiarami z usg. 
Anna Wolska mama Panatki*+15.01.2009 i Igi Anny *12.04.2010

Re: pytanie????
Malachite  
11-01-2010 18:32
[     ]
     
Czy to

pierwsze USG? Czy nieprawidłowości są w kolejnym, a poprzednie było ok?
U mnie do 12 tc

ciąża rozwijała się prawidłowo, kolejne USG w 16 tc było szokiem, bo Maleństwo zatrzymało

się w rozwoju około 12, 13 tc. Nieco rozwijała się główka, tułów prawie wogóle - i to jest

duża nieprawidłowoś mogąca świadczyć o czymś niepokojącym. Na początku ciąży rozwój dziecka

jest przybliżony w każdej ciąży (ale ma rację Ania, że trzeba pamiętać o terminie owulacji)

Większe rozbieżności są akceptowalne bodajże od drugiej połowy ciąży, kiedy następuje

rozrost komórek, a nie tylko przyrost. Jeśli to pierwsze USG, to nie niepokój się,

prawdopodobnie później (lub wcześniej) nastąpiło u Ciebie zapłodnienie. 
Mama:
Aniołka Emilka *+ 9 XII 2009
Rybci Lenki *18 III 2011
Okruszka Tymka *19 VI 2013

Re: pytanie????
beti23  
11-01-2010 18:53
[     ]
     
To zależy od wieku

ciąży. Na początku tj do okło 12 tygodnia rozbieżności dwutygodniowe są do przyjęcia. W

ciąży późniejszej zdażają się nawet rozbieżności trzy- czterotygodniowe i to nie znaczy, że

z dzieckiem jest coś nie tak. Przecież zdrowe dziecko urodzone w terminie może ważyć 2800g i

może również ważyć 4500g. 
-------------------------------------------------------------------
Fasolka 5tc 12.2007, Fasolka 5tc 04.2008, Adaś ur.zm.w 23tc. 27.01.2009r
"Tak bardzo chcę być z Tobą, czuć Twego serca bicie, za każdą z takich chwil oddałabym całe życie&

Re: pytanie????
paniRadzikowa  
12-01-2010 10:21
[     ]
     
Dziękuję za odpowiedzi. Zdaje się, że narobiłam hałasu

zupełnie niepotrzebnie:( Nie chodzi o mnie, tylko o moją przyszłą szwagierkę. Spanikowałam

bo nie wybaczyłabym sobie gdyby przydarzyło jej się to samo co mnie, gdybym nie uczuliła jej

na pewne rzeczy. 
http://nieznajomapannan.blog.interia.pl/

Re: pytanie????
Zabka  
13-01-2010 16:36
[     ]
     
Nie chce nikogo

straszyc, ale u mnie ta rozbieznosc wynosila 16 dni. Mam w miare regularne 32-33 dniowe

cykle, a do tego przez kilka lat stosowalismy kalendarzyk. Bylismy tez pewni ze nasza mala

poczela sie 16 dnia cyklu, kiedy to zaliczylismy "wpadke" (jesli mozna tak

powiedziec bo i tak mielismy zaczac starania wczesnym latem).
Bylam bardzo zdziwiona

kiedy na pierwszym USG dowiedzielismy sie ze nasza fasolka na tylko 9 tygodni i 5 dni, a nie

jak myslelismy 12 tygodni. Dopytywalismy sie jak to mozliwe, ale lekarka odpowiedziala ze w

pierwszym trymestrze USG sie nie myli. Od polowy ciazy corcia zaczela nadrabiac zaleglosci,

a jej wzrost, waga i rozwoj byly zgodne z nasza data a nie ta z pierwszego USG. Nasza mala

zmarla z powodu wrodzonej przepukliny przeponowej, wady ktora ksztaltuje sie wlasnie

pomiedzy 6 a 12 tygodniem i tez sie zastanawialam czy ta rozbieznosc dat mogla wskazywac ze

cos bylo nie w porzadku.

Mama Lilusi (21.10.2009 - 22.10.2009) 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora