dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ARCHIWUM
Nie jesteś zalogowany!       

Jak zdecydować się na kolejną ciążę
viraszka  
02-01-2010 12:24
[     ]
     
Dzisiaj wracamy do rzeczywistości, do smutnego, pustego mieszkania w

którym powinniśmy być teraz z naszym maleństwem. Boje się bardzo, gdyby tylko można było

uciec, ale się nie da, bo dokąd. Przed losem się nie ucieknie. I przed śmiercią. Mineły dwa

tygodnie od śmierci mojego aniołka, a ja myślę o kolejnej próbie i o tym czy następnym razem

się uda. Pierwszą ciąże poroniłam, gdy po raz drugi zobaczyłam dwie kreseczki myślałam że na

100% będzie dobrze!!! I NIE BYŁO. Jak zdecydować się na kolejną ciążę? Kiedy w głowie strach

i ta myśl że nie dam rady gdy ponownie to się stanie. Ale co żyć bez dzieci, to nie mieści

mi się w głowie. Na razie na pewno nie jestem gotowa na kolejnego dzidziusia ale czy kiedyś

się zdecyduje??? Czy któraś z Was się zdecydowała?? Marlena mama aniołka

Dawidka(12.12.2009-*20.12.2009)[*][*][*] 
viraszka

Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
MamaAdasia  
02-01-2010 12:56
[     ]
     
Samo przyjdzie, wiesz, że bez dzieci nie możesz żyć i kiedy

będziesz gotowa, to będzie odpowiedni czas. 

Ania- mama:
Adasia- Aniołka 36tc. 2.10.2008r. [']
Aniołka 10tc., 18.09.2007r.[']

Zuzanny Marty 18.11.2010 32/33tc
i Zofii Agnieszki 27.07.2012 39tc

Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
joan86  
02-01-2010 13:07
[     ]
     
Ja poroniła 3 razy. Ostatni raz 6 grudnia. Nie planowałam kolejnych

ciąż. Wszystkie były "spontaniczne". Już chyba nie wierzę w to że moge urodzić

dziecko, że donoszę ciąże. Mam nadzieje że Tobie się uda. Jeśli nie ma przeciwskazań i

czujesz się na siłach to próbuj. Życzę powodzenia. 


Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
viraszka  
02-01-2010 14:11
[     ]
     
Może kiedyś poczuję się na siłach ale na razie wiem że to nie będzie

takie proste. Czekamy z mężem na badania genetyczne naszego synka. Czuję taki ból w sercu że

nie mam siły żyć bez Dawidka. Wiem że nie mam wyjścia ale co dziennie modle się o niego i

myślę o tym co straciłam. Bardzo bym chciała żeby Bóg obdarzył nas dzieciątkiem, ale wiem

też że ranę w sercu będę nosiła do śmierci. 
viraszka

Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
kalina_19  
02-01-2010 15:22
[     ]
     
ja powiem tak,maksia straciłam w 36tygodniu,16listopada sie

urodził.zaszłam w kolejna ciąże 1 marca :).zaszłam w ciaze odrazu za pierwszym razem termin

miała na ...18listopad:( 2 dni po moim drugim synku....było ciezko nie powiem .zawsze cos

było nie tak a to serduszko a to badania krwi ,wiecznie anemia i anemia-po kolejnej odkryli

umnie chorobe krwi no ale to inny temat.najgorzej chyba było poznij ,ktg codziennie usg co 2

tygdonie ,meczace strasznie .ale tearz igorek ma 7tygdni prawie 8 i powiem ze warto

było.kiedy patrze jak spi i posyła mi przecudowny usmiech wiem ze warto .zycze powiedzenia i

trzymam kciuki aby wszytko sie dobrze zaczeło;) i dobrze skonczyło. 
mama mikołaja,igora i aniołka maksia36tydz http://maksymilianmikolajzapasnik.pamietajmy.com.pl/index.php?m=Obituaries&a=Detail

Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
Mamona  
02-01-2010 15:38
[     ]
     
Od śmierci mojego Synka minie wkrótce dwa lata.
I nadal nie potrafię

zdecydować, czego chcę.

Czekam dalej... 


Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
sylwia1975  
02-01-2010 19:26
[     ]
     
kochana wiwraszko znasz mojam historie jednak przes okres od 96

a2009 roku zostalam mama 4 dzieci wtym wszystkim mamy corcie w lipcu ma mniec 8 lat

sevenna julia sie nazywa ,wiem ze nie wyobrazam teraz juz wogol sobie zycia bez niej,

chociaz stalam sie za troskliwa mama ,i szkoda ze nie ma rodzenstwa ma************* ale nie

tu ona sama tez bardzo chciala braciszka badz siostrzyczke tesknimy i za timem, tez

dawidkem 2006 ,i laram sofie 04 09 2009 ktora odeszla nagle zator w lozysku, dawidek to

samo lecz wtedy patalog nie mogl dokladnego powodu znalesc bo to byl 22 tydzien ciazy i

owinal sie pepowinam ,tim zatrucie ciazowe 1996 styczniu , nie strasze cie ,poczekaj zbadaj

sie i sprubuj napewno sie uda chociaz juz nigdy nie bedzie bez troskiej ciazy

************************* swiatelka dla naszych malutkich dzidzi **************** sylwia 


Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
paniRadzikowa  
02-01-2010 22:48
[     ]
     
To chyba tak jakoś samo przychodzi...
Mój mąż

ciągle powtarza, że jak tylko zrobimy wszystkie badania to zaczniemy się starać o kolejne

dzieciątko ale ja uparcie tkwie przy swoim że nie teraz nie w tym roku, może za jakiś

czas... ale... no właśnie to ale!
Właśnie wróciliśmy od naszych znajomych, którzy mają

cudnego synka i kiedy tak na niego patrzyłam to aż mnie serce ściskało i pomyślałam

"kiedy ja będę mogła się cieszyć takim hałasem w domu" Teraz siedze w pokoju przed

monitorem i taka jakaś pustka w domu:( tak jakoś smutno i cicho:(
Uważam, że to dzieci

są sensem naszego życia i to one dają całą radość, rodzina tylko we dwoje to taka smutna i

niepełna rodzina, ale to tylko moje skromne zdanie.

mama Aniołka Zuzanny *+

19.09.2009 
http://nieznajomapannan.blog.interia.pl/

Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
patrycja grzybowska  
03-01-2010 00:22
[     ]
     
kochana ja po pół roku po stracie synka mogłam wreszcie

powiedzieć to ten czas chce mieć kolejne dziecko chce mieć dziecko , chcespróbować , i udało

sie po paru próbach , a dziś keidy patrze na Amelke jak biega , rosnie mówi mamusiu kochamc

ie to łży same płynądo oczu , wiem ze warto było ciaza była okropna , cały czas zagrozona od

pierwszych dni , lezenie i szpital , wiele sie nacierpiałąm , potem trudny poród ,

komplikacje , ale wreszcie mam swoje szczescie mój sens i cel życia, warto sie starać a czas

sam za ciebie zdecyduje 
mama- ANDRZEJKA ur.w 24 tyg.ciązy (ur.30.11.2006- zm. 3.12.2006)
mama 6 letniej Amelki
i malutkiego Antosia

Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
betka(Wolska)  
03-01-2010 07:57
[     ]
     
kolejna ciąża po stracie to chyba ten cel który większość z nas trzyma

przy życiu. 

Ostatnio zmieniony 02-04-2011 10:42 przez betka

Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
EwelinaW  
03-01-2010 13:06
[     ]
     
Daj sobie czas i bądź pewna,że znów chcesz. Nic na siłę. Już o tym

pisałam,ale napiszę po raz kolejny. PO śmierci Zuzi, dość szybko zaszłam w ciążę,bo po 2

miesiąach. Poroniłam w 6tc. Wiem,że zawiniła moja psychika, a nie ciało. Zarodek się nie

zagnieździł. Po prostu nie byłam gotowa na przyjęcie kolejnego dziecka. Za bardzo tkwiłam w

żałobie jeszcze. Poczuj,że się uśmiechasz,że czekasz z radością, a nie ze smutkiem i

rozrywającą tęsknotą.
Powodzenia w Nowym Roku i spełnienia marzeń. Trzymam kciuki. 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
ola2004  
03-01-2010 18:15
[     ]
     
Ja podobnie jak Sylwia1975 straciłam 3 dzieci , troje synów i

czterokrotnie byłam w ciąży. Mam zdrową córkę ale strach w każdej ciąży był narastający jak

można tak powiedzieć. Otoż gdy zaszłam w 1 ciążę bardzo sie cieszyliśmy jednak wady naszego

synka zdecydowały o terminacji. Ponieważ nasza wiedza jak i podejście lekarzy dotyczące tego

typu problemów występujących u naszego pierwszego syna była znikoma, z badań kariotypów

mojego i męża nic nie wynikało, cały czas powtarzano że to tylko problem populacyjny i nie

ma żadnych obaw jezeli chodzi o kolejną ciążę. Wobec czego w ogóle nie zastanawialismy sie

przy kolejnej ciązy. Wtedy urodziła nam się zdrowa córka. Gdy po 4 latach od jej urodzin

zdecydowalismy sie na kolejne dziecko historia sie powtórzyła ale nadal wszyscy mówili małe

ryzyko 25% a jednak sie powtórzyło. Bardzo chcielismy mieć kolejne maleństwo dlatego mimo

ryzyka zdecydowalismy sie na kolejna ciaze po 6 miesiacch od straty i niestety historia

znowu sie powtórzyła. Więc u nas strach narastał. Teraz jestem po terminacji z 27.10.09, tym

razem genetycy zdecydowali sie na dogłębne badanie genów naszego ostatniego synka Antosia.

Mam nadzieje że to własnie dzieki niemu dowiemy się czy bedzie nam dane jeszcze cieszyc sie

płaczem i smiechem kolejnego dziecka w domu. Ktoś by powiedział po co? Masz juz zdrowe

dziecko w domu, z czego oboje z mężem sie cieszymy i uważamy to za wielki cud ale dlaczego

nie próbowac tylko tym razem już pod zdecydowanie wieksza kontrolą lekarza genetyka i

ginekologa i nie wiadomo czy czasem nie ze wspomaganiem zewnetrznym ale to jeszcze troche

czasu bo czekamy na wyniki które maja potrwać nawet do roku czasu. Dodam na koniec tak jak

inne dziewczyny że sama bedziesz czuła kiedy przyjdzie ten czas, skorzystaj ze wszystkich

mozliwosci wyjasnienia przyczyn choroby swojego dzieciatka i na pewno dasz radę. Kazda z nas

jest silna na swój sposob i w swoim okreslonym czasie życze powodzenia , bądź dzielna. 


Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
beti23  
03-01-2010 22:08
[     ]
     
Ja byłam w ciąży trzykrotnie. Dwa razy puste jajo płodowe- ciąża nie

rozwijała się 6-7 tydzień. Gdy lekarze znaleźli prawdopodobną przyczynę zaszłam w trzecią

ciąże. Cieszyłam się moim synkiem w brzuszku 23 tygodnie.... Choć już wkrótce minie rok,

nadal nie mam odwagi... 
-------------------------------------------------------------------
Fasolka 5tc 12.2007, Fasolka 5tc 04.2008, Adaś ur.zm.w 23tc. 27.01.2009r
"Tak bardzo chcę być z Tobą, czuć Twego serca bicie, za każdą z takich chwil oddałabym całe życie&

Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę DO BETI23
viragolka  
04-01-2010 13:11
[     ]
     
Beatko czy mogłabyś mi opowiedzieć swoją historię?? Dlaczego Twój trzeci

dzidziuś zmarł. Jaką przyczynę podejrzewali? My nie wiemy co jest u nas nie tak ale myślę że

wadliwy gen u któregoś z nas. Wszystko będzie,my wiedzieli po zrobieniu badań. I już

postanowiliśmy wstępnie że jeżeli któreś z nas ma ten uszkodzony gen to i tak nie

zrezygnujemy z dzieci. Czytałam o klinice INVICTA w której wykonywane są zapłodnienia in

vitro z metodą selekcjonowania wdliwych zarodków. Co wy na to????? 


Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
wiola1981  
04-01-2010 19:10
[     ]
     
... niektórzy mówią mi, że kolejne dziecko (ciąża) ukoi żal po stracie

naszego chłopczyka, który urodził sie w 24 t-c i zmarł po 30 minutach. Od jego śmierci

minęło ponad 4m-c.

czuje tęsknote-ale czy to za dzieckiem, które kiedyś się

urodzi?!!
Kochałam naszego Michałka i myśle, że zachodzenie w ciąże z tęsknotą i żalem w

sercu to nie jest rozwiązanie. Chce wypłakać ból po stracie naszego dziecka, myśle o nim

codziennie i najpierw musze ułożyć sobie życie z świadomością posiadania anielskiego

dzieciątka, żeby móc w pełni pragnąć kolejnego dziecka.
Nie chce aby nasze kolejne

dziecko było lekarstwem na śmierć naszego syneczka.
Postanowiłam, że odczekam 1 rok - nie

wiem czy w tym postanowieniu wytrwam.
życze Ci podjęcia decyzji, która Cię uszczęśliwi. 


Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę do viragolki
ola2004  
04-01-2010 21:51
[     ]
     
Czy już wykonujecie jakieś badania? Nam po stracie

trzeciego syna zaproponowano zbadanie pod kątem kilku najbardziej podejrzewanych zespołów

wad.Dotychczas zbadano jedynie kariotypy nasze jak i naszych zmarłych synów, które były

prawidlowe. Oczywiście dodano że nie wiadomo czy w ogóle te badania wykonywane teraz po

ostatniej stracie przyniosa jakiś pozytywny dla nas wynik. Mamy na te wyniki czekac nawet do

roku czasu. Będziemy czekaćm ale równiez jeszcze chcielibyśmy móc powiedziec że zaczynamy

starania. Zabiegi przedpreimplantacyjne pewnie i są super ale z tego co ja sie dowiedziałam

pomijając ich wysoka cene są wykonywane jeżeli wiadomo jaki zespół wad dotknął straconego

maleństwa. Bez tej wiedzy raczej to szukanie igły w stogu siana, ponadto ten typ badań jest

zawęzony określoną listą wad i żadnych innych sie nie bada, ale może się mylę? będę

wdzięczna rowniez za wasze doswiadczenia w tym temacie. Dziękuję. 


Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
aniakomis  
04-01-2010 22:20
[     ]
     
Ja po stracie mojego synka na początku mówiłam żadnej ciąży.Adoptujemy

sobie jakąś Dziecinę.
Czas mijał i myśli się powolutku zmieniały.
Po nie całym roku

czasu zdecydowałam się dopiero na badanie kariotypu.
Postanowienie było że jak wyjdą

dobrze to się staramy.
16.10.09 to było 13miesięcy po stracie zadzwoniła Pani z genetyki

że badania są super.
Akurat dni płodne i udało się za pierwszym razem.
Mija 13 tydzień

ciąży.
Jestem po teście podwójnym Papp-a i jutro odbieram wyniki.


Ciężko było

się zdecydować i postanowiłam się nie poddać.
Nie mówię że jest łatwo i że o moim Julciu

nie myślę.
Myślę cały czas,płaczę i tęsknię tak samo i wiem że żadne dziecko mi Go nie

zastąpi.
Nawet się boję że jak będzie chłopak i będą podobni to jakaś depresja mnie

złapie.
Bo Julek do mojej starszej córeczki był tak podobny że w śpioszkach tych samym na

zdjęciach tylko ja ich rozróżniam.Babcie maja problem
Ale jakoś to będzie.Muszę być silną

babą.


Trzymam kciuku że kiedyś wszystkie zdecydujecie się na kolejne dziecko i że

wszystko będzie ok.


Ania

mama Aniołka Julka 
Ania
mama Aniołka Julka 27.07.2008 -22.09.2008
Małej fasolki 6t.c.sierpien 2016
10letniej Zuzi i 7letniej Uli


Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę do Viragolki
beti23  
04-01-2010 22:34
[     ]
     

Href="http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_strata&key=1254820802&patter

n="

target="_blank">http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_strata&key=1254820802&

amp;pattern=
 
-------------------------------------------------------------------
Fasolka 5tc 12.2007, Fasolka 5tc 04.2008, Adaś ur.zm.w 23tc. 27.01.2009r
"Tak bardzo chcę być z Tobą, czuć Twego serca bicie, za każdą z takich chwil oddałabym całe życie&
Ostatnio zmieniony 04-01-2010 22:39 przez beti23

Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę do Viragolki
beti23  
04-01-2010 22:35
[     ]
     
Kochana tu możesz przeczytać moją historię

Href="http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_strata&key=1254820802&patter

n="

target="_blank">http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_strata&key=1254820802&

amp;pattern=
 
-------------------------------------------------------------------
Fasolka 5tc 12.2007, Fasolka 5tc 04.2008, Adaś ur.zm.w 23tc. 27.01.2009r
"Tak bardzo chcę być z Tobą, czuć Twego serca bicie, za każdą z takich chwil oddałabym całe życie&

Re: Jak zdecydować się na kolejną ciążę
viragolka  
05-01-2010 18:03
[     ]
     
Próbuję żyć po śmierci syna ale jest to bardzo trudne i straszne. Nie

wierze do dzisiaj w to co się stało i chyba nigdy nie uwierzę. Myślę cały czas o tym co się

stało, o tym czy istnieje Bóg i niebo i czy mój synek jest przy mnie i czy mnie kochał i wie

że to ja jestem jego mamą. Mój mąż mnie pociesza i mówi że Dawidek mnie kocha i patrzy na

mnie ale ja i tak się zastanawiam. Chciałabym żeby mi się przyśnił i w jakis sposób pokazał

mi że jest szczęśliwy i w NIEBIE. Myślę że zajście w ciąże np po okresie 3 miesięcy to

naprawdę za szybko jak dla mnie oczywiście. Przekonujję sama siebie że musze zaczekać

conajmniej rok jak Ty Wiola, żeby choć troszkę minoł BÓL. Ola2004 badań jeszcze nie robimy

bo czekamy najpierw na wyniki naszego synka. Będą pod koniec stycznia. Najbardziej boję sie

tego że badania niczego nie wykażą i nie bedziemy wieldzieli co było naszemu Dawidkowi. Czy

to wada genetyczna czy poprostu pech. Co do zapłodnienia in vitro z metodą selekcjonowania

wdliwych zarodków wiem tyle co Ty Ola2004 więc nic więcej nie dodam niestety. Nasz syn

chorował najprawdopodobniej na Klippel - feila ale to maja dopiero potwierdzić lub nie

badania których wyniki będa pod koniec stycznia. Aniakomis jak tam Twoje wyniki z testu

Papp-a?? Mam nadzieje że wszystko ok. Trzymam kciuki i zapalam światełka naszym aniołkom

[*][*][*][*][*][*]Marlena mama Dawidka(ur12.12.2009-*20.12.2009) 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora