dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ARCHIWUM
Nie jesteś zalogowany!       

Ciaza po porodzie kiedy?
agnes1985  
04-08-2009 14:35
[     ]
     
Witam!
30 czerwca urodzla synka. Niestety 12 dni pozniej

mimo walki o zycia zmarl:(:(:( Dostalam wlasnie pierwsza miesiaczke po porodze. Bardzo

pragniemy drugiego dziecka z mezem. Jak dlugo musimy odczekac ja juz bym chciala sie starac

tylko troche sie boje. Co o tym myslicie? Moja gin kazala odczekac z 3 msc, ale ja sie czuje

dobrze fizycznie a psychicznie bardzo pragne drugie dziecko:( 


Re: Ciaza po porodzie kiedy?
smutna mama  
04-08-2009 15:25
[     ]
     
Ja 21 maja urodziłam synka i kiedy po 6 tygodniach byłam na

kontroli lekarz powiedział żebym zaczęła już starania o dziecko bo jestem fizycznie gotowa

ale wolę jeszcze zaczekać. Każdy lekarz mówi co innego. Pamiętam jak w szpitalu lekarz

powiedział mi żebym zaczęła starania o kolejne dziecko za 6 miesięcy a jeszce inny że

powinnam odczekać chociaż 3 miesiące. Ale tak naprawdę to ty musisz być psychicznie gotowa.

Piszesz ze jesteś. Ja zaraz po porodzie o niczym innym nie myslałam tylko o tym zebym zaraz

zaszła w ciąże ale w miarę upływu czasu coraz bardziej się boję. 
mama Oskarka zm.21.05.2009 (*)

Re: Ciaza po porodzie kiedy?
MamaAdasia  
04-08-2009 15:47
[     ]
     
Słuchjaj co lekarz mówi, psychicznie też musisz być gotowa na

następne dziecko, które pierwszego nie zastąpi. 

Ania- mama:
Adasia- Aniołka 36tc. 2.10.2008r. [']
Aniołka 10tc., 18.09.2007r.[']

Zuzanny Marty 18.11.2010 32/33tc
i Zofii Agnieszki 27.07.2012 39tc

Re: Ciaza po porodzie kiedy?
jola746  
04-08-2009 15:50
[     ]
     
powinnaś odczekać,moim zdaniem za szybko daj organizmowi dojść

do siebie,odpocząć.powodzenia 
malczak

Re: Ciaza po porodzie kiedy?
DAKOTA  
04-08-2009 16:06
[     ]
     
Kochana Twoj organizm to nie maszyna...Moze Ci sie wydawac ze dobrze sie czujesz fizycznie

psychicznie bardzo chcesz dziecko jak i kazda z nas tutaj ale poczekaj jeszcze troche.Nie

wiadomo jak moga sie te proby skonczyc jezeli za szybko zaczniecie.Moze byc tak ze mimo tak

silnego pragnienia nie zajdziesz tak szybko i kazdy kolejny okres bedzie doprowadzal Cie do

łez i frustracji.Lepiej tak jak dziewczyny radza odczekaj minimum te 3 miesiace.Nabierzesz

sil jeszcze i wtedy próbuj.Powinnas tez troszke podejsc z dystansem bo chyba wiesz ze jak

sie bardzo chce to nie zawsze sie udaje niestety.
Nic na sile:)

Pozdrawiam :) 


Re: Ciaza po porodzie kiedy?
Marlena  
04-08-2009 22:22
[     ]
     
Przykro mi, ze dolaczylas do nas- mam po starcie...
Moim zdaniem

decyzje powinnas podjac sama, oczywiscie konsultujac ja z lekarzem. Uwazam jednak, ze

organizmowi powinno sie dac czas na regenaracje- dla dobra Ciebie i przyszlej ciazy- jest na

forum wiele dziewczyn, ktore tracily ciaze, w ktore zaszly szybko po stracie, ale sa tez

takie, ktorym sie udalo ciaze donosic i urodzic zdrowe dziecko- nie ma wiec reguly. Dodam

tylko tyle, ze ciaza po stracie to juz zupelnie inna ciaza- wieczny strach, ktorego nie

jestes sobie w stanie teraz nawet wyobrazic- musisz byc na to gotowa psychicznie, poza tym

warto przejsc kolejne etapy zaloby, bo nastepna ciaza, a potem dziecko nie zastapia Ci tego,

ktore stracilas. 
__________________________________

Tomulek(27tc)
Dzieciątko(12tc)
Maleństwo (6tc)

Re: Ciaza po porodzie kiedy?
sarra2008  
05-08-2009 07:34
[     ]
     
..mnie jeden lekarz mowil 6m-cy,,drugi rok,,.w sumie minal juz rok i 3 m-ce od porodu a ja

sie poprostu boje,,na poczatku tez strasznie chcialam zaraz zajsc w ciaze,czekalam by tylko

odczekac te 6m-cy,,a gdy juz minely obawy sie pojawily strach przed lekarzami i wogole.mija

tel lęk?czasami sie boje ze czas ucieka a ten lęk sparalizuje mnie juz na zawsze a

chcialabym dzidzi...mama Dominiczki

ur.zm.04.05.2008(*)(*)...marysiadominiczkaszczepanik.pamietajmy.com.pl 
sarra2008

Re: Ciaza po porodzie kiedy?
Justyna_82  
05-08-2009 10:21
[     ]
     
Ja też po porodzie już zaraz chciałam być w ciąży, to chyba jakaś

reakcja obronna organizmu, że niby nadal jesteśmy w ciąży, to nic że już nie w tej samej, to

chyba tęsknota za byciem w ciąży i dlatego organizm płata nam takie figle.

Co do

kolejnej ciąży musisz sama zadecydować, w sumie z tego co ja czytałam to tak na mój mały

ścisły rozumek wynika, że.....dobrze by było abyś miała za sobą tak ze 2 - 3 cykle, jeżeli

lekarz stwierdzi, że wszystko jest ok, nie masz żadnych mięśniaków, infekcji ect... to

możesz zaczynać.

Ale pamiętaj, że stres w kolejnej ciąży jest dużym obciążeniem

zarówno dla Ciebie jak i dziecka, człowiek zdenerwowany łapie szybciej

infekcje.....ach....zresztą możesz zawsze popytać dziewczyny z wątku CIĄŻA PO

STRACIE.

Każdy organizm jest inny, są przypadki, że niektóre nie czekają nawet na

miesiączkę zachodzą w ciążę i jest ok a są i takie, że odczekanie nawet tych 3 cykli

powoduje, że jest ciąża ale niestety i zaraz poronienie.....także.... 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora