dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY O WIERZE
Nie jesteś zalogowany!       

Rocznicowa Msza Sw. w intencji naszych dzieci(10-lat)!
donata  
02-07-2014 11:47
[     ]
     
Mam pytanie do rodzicow szczegolnie dla rodzicow dzieci starszych,czy i jak wygladala Taka msza?czy informowaliscie znajomych przyjaciol dzieci?moja corki miala 7lat jak odeszla ,mija 10 lat ,jak informowac znajomych z ktorymi Kontakt zamilkl ?jak zachowac sie po Mszy wobec tych Co beda obecni?Msza odbedzie sie 19lipca mieszkam poza za granica bez rodziny i to tylko znajomi beda uczestniczyc .Pozdrawiam Mama Franzi 

Ostatnio zmieniony 02-07-2014 11:48 przez donata

Re: Rocznicowa Msza Sw. w intencji naszych dzieci(10-lat)!
Wera  
02-07-2014 15:41
[     ]
     
Każdego roku chodzę na mszę w dniu rocznicy śmierci mojej córeczki (w kościele obchodzimy tego dnia Zwiastowanie NMP i Dzień Świętości Życia), raz ksiądz zgodził się odprawić mszę w intencji Helenki choć nie bardzo chciał bo nie odprawia się mszy za dzieci martwourodzone. O mszy powiedziałam tylko przyjaciółce. Nie chciałam ściągać rodzeństwa bo za daleko mieszkają a w rodzinie męża prawie wszyscy niepraktykujący więc też nikogo nie informowaliśmy. Staramy się uroczyście obchodzić dzień rocznicy, zawsze mamy odświętny obiad na który zapraszam rodziców męża i mojego tatę.
W rocznicę śmierci mamy idziemy na cmentarz jest Msza w kościele w intencji mamy(informuje o niej rodzinę i przyjaciół mamy, w trakcie Mszy odczytywana jest modlitwa za zmarłego i ksiądz wymienia imię i nazwisko oraz która to rocznica śmierci). Po mszy spotykamy się przed kościołem i potem spotykamy się w domu przy obiedzie i deserze. Jest to taki szczególny czas w którym możemy pomodlić się za mamę, powspominać, spotkać się w rodzinnym gronie.
Pozdrawiam.
Światełka dla Twojej córeczki (*) 
mama
Aniołka(25.04.2005r. 8tc)
Helenki ur-zm.25.03.2009r.36tc
Iskierki(20.02.2012r. 7tc) i ziemskiej trójeczki
Ostatnio zmieniony 02-07-2014 15:48 przez Wera

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora