dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY O WIERZE
Nie jesteś zalogowany!       

Przyszło olśnienie
Sylwia M.  
08-05-2007 16:40
[     ]
     
Mija już 5 lat od śmierci mojego Pawełka i ponad rok od śmierci Darii. Wielokrotnie czytałam Wasze posty o tym, jak Wam się śnią Wasze dzieci,jak zapalacie im światełka, czytam o rozpaczy,osamotnieniu i wreszcie o Waszych wyrzutach sumienia.
Nie było dnia żebym nie myślała o moich utraconych dzieciach i nie było dnia, zebym nie zadawała pytania dlaczego? Po co Ci Boże potrzebne moje dzieci? Dlaczego ta tragedia spotkała mnie aż dwukrotnie? Poszukiwałam odpowiedzi na to pytanie u psychiatry, księdza, osieroconych matek, wróżbitki, psychologa, jasnowidza z Australii. Żadna z tych osób nie udzieliła mi odpowiedzi.

Dopiero teraz w święta Wielkanocne przyszła taka myśl, która mi dała ukojenie. DUSZA KAZDEGO CZłOWIEKA, NAWET NASZEGO MALEŃKIEGO DZIECKA JEST WOLNA. I TO WłAŚNIE TA DUSZA WYRYWA SIĘ DO BOGA, TO TYLKO ONA WYBIERA KIEDY CHCE ODEJŚĆ OD NAS DO WIECZNEGO SZCZĘŚCIA.
To nie nasza wina, że nie donosiłyśmy ciąży, czy obdarzyłyśmy dziecko wadliwym genem, czy chromosomem, czy poród został źle odebrany, lub ciąża była źle prowadzona. To nasze dziecko samo zdecydowało o swoim odejściu. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że kiedyś się znowu spotkamy - w lepszym życiu. 


Re: Przyszło olśnienie
mice'owa  
08-05-2007 22:57
[     ]
     
Sylwia!
Ja myślę dokładnie tak samo jak Ty - i to mi pomaga. Tym bardziej, że moja córeńka urodziła się martwa z niewyjaśnionych przyczyn. Myslę sobie zatem - Julia POSTANOWIŁA ominąć cały jeden świat - ten ziemski. Przeszła ze świata płodowego prosto do niebiańskiego. I czasami zastanawiam się czy nie był to jej wolny wybór - szanuję go, chociaż ból jest rozdzierający...wiem, że wiele mam aniołkowych się ze mną nie zgodzi, ale ja jakoś nie mogę sie też zgodzić ze słowami - "tak bardzo żyć chciałem, a odejść musiałem".
Maleńka - tęsknię, kocham, szanuję...

Agnieszka - mama Julii (ur. martwo 41 tydz.) 
Agnieszka
mama Julki (*+ 41 tydz.), Pawełka (2 latka), Janka (*+ 11 tydz.) i jeszcze Kogoś - grudzień 2010



Re: Przyszło olśnienie
Diana  
06-07-2007 10:41
[     ]
     
To bardzo mądre co napisałyście i pokrzepiające mi pomaga jeszcze myśl że Karolci jest tam NAPRAWDE dobrze :) 

Nasza Karolinka ur.zm. 28.V.2007 śpij mój Skarbie
śnij, dla Ciebie (*)(*)(*)(*)

Mamusia Szymusia(*09.11.2004) Karolci (*+28.05.2007 - 36tc) Jasia(*09.07.2009) Gabrysia (*29.05.2012) i Alusi (*25.07.2014)

Re: Przyszło olśnienie
mama Oliwki  
06-07-2007 21:47
[     ]
     
Trudno mi sie pogodzic z Wasza teoria moze to i prawda moja Oliwka tez Odeszla 41t.c16.05.07 sekcja nic nie wykazala tak po prostu serduszko przestalo bic ale dlaczego,czy chcialby zebym teraz tak cierpiala tak tesknila,plakala,chciala zmienic cale moje zycie w koszmar.Jak mam sie z tym pogodzic moze jestem egoistka ale nigdy sie z tym nie pogodze.Zawsze bede zadawac sobie pytanie DLACZEGO uzyskam je dopiero po drugiej stronie.

Dla wszystkich Aniolkow (***)
Dla mijej Oliwki(***) 


Re: Przyszło olśnienie
weraamela  
24-07-2007 17:38
[     ]
     
Piękne słowa...Dla Twoich cudownych Aniołków które wybrały lepsze życie u boku Pana Boga i innych Aniołków(*)(*)(*) 
Asia mama Weroniczki,Kornelki i aniołka Ameli(06.06.07)

Odeszłaś o całe życie za wcześnie królewno nasza(*)(*)(*)

Re: Przyszło olśnienie
Sylwia M.  
07-02-2010 17:47
[     ]
     
Wciąż podtrzymuję swoją tezę, że nasze dzieci dokonują wyboru. Taka myśl daje też ukojenie w cierpieniu. 


Re: Przyszło olśnienie
kulkry58  
08-02-2010 07:20
[     ]
     
Tez nieraz tak mysle,ze moj SYN wybral lepsze zycie,po tamtej stronie! Choc serce sciska z zalu i tesknoty przychodza mi takie mysli,ktore koja moj bol.POKOJ CI WIECZNY W CICHEJ KRAINIE GDZIE BOL NIE SIEGA I LZA NIE SPLYNIE jest to moim mottemi jak przychodza te wszystkie mysli. mama Jarka <14.02.93-+30.11.09> Kocham CIEBIE moj SYNECZKU 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora