dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY O WIERZE
Nie jesteś zalogowany!       

Nieochrzczone dzieci trafiaja do nieba - zmiana doktryny
mharrison  
02-12-2005 09:00
[     ]
     
http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3044078.html 


Re: Nieochrzczone dzieci trafiaja do nieba - zmiana doktryny
ewamonika1  
02-12-2005 09:27
[     ]
     
Choć sama nie straciłam dziecka - jak wiecie Wasze sprawy są mi bliskie. Dlatego cieszę się, że sprawa zaszła tak wysoko. Została dostrzeżona (w końcu?).

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: Nieochrzczone dzieci trafiaja do nieba - zmiana doktryny
ewamonika1  
08-01-2006 19:01
[     ]
     
http://wiadomosci.onet.pl/1305063,240,kioskart.html

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: Nieochrzczone dzieci trafiaja do nieba - zmiana doktryny
Iwonka  
29-01-2006 21:29
[     ]
     
więc potrzeba doktryn aby to odkryć...ktoś decyduje o tym gdzie trafia moje dziecko po śmierci..Ja wierzę że trafia prosto w objęcia Boga,ośmielę się napisać więcej trafia tam ponieważ Chrystus powiedział pozwólcie dzieciom przyjść do mnie , one do niego należą,czy jaka kolwiek doktryna to zmieni?Pewien nauczyciel duchowy powiedział czy grzech można sobie pożyczyć od kogoś i za niego cierpieć?Oby kościół dostrzegł swoje dziwne doktryny ze Sredniowiecza rodem jak najszybciej. 


Re: Nieochrzczone dzieci trafiaja do nieba - zmiana doktryny
jolek  
02-03-2009 18:23
[     ]
     
Zgadzam się z Tobą Iwonko . 
mama Kasieńki

Re: Nieochrzczone dzieci trafiaja do nieba - zmiana doktryny
Aleksandra  
16-03-2009 12:19
[     ]
     
Czy to znaczy, że nasze dzieci będą z Bogiem z dniem xx od godziny yy ???
W pierwszej chwili tak właśnie to zrozumiałam.
Może to informacja dla Duchownych by swoim postępowaniem ( np.brak zgody na chrzest dzieci , których rodzice nie mają sakramentu małżeństwa) nie zabierali tak potrzebnej wiary w to, że nasze Aniołki są szczęśliwe z Panem Bogiem bez względu na decyzje ich rodziców?
Swoją drogą to niezrozumiałe jak ludzie widzą świat - sformalizowany, sztywny, oparty na zatwierdzonych regułach przez wszystko i wszystkich...
Ciekawe ile spraw Boga zostało zniekształconych przez wieki i na ile my ludzie go zniekształciliśmy by uwierzyć w to co chcemy wierzyć...
Czy Bóg daje życie by skazywać na potępienie czy choćby brak "bycia" ze sobą?
Szczerze w to wątpię i wierzę, że wręcz przeciwnie.
To dzieci nieskażone złem są najbardziej upragnionymi w Niebie, to one są Aniołami Stróżami, to one pozwalają światu zrozumieć, że istnieje miłość bezwarunkowa i że właśnie taka miłość w najczystszej swej postaci istnieje właśnie pomiędzy Bogiem a dzieciątkami.
Głęboko w to wierzę. 



Re: Nieochrzczone dzieci trafiaja do nieba - zmiana doktryny
miriam2  
16-03-2009 22:06
[     ]
     
Trudno to wszystko ocenić. My pragniemy naszych Dzieci. Chciałybyśmy je mieć przy sobie i z naszej miłości i z naszego pragnienia aby przyjęły chrzest te Dzieci są zbawione. Ale co z tymi, które zostały zabite poprzez dokonaną aborcję? Na to pytanie jest odpowiedz w ksiązce, które jest świadectwem Glorii Polo, trafionej przez piorun, która stała u bram nieba i piekła. Naprawdę zachęcam do jej przeczytania. Jeśli któraś z Was chce prześlę ją na maila. Pozdrawiam wszystkie mamusie.
Mama Anielki 24tc. 


Re: Nieochrzczone dzieci trafiaja do nieba - zmiana doktryny
gisa  
24-03-2009 01:54
[     ]
     
Bardzo będę wdzięczna za przesłanie mi tej pozycji książkowej gochamilosz@poczta.onet.pl 


Re: Nieochrzczone dzieci trafiaja do nieba - DO MIRIAM2
Aleksandra  
31-03-2009 13:50
[     ]
     
Bardzo chętnie przeczytam świadectwo Glorii Polo - bardzo proszę napisz jak można się z Tobą skontaktować.
Będę bardzo wdzięczna! 



Re: Nieochrzczone dzieci trafiaja do nieba - DO MIRIAM2
jolek  
31-03-2009 17:01
[     ]
     
Świadectwo znajdziesz w internecie 
mama Kasieńki

Re: Nieochrzczone dzieci trafiaja do nieba - DO MIRIAM2
gosiaczek1708  
15-05-2009 16:47
[     ]
     
dokładnie, świadectwo Glorii Polo łatwo dostępne w internecie ... swoją drogą, dyskutowałam kiedyś na temat zbawienia nieochrzczonych dzieci z jedną z naszych katechetek, było to latem 2007 roku, podczas imprezy grillowej wspólnych znajomych, dziewczyna była wówczas w trakcie studiów doktoranckich na wydziale teologii UAM w Poznaniu, doktorat aktualnie na ukończeniu, w każdym razie na moje pytanie o dzieci nieochrzczona odpowiedziała, że stanowisko kościoła jest jasne ... że ten, kto nie został ochrzczony nie dostąpi łaski zbawienia ... wyraziłam zwoje oburzenie, ponieważ wzięłam jej słowa za pewnik, jako specjalisty w dziedzinie ... to co tutaj czytam całkowicie zmienia obraz rzeczy ... albo dziewczyna niedouczona, albo przepisy nieaktualne ... mhm ... muszę podjąć temat ... Chrzest Pragnienia to coś, o czym wspomniał mi ksiądz kilka tygodni temu, natomiast wspomniana doktorantka nie wspomniała również o tym...tym bardziej dziwi mnie stan jej wiedzy, że sama jest mamą aniołków w niebie ... 
----------------
Gosia, mama Poli (+18tc 20.05.2009), Maleństwa (+9tc 02.04.2010) i Iskiereczki (+5tc 15.05.2011)

www.polarabiega.pamietajmy.com.pl

Re: Nieochrzczone dzieci trafiaja do nieba - DO Gosiaczek
Agik  
15-05-2009 21:46
[     ]
     
No Gosiaczku,to ja w szoku jestem, postawą tej pani doktorantki. 
Aga
Mama:Karinki(30.03.2001r.), Marysi(ur.i zm.2.11.2005r.),Julci(2.10.2006r.)

Zmartwienie jest jak piasek pod muszlą ostrygi: mała ilość wytwarza perłę, zbyt duża zabija zwierzę.

Ostatnio zmieniony 15-05-2009 23:22 przez Agik

Re: Nieochrzczone dzieci trafiaja do nieba - DO MIRIAM2
Styś  
16-05-2009 08:03
[     ]
     
Gosiaczku faktycznie zabrakło tej Pani wiedzy i wiadomości aktualnych, bo miłosierdzie Boże jest ogromne i tu nie ma wątpliwości, to jakby podstawa. Ponadto wiele jest fragmentów z pisma Świętego, które mówią o tym że Pan zabrał dzieci do siebie. Nawet gdyby nie było dokumentu. Niestety wiele osób nie ma takiej świadomości i może zranić.
Dokument na ten temat jest, polskie wydanie dostępne w formie drukowanej: " Nadzieja zbawienia dla dzieci zmarłych bez chrztu " Dokument watykanski, wyd. przez Międzynarodową Komisję Teologiczną, Polskie Wyd. Encyklopedyczne POLWEN Radom 2008 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora