dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY O WIERZE
Nie jesteś zalogowany!       

jak wierzyc??
MagdaB  
29-09-2005 21:02
[     ]
     
jak wierzyc w Boga,ktory zabiera jedyne szczescie???bez powodu jak to zrobic jak to mozliwe .dzieci sa niewinne ?czym wiec zawiniaja ze odchodza dlaczego rodzine bog tak kaze ,za co i dlaczego????gdzie jest sprawiedliwosc 


Re: jak wierzyc??
AniaBe  
11-10-2005 11:59
[     ]
     
Magdo, z pewnoscią wielu ludzi codziennie zadaje sobie takie pytania...Życie przynosi różne momenty, przyjemne i te , które powodują rozpacz. Dla człowieka wierzącego w Boga powinno być zrozumiałe,że to dopiero po śmierci zaczyna się prawdziwe życie. Niestety nie zawsze to rozumiemy i jest to dla nas trudne, gdy odchodzi ukochana osoba.
Pamiętam artykuł z przed kilku lat o hospicjum dla dzieci i historyjkę jaką przytoczono w rozmowie z umierającym dzieckiem.
Wyobraź sobie, ze życie tu na Ziemi jest jak życie larwy ważki w dużym stawie gdzie sobie dojrzewa.Ona sobie żyje tam jakiś czas a gdy nareszcie dojrzeje wychodzi na powierzchnię , na powietrze, do słońca i widzi zupełnie inny wspaniały świat, podczas gdy będąc larwą znała tylko swój staw. On był miejscem jej życia.
Tak samo jest z nami, żyjemy tutaj na tym świecie i nie potrafimy sobie wyobrazić, że gdzieś tam po śmierci będziemy w innym wymiarze - w innym świecie. 


Re: jak wierzyc??
el3  
11-10-2005 21:27
[     ]
     
Trzeba wierzyć.Każdy ma chwile zwątpienia w rozpaczy,ale gdy teraz twierdzisz że nic nie masz,to jeśli odwrócisz się od Boga naprawdę nic nie będziesz miała.Ja też się odwróciłam od Boga na wieść,że nigdy nie urodzę dziecka.Myślałam wtedy"dlaczego Bóg karze sobie przysięgać,że wychowam dzieci w wierze,skoro wie,że nigdy tych dzieci nie będę miała"Obraziłam się na parę lat.Teraz gdy jestem mamą adopcyjną zrozumiałam,że On wiedział,że wychowam dziecko w wierze,ale nie koniecznie biologiczne.Dlatego nie odwracaj się od Boga.On ciężko cię doświadczył,ale wierzę ,ze nie zrobił tego bezcelowo,że przyjdzie dzień kiedy będziesz mogła mu powiedzieć,że chociaż próbujesz Go zrozumieć.Trzymaj się. 


Re: jak wierzyc??
Piterrson  
22-10-2005 01:34
[     ]
     
Wiem jak ciężko jest pogodzić się tragedią, która Cię dotknęła. Jednak trzeba pamietać, że sprawiedliwość Boża jest nieokiełznana i niepojęta dla naszych ludzkich umysłów. Bóg w swoim działaniu ma swój cel. Ja i moja żona również starciliśmy dziecko, na które czekaliśmy. Bardzo ciężkie chwile. Ale teraz mamy kochaną córeczkę, która wspaniale się rozwija. Pamiętaj proszę, że w naszym życiu Pan Bóg wystawia nas na próbę, doświadcza nas. Dlatego nie trać wiary i oddaj się modlitwie, którą z pewnością Pan Bóg wysłucha. 


Re: jak wierzyc??
aania25  
04-11-2005 17:26
[     ]
     
Sama zadaje to pytanie juz od prawie pol roku, dalej nie mam odpowiedzi. Wierze w Boda, chodze do Kosciola i modle sie o mojego Aniolka ale nie rozumie dlaczego go z nami nie ma. Czym takie malenkie stworzenie moglo zawinic? Pozdrawiam i zycze sil. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora