dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Czy mój aniołek jest szczęśliwy.
Agata88  
17-10-2010 16:13
[     ]
     
Zaczęłam dziś czytać książkę "O dziecku które odwróciło się na pięcie".Książka bardzo dobra,ale przeczytałam tam również,że dzieci nieochrzczone prawdopodobnie nie trafiają do nieba.Jest to do końca tak nie wyjaśnione.Podobno ulega to zawieszeniu,tak przynajmniej napisano w tej książce.Nasz aniołek urodził się podobno martwy.Ja byłam usypiana do cc więc nic nie wiem.Lekarka potem powiedziała ,że nie ochrzczono go.Jest mi teraz bardzo źle z tym.Mam wrażenie,że on biedny nie jest wcale w niebie i nie jest szczęśliwy.W szpitalu ksiądz powiedział nam ,że ważniejsze jest to pragnienie chrztu jakie mamy my rodzice.Jest mi tak bardzo źle i już nie wiem co myśleć.Mama Bartusia *12.09.2010* 
Agata88

Re: Czy mój aniołek jest szczęśliwy.
Nefre  
17-10-2010 17:26
[     ]
     
Kiedyś rozmawiałam na ten temat z księdzem-są 3 rodzaje Chrztu Św:
1)z Ducha Św-taki jak w kościele
2)z wody-taki jaki miał mój Synek(dzięki cudownej położnej) mimo że urodził się martwy
3)z pragnienia-gdy rodzice pragną chrztu dla swojego dziecka ale,ze różnych powodów, nie zdążą...
Jestem pewna,że Wasza Kruszynka jest spokojna,bezpieczna i szczęśliwa w Niebie razem z innymi Aniołkami 


Re: Czy mój aniołek jest szczęśliwy.
alexanti  
17-10-2010 19:23
[     ]
     
Mój synek też nie został ochrzczony ponieważ urodził się martwy. Ksiądz powiedział że takich dzieci się nie chrzci ponieważ nigdy nie zapłakły i nie mają grzechu pierworodnego.Był tylko nakropek na pogrzebie. Myślę że możemy być spokojne o nasze kruszynki napewno są w niebie i jest im tam dobrze. 


Re: Czy mój aniołek jest szczęśliwy.
Monika33  
17-10-2010 19:36
[     ]
     
Mój Mateuszek również nie został ochrzczony - urodził się martwy ale z całego serca wierzę, że jest w niebie i bawi się z innymi Anołeczkami pod opiekuńczym spojrzeniem Matki Boskiej. Jaki Bóg pozwoliłby żeby było inaczej - na pewno nie ten w którego ja wierzę. 
Mama Aniołka Mateuszka (ur/zm 17.09.2010r. 41tc)

Re: Czy mój aniołek jest szczęśliwy.
kasiazi77  
17-10-2010 21:55
[     ]
     
I ja urodzilam martwego synka. Nie moge powiedziec, zeby spodobalo mi stanowisko Kosciola w kwestii pochowku dziecka martwo urodzonego... Drugie malenstwo stracilam, kiedy mialo miesiac, sama je ochrzcilam w szpitalu... Wspolczuje z calego serca, wiem, co znaczy stracic dziecko... 


Re: Czy mój aniołek jest szczęśliwy. WAŻNE>>>>
Martynka552  
18-10-2010 08:31
[     ]
     
proszę przeczytaj może to da Ci odpowiedź na Twoje pytanie
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/dzieci_limbus.html 
Nikodem ur. i zm. 06.05.2010 (*37tc) i Olaf ur. 27.05.2011 (37tc)
http://nikodemsiwko.pamietajmy.com.pl

Re: Czy mój aniołek jest szczęśliwy.
annasuchta  
19-10-2010 14:03
[     ]
     
Droga Agato odpowiedzi na to pytanie w 100% nie uzyskamy. ja straciłam synka w 30 tygodniu ciąży, również nie był ochrzczony, ale szczerze wierze że jest w niebie ślicznym aniołkiem i jest mu tam dobrze. Ja również zastanawiałam się jak to jest. miałam ten komfort iż mogłam porozmawiać otwarcie na ten temat z księdzem z rodziny, on zapewnił mnie że dzieci które umarły przed narodzinami nie mają grzechu pierworodnego i że są w niebie. Wierze w to że tak jest, że mój i twój synek są wesołymi aniołkami skaczącymi po chmurkach patrzą na nas i przytulają gdy jesteśmy smutne.

Bose aniołki siedzą na chmurkach,
a każdy lekko jak piórko fruwa,
i każdy czuwa, cichutko czuwa,
nad tatą, który płakać nie umie,
i swoją mamą otuloną łzami,
i każdy woła głośno z daleka,
mamo, już nie płacz, ja czekam… 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora