dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

˙·٠●ღDLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????˙·٠●ღ
lela  
16-01-2008 12:35
[     ]
     
dziewczyny ludzie sie mnie chyba boja unikaja mnie ajk ognia rodzina nieodzywa sie nikt nawet niezadzwoni jak ja sie czuje boja sie ze zaraza sie nieszczesciem nawet jedna mi powiedziala co urodzila ze moge tak jej dziecka zazdroscic ze jej umrze przeciez to chore ja co dnia modle sie za wszystkie zdrowe i chore zeby byly zdrowe nikomu niezycze tego co mnie spotkalo i niektorzy jak juz spotkaja mame moja to pytaja juz jej przeszlo przeciez to chore jak mi nigdy nieprzejdzie to niebyly buty ktore mozna kupic nowe jak sie zepsuly mama Bartusia ur30.10.2007-zm6.11.2007 swiatelka dla mojego skarba˙·٠●ღ(***)(***)i waszych aniokow(**)˙·٠●ღ 
lela
Ostatnio zmieniony 19-01-2008 01:38 przez bartus

Re: DLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????
joan86  
16-01-2008 13:30
[     ]
     
Ja też tak mam i to już od prawie roku. Oni nie umieją o tym rozmawiać. Nie wiedzą co powiedzieć. Boją się. Są tacy którzy po pewnym czasie wracają do nas ale niektórym to chyba zostaje na zawsze. Pozdrawiam i życze siły. 


Re: DLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????
mababo  
16-01-2008 13:58
[     ]
     
lelu, na stronie głównej dlaczego.org.pl znajduje się lista życzeń osieroconych rodziców - może skopiuj i roześlij ją mailem do znajomych?
Śmierć dziecka to nadal temat tabu, wielu ludzi nie wie jak ma się zachować wobec rodziców, których to nieszczęście spotkało.
Polecam też książkę "W otchłani śmierci" Karoliny Zwolenkiewicz, możesz dać ją do przeczytania rodzinie i znajomym.
Ciepłe pozdrowienia i (*) dla Twojego Aniołka,

Magda - mama Filipka (*) *09.12.2005 +13.01.2006
http://www.sercedziecka.org.pl/index.php?url=06-2-8-filip.inc 
mababo

Re: DLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????
lela  
16-01-2008 14:05
[     ]
     
mababo tak masz racje ja kupilam ta ksiazke i powinnam tak zrobic wiesz zastanawialam sie nad tym ale stwierdzam ze niemoge tego wymagac bo nikt mnie tak jak wy kochani niezrozumi co tego nieprzezyl a ludzi mam juz gdzies bo szkoda nerwow swiatelko dla naszych aniolkow:****(***)(***)(***) 
lela

Re: DLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????
lela  
17-01-2008 19:28
[     ]
     
tak masz racje ale to bardzo przykre(swiatelka dla naszych aniolkow(***)(****)Bartusiu mamusia teskni(***********************) 
lela

Re: DLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????
aniaipiotr  
17-01-2008 19:54
[     ]
     
Tak, niestety ludzie się nas boją. Ale gdybym ja miała postawić się na ich miejscu tez pewnie nie wiedziałabym jak się zachować. Niestety, poznałam to z tej drugiej strony i teraz wiem, że my - rodzice po stracie nie boimy się o tym rozmawiać, nie boimy się wspominać naszych dzieci i nie chcemy aby traktowano nas inaczej...

Ania 
---------------------------
http://www.lewandowscy.info.pl/
http://www.martwourodzone.pl/forum/

Re: DLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????
agnieszkaipiotrus  
17-01-2008 21:54
[     ]
     
od smierci piotrusia minely prawie cztery lata ludzie juz mnie nie omijaja ale jak tylko wypowiem jego imie kazdy zamiera w bezruchu kazdy sie boi tylko czego? 


Re: DLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????
mharrison  
17-01-2008 22:27
[     ]
     
To jest strach i niemy płacz nad sobą. Strach i płacz, bo oni też kiedyś umrą i istnieje także nikły procent, że ich dzieci mogą umrzeć przed nimi. To ich paralizuje. Mnie zresztą też, choć jedno z moich dzieci też juz nie żyje. 


Re: DLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????
anna 76  
18-01-2008 00:19
[     ]
     
Lela nie przejmuj się.Większość ludzi tak reaguje...Ja już się przyzwyczaiłam..Oni się boją...Tylko nie wiem czego...Tego że będziemy płakać i mówić??Czy tego że w ogóle wspomnimy nasze dzieci??Sama nie wiem...Tak czy siak nie lubią jak się wspomina...
Dużo sił życzę i postaraj się nie zwracać uwagi.
Musimy być silne...

Mama Aniołka(8tc) i Aniołka Ewuni(*+28.09.2007). 


Re: DLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????
tekila  
18-01-2008 18:48
[     ]
     
U mnie 17 kwietnia będzie 2 lata , a podobna sytuacja jak u Ciebie wiesz chyba ludzie boją sie rozmowy z naminie wiedzą jak rozmawiac jak tu wczesneij ktos wspomnial , nikt z nas nie wie kogo i kedy cos w życiu spotka nie znasz dnia ani godziny wtedy kazdy zrozumie jak wielki ból pozostaje w sercu po stracie dziecka , kidys mi ktos powiedzial wiesz przecież jestes nie jedyna która staciła dziecko zaszokowało mnie . 
jola
Ostatnio zmieniony 18-01-2008 19:55 przez tekila

Re: DLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????
minimonia  
18-01-2008 18:56
[     ]
     
mam to samo. nasz synek urodził się i zmarł 01.01.2008. rodzina, poza sms z wyrazami współczucia juz całkiem zamilkła. ludzie naprawdę nie wiedzą jak się zachowac w tej sytuacji- także ta najbliższa rodzina. jesli zależy wam na dobrych stosunkach, to nie ma innego wyjscia jak szczera rozmowa. dzis miałam taka z moją teściową. powiedziałam jej ze mam do niej żal, powiedziałam dlaczego, poryczałyśmy sie obie ale mur który stanął między nami już runął. wiem ze gdybym teraz z nią nie pogadała to nasze dobre stosunki stałyby się fikcja. naprawdę ludzie otwierają się, jak widzą ze nie rania nas taką rozmową, a wręcz przeciwnie. przeciez nikt nie chce nam sprawiać celowo przykrości w takim tragicznym momencie naszego życia. a ze nie wiedzą jak się zachowac, to się nie odzywają, i nie ma w tym nic złego ze im się powie czego oczekujemy. oni chcą nam pomóc, tylko nie wiedzą jak... 
Monika, mama Okruszka 31.03.07 6tc [*] , Kamilka 01.01.08 23tc [*] i Drobinki 06.09.08 5 tc [*] i maleńkiego, pięknego Krzysia 30.05.10...Would you know my name if I saw you in Heaven...?


Re: DLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????
Wioletta  
20-01-2008 18:00
[     ]
     
To już tak jest że w nieszczęściu nie ma nikogo u mnie też tak było nikt nie dzwonił i unikali mnie jak ognia, rozmowy się nie kleiły, rodzina odstawiła mnie na boczny tor dla mojego dobra jak twierdzili. Mój synek nie żyje już prawie 2 lata. Teraz gdy jest lepiej znów jestem w ciąży to nagle wszyscy sobie o mnie przypomnieli zaczynają zapraszać wypytywać i tak dalej tylko ze ja juz teraz ich nie potrzebuje i potrafię każdemu to w nos powiedzieć że jak byłam w rozsypce i w nieszczęściu kogoś potrzebowałam to ich nie było to w szczęściu też sobie poradzę bez nich. Czasem trzeba być brutalnym. 
Wioleta
mama Adrianka(*)

Re: DLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????
agnieszkaipiotrus  
20-01-2008 20:42
[     ]
     
Po smierci Piotrusia zostali przy mnie najblizsi przyjaciele a cala reszta szkoda mowic...uwielbiam mowic o synku choc wspominanie jego konczy sie czesto placzem.Tak jak pisalam wczesniej nikt tego nie zrozumie kto tego nie przezyl wiec tylko w was dziewczyny wsparcie. 


Re: ˙·٠●ღDLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????˙·٠●ღ
hhana  
21-01-2008 16:01
[     ]
     
Nie przejmuj sie ludźmi którzy nie potrafią Ciebie zrozumieć .Lepiej jeśli tych życzliwych osób jest mniej , niż cała masa takich którzy będą składać Ci nietrafione pocieszenia .Rozumiem co czujesz , bo sama też przez to przechodzę , ale uwierz że po kilku tekstach typu -Jesteś jeszcze młoda, albo zrób sobie kolejne --odechciało mi się samej z ludźmi rozmawiać .
Trzymaj się ,ściskam cię z całych sił .Pisz kiedy będziesz czuła potrzebe , my wszystkie tutaj na pewno ciebie zrozumiemy . 
Hania , mama Wiktorii i Kamili ze mną (12 i 7 lat) ,Aniołka Rysia w niebie (11 t.c [*] 31.12.2007 ) i Alicji ur.04.07.2010 .
http://rysiokowalski.pamietajmy.com.pl/

Re: ˙·٠●ღDLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????˙·٠●ღ
lela  
22-01-2008 22:14
[     ]
     
dziewczyny dziekuje wam za slowa wy mnie rozmiecie choc moi bliscy nie moj syn mial tydzien ............. 
lela
Ostatnio zmieniony 23-01-2008 10:12 przez bartus

Re: ˙·٠●ღDLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????˙·٠●ღ
hhana  
22-01-2008 23:26
[     ]
     
Dlatego pisz ..jeśli poczujesz potrzebę , jeżeli będziesz rozgoryczona , a dookoła nie znajdzie się nikt kto będzie umiał zrozumieć ....Ja i my wszystkie tu rozumiemy.
Powiem Ci ,że odkąd (22 dni) odeszło moje maleństwo zaglądam na forum codziennie, piszę a także czytam.... tu odnajduję jedyne pocieszenie i prawdziwe slowa otuchy ...bo tutaj każda z nas przeszła dramat .
Pisz nawet wtedy kiedy chcesz wygadac się sama przed sobą .
Ściskam Cię z całych sił 
Hania , mama Wiktorii i Kamili ze mną (12 i 7 lat) ,Aniołka Rysia w niebie (11 t.c [*] 31.12.2007 ) i Alicji ur.04.07.2010 .
http://rysiokowalski.pamietajmy.com.pl/

Re: ˙·٠●ღDLACZEGO ludzie mnie unikaja po tym co mnie spotkalo????˙·٠●ღ
paulina0412  
23-01-2008 06:06
[     ]
     
witam CIe .ja poronilam w lipcu ubieglego roku i mialam takie same odczucia wiem ze to jest straszne ale postaw sie na ich miejscu niestety nie potrafimy sie odnalesc w pewnych sytuacjach a szczegolnie dotyczacych smierci czy chorob ja do momentu kiedy stacilam swoje dziecko zawsze tez mialam inne podejscie i nigdy bym nie pomyslala ze to taki wstrzas dla kobiety .niestety nie potrafimy sie nieraz odnalesc w pewnych sytuacjach jedynym zbawieniem bylo to forum pozdrawiam serdecznie 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora