dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Pozegnalne zdjecia
aka  
10-10-2006 09:36
[     ]
     
Na forum Poronienie natknelam sie na link (podany przez Malgosie) do amerykanskiej strony internetowej ze zdjeciami z profesjonalnych pozegnalnych sesji zdjeciowych, sa to zdjecia prezentujace dzieci, ich rodzicow i rodzenstwo. Fotografowie tworza organizacje Now I Lay Me Down To Sleep (przetlumaczylabym jako "A Teraz Zasne") na zasadzie benewolatu i podkreslaja, jak wazne jest pozegnanie dziecka i zachowanie pamiatek po nim w pozniejszym przejsciu przez proces zaloby. Zdjecia sa bardzo wzruszajace, popatrzcie same...

http://www.nowilaymedowntosleep.org/multimedia/photo_albums.cfm 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem

Ostatnio zmieniony 10-10-2006 09:50 przez meisberger

Re: Pozegnalne zdjecia
sillke(mama Remika)  
10-10-2006 10:24
[     ]
     
O Boże,te zdjęcia mnie dobiły!tak bardzo chciałabym mieć taką pamiatkę z Remisiem. 

http://tobie-remiczku.blog.pl/
Kochamy Cię Skarbie....


Re:do aka
AsiaS  
10-10-2006 10:36
[     ]
     
nie wiem dlaczego nie potrafię otworzyć tych zdjęć?? 
JoannaS
Ostatnio zmieniony 10-10-2006 10:37 przez asias

Re:do aka
zorka  
10-10-2006 10:46
[     ]
     
Jestem rozwalona. 


Re:do aka
aka  
10-10-2006 11:01
[     ]
     
Powyc sie mozna, jak bobr... Wiekszosc z nas ma jakas pamiatke po naszych dzieciach, rzeczy, ktore pozostaly, zdjecia lub USG... Sadze, ze nawet w USA mniejszoscia sa rodzice, ktorzy maja profesjonalne zdjecia wlasnych dzieci, ktore odeszly... A mozna przeciez nawet juz pozniej pieknie sfotografowac przedmioty, ktore nam nasze dzieci przypominaja, ktore sie z nimi kojarza... 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem


Re:do aka- do AsiS
aka  
10-10-2006 10:53
[     ]
     
Czy klikasz na zdjecia lub "click here to view"? Powinno sie otworzyc, zastanawiam sie, czy jest potrzebny jakis program, zeby ogladac te zdjecia, ale nic konkretnego nie przychodzi mi do glowy. Wydaje mi sie , ze powinny sie otworzyc normalnie. 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem

Ostatnio zmieniony 10-10-2006 10:53 przez meisberger

Pożegnalne zdjęcia
Alkione  
10-10-2006 14:16
[     ]
     
Ja mam zdjęcia mojej Ami jak jeszcze żyła a mimo to oglądam zdjęcia tych dzieciątek i ryczę bez opamiętania. Dla nas tak cenne są wszelkie pamiątki po naszych słoneczkach a ja już kilka razy słyszałam, że "to szkoda że moja córcia żyła tak długo (20 dni) skoro i tak odeszła". Bo niby było by mi łatwiej gdyby odeszła odrazu. Wyobrażacie sobie!? Jak można tak powiedzieć matce, które straciła dziecko i dla której teraz wspomnienie każdej chwili jest bezcenne. Czasami mam ochotę takiej osobie przyłożyć z otwartej dłoni. Kiedyś się chyba nie powstrzymam. 
Alkione
Ostatnio zmieniony 10-10-2006 14:16 przez Alkione

Re: Pożegnalne zdjęcia
Peppetti  
11-10-2006 13:54
[     ]
     
Alkione napisał(a):
> .... a ja już kilka razy słyszałam, że "to szkoda że moja córcia żyła tak długo (20 dni) skoro i tak odeszła". Bo niby było by mi łatwiej gdyby odeszła odrazu. Wyobrażacie sobie!? Jak można tak powiedzieć matce, które straciła dziecko i dla której teraz wspomnienie każdej chwili jest bezcenne.....<


Niedawno powiedziałam komuś bliskiemu, że bardzo zazdroszczę tym mamom, które miały szanse zobaczyć uśmiech,nawet łzy swojego dziecka. Miały szanse przytulić to dzieciątko... ja takiej szansy nie miałam. Łukasz zmarł podczas porodu, nie miałam odwagi wziąć jego ciałka w ramiona, nie miałam odwagi spojrzeć na Niego gdy był jeszcze cieplutki.. jak żywy. Zobaczyłam Go gdy był już po sekcji, zimny jak kamień.. odważyłam się tylko pogłaskać go po rączkach, policzku....

I wiecie co mi ta osoba powiedziała?? Że jestem chora, że jestem masochistką. Bo chcę bardziej cierpieć, bo chcę rozdrapywać te wspomnienia zamiast zapomnieć. Inni nie odbierają zmarłych dzieciątek ze szpitala a ja już i tak zrobiłam fanaberię......

i jak tu kochać ludzi???????

wracając do tematu... jestem szczęśliwa, że mam kilka zdjęć Łukaszka jak leży w trumnie.... widzę jaki był podobny do mojego starszego synka, widzę jak ma złożoną rączkę w piąstkę... te zdjęcia dużo mi pomagają... 

Sylwia

Mama Kamilka (14 12 2003)
Aniołka Łukaszka (24 tc - 01 08 2006)
i Michałka (03 09 2007)

http://peppetti.bloog.pl

Re: do Alkione od MonikiO
MonikaO  
11-10-2006 15:14
[     ]
     
ludzie nie maja serca-dopóki nie przeżyja takiej tragedii to nie wiedza co przeywa matka która staciła swoje ukochane dziecko!!!ja i każda z nas tutaj na tym forum wiemy jak bardzo wazne dla Ciebie były te dni spedzone z Twoim słoneczkiem-każdy dzien byl dla Ciebie darem!!!ja niestety nie mam rzadnych pamiatko oprócz zdjęć USG po moich słoneczkach!!!
ps.:jak już komus przywaliszza kolejne głupie hasło to pamietaj ze masz moje poparcie(:!!!
mama aniołka 9tc(*) i aniołka 14tc(*)
to dla naszych aniołków(************************) 

Ostatnio zmieniony 11-10-2006 15:21 przez MonikaO

Re: Pożegnalne zdjęcia
myszekr  
29-09-2008 22:28
[     ]
     
A ja Ci zazdroszczę że twoje dziecko żyło aż 20 dni. Miałaś okazję je zobaczyć, przytulić..... Ja nie miałam takiej okazji. Moje maleństwo zmarło we mnie i nie doznało tego. Trzymałam je przez chwilkę na ręku ale już martwe:( 
mama Radusia (2006r) Igorka (2007r) i maleńkiego Aniołka Anetki (*16.09.2008+)
http://anetkazosiakielbasinska.pamietajmy.com.pl
Stefanka (2008r.)

Re:do aka
AsiaS  
11-10-2006 08:33
[     ]
     
Klikam na "click here to view"? i niestety nic
:( pokazują się później napisy ale już nie potrafię tego otworzyć. Może coś źle robię?? 
JoannaS

Re:do aka
aka  
11-10-2006 13:59
[     ]
     
sprobuj skopiowac te napisy i przyslij mi je na priv to zobaczymy, co sie dzieje, ja wysle ci jeszcze raz ten sam link na priv 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem


Re: Pozegnalne zdjecia
qlka  
10-10-2006 14:12
[     ]
     
Piękne są te zjęcia... poprostu piękne.

Jak bardzo inne to podejście do dzieci, od tego które spotyka sie w polskich szpitalach...

Cieszę się Aka że nam pokazałaś tę stronę - dzięki. 


Re: Pozegnalne zdjecia
Elwira  
10-10-2006 22:23
[     ]
     
Bardzo sie wzruszylam... 
Elwira

Re: Pozegnalne zdjecia
jaewa1  
10-10-2006 23:46
[     ]
     
niesamowite!

dlaczego ja takich nie mam ? :(

Ewa,
Amelka Aniołek 2.04.2004 http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec26.htm
Błażej 26.04.2005
i majowy synek

Re: Pozegnalne zdjecia
MonikaO  
11-10-2006 15:09
[     ]
     
jak to boli!!!wyje i wyję po obejrzeniu tych zdjęć!!!po moich aniołkach zostały mi tylko zdjęcia USG!!!
mama anoiłka 9tc(*) i aniołka 14tc(*) 

Ostatnio zmieniony 11-10-2006 15:10 przez MonikaO

Re: Pozegnalne zdjecia
Wioletta  
11-10-2006 20:06
[     ]
     
Mój synek żył kilka godzin w czasie których myśleliśmy o tym czy przeżyje i ciągle się modliliśmy męczyliśmy lekarzy itd. nie pomyśleliśmy o zrobieniu zdjęć a po śmierci synusia już nic się dla mnie nie liczyło. Teraz bardzo żałuję że nie mam zdjęcia mojego maleństwa dużo bym dała za jakiekolwiek najprostsze zamazane i nieprofesjonalne 
Wioleta
mama Adrianka(*)

Re: Pozegnalne zdjecia
EDYTKA  
11-10-2006 22:13
[     ]
     
nie moge otworzyć tych zdjęć może żle klikam 


Re: Pozegnalne zdjecia
sylwiaewa  
11-10-2006 22:21
[     ]
     
Ryczałam jak bóbr. Ale zdjęcia sa cudowne. Ja mam 8 zdjęć sojego maleństwa. Przez 9 dni jej życia mąż zrobił jej zdjecia. Robił żeby pokazać naszym synkom w domku, bo chciali zobaczyć jak ich siostrzyczka wygląda. Nie przypuszczałam, ze te zdjecia będą jedyną pamiątką i tylko je będę oglądała codziennie a nie moja córeczkę na żywo. Tęsknota ogromna tak jak ból po jej stracie. Choć tyle mi po niej zostało- 8 zdjęć i ogromna tęsknota.
Sylwia, mama Aniołka Mai (*)
http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec392.htm 


Re: Pozegnalne zdjecia
EDYTKA  
11-10-2006 22:26
[     ]
     
próbuje otworzyć te zdjęcia i się nie dają jak mam to zrobić 


Re:problem z otwarciem zdjęć
Marlen  
12-10-2006 09:52
[     ]
     
Nie potrafię otworzyć tych zdjęć. Klikam tan gdzie trzeba i otwierają się tylko napisy. Może ktoś może mi powiedzieć co zrobić, aby sie otworzyły.
Marlena 
mama Jasia(*+ 20.04.06), Julci(*26.05.07)i Adasia (*23.09.10)

Re:problem z otwarciem zdjęć
aka  
12-10-2006 13:20
[     ]
     
Sprobuj skopiowac te napisy "zaznaczajac wszystko"i "kopiuj" i przyslij mi na priv klikajac na moj nick przy moim poscie, to zobaczymy, czy cos sie da zrobic!

pozdrawiam

aneta 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem


Re:problem z otwarciem zdjęć
Marlen  
12-10-2006 14:16
[     ]
     
Z jakiegos powodu te zdjęcia są widoczne dopiero gdy skopiwałam stronę i przenioslam ja do innego dokumentu. Nie wiem dlaczego nie mogę ogladać ich w necie, ale trudno.Po prostu je poprzenoszę.
Dzieki za chęć pomocy.
Marlena 
mama Jasia(*+ 20.04.06), Julci(*26.05.07)i Adasia (*23.09.10)

Re: Pozegnalne zdjecia
basiamamalaury  
12-10-2006 15:08
[     ]
     
świetny pomysł.. myslę że to wspaniały cud dla tych rodziców i wielka pomoc w przezyciu żałoby.

To słowa angielskiej wersji modlitwy dla dzieci, naszego "Anieła stróża". 

Basia mama Laury Czarodziejki (ur. 14.07.2001 zm. 22.09.2004)

Antosia (6 lat) i Marysi (2 lata)

Re: Pozegnalne zdjecia
Jolacia  
12-10-2006 17:39
[     ]
     
Obejzałam wczoraj wszystkie zdjęcia.Łzy same cisnęły mi się do oczu.Są bardzo smutne ale mają w sobie coś wyjątkowego.Dzieci wyglądają jakby spały. 


Re: Pozegnalne zdjecia
karolina  
13-10-2006 07:55
[     ]
     
Czuję się kompletnie rozbita... 


Re: Pozegnalne zdjecia
aniap  
13-10-2006 14:11
[     ]
     
Nie mam nawet jednego zdjęcia mojej dziecinki. Gdy moja siostra rodziła martwe dziecko moja mama powiedziała jej: "Zobacz dziecko, spójrz na nie. Ja swojego nie zobaczyłam i żałuję całe życie". Gdy mnie zapytano czy chcę zobaczyć dziecko powiedziałam że tak. Nadal czuję dotyk skórki Juleńki. Pamiętam jak głaskałam ją po główce.
Powiedziałam mężowi, by zrobił zdjęcie Juleńce ale facet w prosektorium (straszne słowo) powiedział, że zdjęć się nie robi. Szkoda... Ale w pamięci na zawsze pozostanie mi obraz tamtej strasznej nocy na sali porodowej i moje dzieciątko w moich objęciach...
Pozdrawiam Ania 

Ostatnio zmieniony 13-10-2006 14:12 przez aniap

Re: Pozegnalne zdjecia
aka  
13-10-2006 16:30
[     ]
     
Wydaje mi sie ze nie istnieje zaden przepis zabraniajacy robienia zdjec zmarlym dzieciom. Wprost przeciwnie. Facet nie mial prawa czegokolwiek wam zakazywac i w ten sposob pozbawiac was tak cennej pamiatki, jaka byloby zdjecie waszego malucha. Taka szkoda, bo w takiej chwili nie ma sie sily na wyklocanie sie o swoje prawa... 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem


Re: Pozegnalne zdjecia
tita  
13-10-2006 17:48
[     ]
     
Rozpłakałam się tak żałuję że nie mam zdjęć moich synków. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora