dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> DZIECI STARSZE
Nie jesteś zalogowany!       

Dziwne miejsce....
ulkar  
05-08-2006 19:38
[     ]
     
Wakacje spędzamy z Agnieszką u mojej mamy... Co parę dni jeździmy na cmentarz, tym razem do taty ( do tomka raz, dwa razy w tygodniu jade 60 km ... nie potrafię inaczej...). Cmentarz na którym pochowany jest tata jest dla mnie przedziwny... Od 2002 roku pochowanych jest tam co najmniej 11 młodych chłopców ( z populacji ok. 15 tys ludzi). Wydaje mi się, że to bardzo dużo... tym bardziej, że tam gdzie leży Tomek jest tylko jeszcze jeden chłopiec... W dodatku w Hajnówce, sa właściwie pochowani chłopcy i jedna dziewczyna ... Wszystkich ich nazywam kolegami Tomka i kiedy jestem na cmentarzu robię "rundkę towarzyską" odwiedzając ich po kolei:
Sławek - 14 lat,
Paweł - 16 lat,
Irek -16 lat,
Łukasz -21 lat,
Gabryś - 9 lat
Piotr - 16 lat,
Piotr - 19 lat,
Marcin - 21 lat
Janusz - 16 lat,
Jarek - 24 lata,
hmm.... kogoś pominęłam, nie pamiętam ....koledzy Tomka ... 
L.R.

Re: Dziwne miejsce....
danusia48  
05-08-2006 20:55
[     ]
     
U nas jest bardzo maly cmentarz ale tez jest wielu mlodych ...dzieci...Rozne przyczyny...najczesciej odbieraja sobie zycie....Nie moga uporac sie z dzisiejszymi realiami zycia...zagubieni, niepozbierani, sami z swoimi problemami....odchodza czesto nie mowiac dlaczego...czasami jakis list na skrawku papieru...mamo przepraszam,nie moglem inaczej...mamo to nie twoja wina...mamo kocham cie...ale odchodza zostawiajac swoje matki oszalale z bolu i tesknoty...z ciaglym pytaniem- dlaczegoto zrobiles? Kochaja a jednak odchodza...Sa matki ktore stracily swoje dzieci w wypadku,nieuwagi, czy tez czasami brawury naszych dzieci....sa matki ktore traca dzieci jeszcze nienarodzone,po urodzeniu....wszystkich tych matek serce boli,sa nieutulone w rozpaczy smutku i tesknocie...Kazda z nich zadaje pytanie- Dlaczego?.....Kazdy cmentarz jest "dziwny" gdy leza tam mlodzi chlopcy ,dziewczyny czy tez te malutkie dzieci dla ktorych nieraz tylko raz zapalilo sie swiatlo lampy by za chwile ,pare dni czy miesiecy i lat zgasla na zawsze...Bo przeciez cmentarze powinly byc domena ludzi ktorzy przezyli swoje zycie, biorac od zycia wszystko co co bylo im dane......a tak nie jest czy to nie "dziwne"....Babcia Aniolka Natalki...pozdrawiam 


Re: Dziwne miejsce....
Ilona  
07-08-2006 11:04
[     ]
     
od maja jestem na cmentarzu codziennie, nie byłam może 2-3 razy (kiedyś włąsciwie tylko na Wszystkich Świętych, w roku - sporadycznie), przechodziłam obok grobów, nie patrząc, nie zastanawiając się...
od maja chodze codziennie alejkami, patrzę kogo pochowali, jaki pomnik, kto leży, próbuję odczytac ludzkie tragedie, a jest ich mnóstwo ...
w kwaterze w której leży Pawełek jest kilkanaście młodych osób: Michałek 11 lat, Piotrek 23 lata, Paweł 26 lat, mój Pawełek 15 lat i wiele innych...
znam te groby juz na pamięć, codziennie je mijam, to tez koledzy Pawełka, przecież on tak bardzo lubił dzieci i te małe i większe, dogadywał się ze wszystkimi, ze starszą młodzieżą też ...

tylko że to nie jest ich miejsce i nie ten adres - tak cięzko z tym żyć 


Re: Dziwne miejsce....
basiamamalaury  
13-08-2006 18:08
[     ]
     
A Laura ma nowego "kolegę" - Dominika.... 

Basia mama Laury Czarodziejki (ur. 14.07.2001 zm. 22.09.2004)

Antosia (6 lat) i Marysi (2 lata)

Re: Dziwne miejsce....
Mrowka  
19-08-2006 22:56
[     ]
     
Ilona czy jestes moze z Warszawy? 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora