dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> RODZICIELSTWO POZA STRATĄ
Nie jesteś zalogowany!       

Ferrum i hgb u niemowlaka-pilne
Nefre  
22-02-2013 13:46
[     ]
     
Pediatra kazała zrobić naszej Neli(niecałe 2 miesiące) morfologię, hgb wyszła 10,2 i kazała Małej podawać Ferrum. Reakcja-wymioty, zaparcie, bóle brzuszka a do tego jednocześnie ropka w oczku. Czy któraś z Was też podawała ten lek? Przy jakim poziomie hgb? i czy ropa może być efektem tego syropu?Przemywam Małej oczko rumiankiem i jest jakby lepiej ale boję się, że coś spaprałam i przez to ma te kłopoty z oczkiem...

Czasami mam wrażenie, że nie jestem dobrą mamą 

Ostatnio zmieniony 05-05-2013 21:13 przez Nefre

Re: Ferrum i hgb u niemowlaka
MamaAdasia  
22-02-2013 17:24
[     ]
     
My dawalismy Zu Ferrum, ale takich atrakcji nie bylo. Zaparcia, wymioty i bole brzuszka moga byc. Jak ma az tak silna reakcje skontaktuj sie z lekrzem. Byc moze trzeba jej dawke rozlozyc na 2 porcje na przyklad.
Oczka lepiej herbata czarna przemywaj, rumianek moze uczulac. 

Ania- mama:
Adasia- Aniołka 36tc. 2.10.2008r. [']
Aniołka 10tc., 18.09.2007r.[']

Zuzanny Marty 18.11.2010 32/33tc
i Zofii Agnieszki 27.07.2012 39tc
Ostatnio zmieniony 22-02-2013 17:28 przez MamaAdasia

Re: Ferrum i hgb u niemowlaka
mamaMateusza  
22-02-2013 18:02
[     ]
     
Przy tak małym dziecku najlepiej wszystko konsultować z lekarzem.
Oczka należy przemywać zawsze zaczynając od zewnętrznej strony do środka.
A jak Ją karmisz?
Na pewno nie jesteś złą mamą -nie myśl tak ! 

*+ Mateusz 38tc i maleńki Aniołek, ziemski Miłosz
-----------------------------------------------------------------------------------------
Gdyby nasza miłość mogła Cię ocalić, nigdy byś od nas nie odszedł...

Re: Ferrum i hgb u niemowlaka
Joannap  
22-02-2013 19:58
[     ]
     
Nasza Patryśka również dostawała Ferum przy hemoglobinie 10,5. Zaparć nie było a bóle brzuszka występowały już wcześniej więc nie wiązałam ich z Ferum.

Co do oczka to najlepiej wkrapiać sól fizjologiczną i przemywać jałowym gazikiem - do każdego oczka nowy i tak jak pisała mama Mateusza od zewnętrznej do wewnętrznej strony.

Trzymajcie się zdrowo...:) 
-------------------------------------------------------------------
"Czas upływa... Z róż opadają płatki, ale nie ciernie."


Kocham i tęsknię...



Re: Ferrum i hgb u niemowlaka
Ewar  
22-02-2013 23:16
[     ]
     
Ja tez podawałam synkowi przez 2 miesiące ferrum nie bylo zaparc ani wymiotów lek podwalam strzykawka i nawet chętnie łykał. A co do oczka to sol jest dobra a jak nie przejdzie to najlepiej skonsultować się z lekarzem tyle tych wirusów krąży w powietrzu wiec pewno coś się przyplątało.

Ewa mama Filipka ur zm 5,11,2009 37tc i Dominik ur 9,09,2011 37tc 


Re: Ferrum i hgb u niemowlaka
Paulina14.11  
23-02-2013 10:59
[     ]
     
Nigdy w życiu nie myśl, że jesteś złą mamą! Na pewno jesteś świetną mamą, Twoje dzieciątko nie mogło sobie wymarzyć lepszej! Ma mnóstwo miłości, a drobne potknięcia nawet jeżeli są, to zdarzają się zawsze! Głowa do góry i zdrówka :) 
Mama aniołka Natanielka(+14.11.2012 24tc) Ciocia aniołka Emilki(+02.10.2009)Siostra aniołka(+6tc)
http://natanielekdziegielewski.pamietajmy.com.pl/

Re: Ferrum i hgb u niemowlaka
lemoni80  
25-02-2013 22:47
[     ]
     
A dlaczego kazal pediatra zrobic morfologie? N ajakiej podstawie? Pytam bo tu w niemczech takiego czegos nie mialam, ani teraz ani wczesniej. 
Lemoni, mama Karola (+07.08.2009, 40 TC) i Sofie (*14.07.2010, 37 TC) oraz Alexa (*01.01.2013, 38 TC)

Re: Ferrum i hgb u niemowlaka
Nefre  
24-02-2013 09:47
[     ]
     
Dzięki dziewczyny:)po przeczytaniu ulotki od leku okazała się,że nasza Maluda miała 3/4 niepożądanych objawów, które występują raz na 1000...Po konsultacji to ja mam jeść więcej produktów z żelazem a morfologię powtórzyć po 120 dniach kiedy to szpik kostny już na dobre będzie funkcjonował i produkował krwinki.Wtedy zobaczymy.
A oczko już zdrowe-musiała je zatrzeć podczas tej akcji z żelazem. Rumianek zadziałał:)
Dzięki za porady i słowa otuchy:)

Franek *+ 23.08.2010
Nela :) *31.12.2012 


wymioty
Nefre  
25-02-2013 21:26
[     ]
     
Znowu kolejna rzecz zaprząta mi głowę- Mała raz zwymiotowała po żelazie a dzisiaj drugi raz mimo, że już go nie dostaje. Całe popołudnie była jakaś marudna a gdy wieczorem wzięłam ją na ręce żeby rozebrać do kąpieli to zwymiotowała i bardzo się przestraszyła...
Może to wina faktu, że za dnia mam jakby mniej pokarmu i nałyka się powietrza podczas jedzenia...Już sama nie wiem.Jak na złość neonatolog na urlopie a inna lekarka kazała dzwonić w tygodniu i się umówić.
Ostatnio całą noc spędziłam w fotelu obok łóżeczka ale i tak nie wygrałam ze snem. Boję się kłaść spać ale chyba lepiej będzie dla Malutkiej jak trochę odpocznę. Sama nie wiem co robić.Po prostu się o nią bardzo boję 


Re: wymioty
mamaMateusza  
26-02-2013 10:23
[     ]
     
A bierzesz Ją do odbicia po karmieniu ? 

*+ Mateusz 38tc i maleńki Aniołek, ziemski Miłosz
-----------------------------------------------------------------------------------------
Gdyby nasza miłość mogła Cię ocalić, nigdy byś od nas nie odszedł...

Re: wymioty
Nefre  
26-02-2013 15:49
[     ]
     
Niby trzymam wyżej ale chyba niezbyt efektywnie. Jak podniosę przez ramię to jej niewygodnie i płacze...sama nie wiem 


Re: wymioty
mamaMateusza  
26-02-2013 17:07
[     ]
     
Po jedzeniu musi być głośny bekkk:)
Pieluszka na ramię i dziecko go góry :) 

*+ Mateusz 38tc i maleńki Aniołek, ziemski Miłosz
-----------------------------------------------------------------------------------------
Gdyby nasza miłość mogła Cię ocalić, nigdy byś od nas nie odszedł...

Re: wymioty
MamaAdasia  
28-02-2013 17:35
[     ]
     
Wiesz,nie musi wcale. Zu byla wybitnie nieodbijajaca, a jak zaczela, to chlustac od razu.
A z lekarzem konsultowalas? 

Ania- mama:
Adasia- Aniołka 36tc. 2.10.2008r. [']
Aniołka 10tc., 18.09.2007r.[']

Zuzanny Marty 18.11.2010 32/33tc
i Zofii Agnieszki 27.07.2012 39tc

Re: wymioty
Nefre  
04-03-2013 21:10
[     ]
     
Nasza też ma problemy z odbijaniem-najlepiej jak już ją położę to wtedy i odbije i często uleje.Lekarz był i stwierdził,że nie ma podstaw do niepokoju- to przez łakomstwo:) Póki nie chlusta i nie wymiotuje jak fontanna jest ok.
Ale że ja nie umiem żyć bezproblemowo( ;) ) wymyśliłam sobie następny problem. Nela zaraz (za kilka minut) zacznie 9 tydzień a jeszcze się nie uśmiecha...jak to było u Was? Przypomnę tylko, że urodziła się w 35+4 tc 


Re: wymioty
MamaAdasia  
05-03-2013 08:04
[     ]
     
Spokojnie, Zu nie usmiechala sie dluuugooo, naprawde dlugo, a jak zaczela, to juz nie przestaje :) 

Ania- mama:
Adasia- Aniołka 36tc. 2.10.2008r. [']
Aniołka 10tc., 18.09.2007r.[']

Zuzanny Marty 18.11.2010 32/33tc
i Zofii Agnieszki 27.07.2012 39tc

nadal nic
Nefre  
07-03-2013 19:33
[     ]
     
W poniedziałek zaczynamy 11 tydzień a uśmiechu ani śladu.W sobotę umówiłam neonatologa-może jestem przewrażliwiona ale po stracie bardzo się boję o to nasze Maleństwo 


Re: nadal nic
demonnik  
19-03-2013 20:34
[     ]
     
Hej jestes super Mama:). ale mysle,ze nie musisz sie tak bardzo martwic bo to co piszesz to chyba wydaja mi sie naturalne przypadłosci takiego malenstwa:). nasz synek ma teraz 5 miesiecy i tez zaczał sie pozno usmiechac, chyba jakos po 11 tygodniu i to trzebabyło naprawde nad nim siedziec zeby zobaczyc jeden maciupoenki usmieszek:) teraz to tez trzeba sie niezle naprodukowac zeby sie posmiał :]. Co do ulewania to mi zawsze pediatrzy mowili ,ze troche ma prawos ie ulewac takiemu malemu dziecku,ale ze i nalezy odbeknac dzidzie po kazdym posiłku bo pozniej moze brzuszek bolec albo wlasnie jaks ie odbeknie to z mlekiem chlust :) moj 5 miesieczniak tez czasami tak ma jak nie odbeknie to potrafi po 2-3 godzinach zwrocic sporą zawartosc załadka jak mu sie odbeknie po takim czasie dopiero i wkurat np lezy ,dlatego staram sie zeby mu sie odbekło choc tez przychodzi mu to jakos z trudem czasami i ze 20-30 minut musze go trzymac w pionie na ramieniu i klepac w plecki leciutko i dopiero a czasami wystaczy ze go podniose i juz . A i absolutnie nie przemywaj dzieciatku oczkow rumiankiem czy herbata to sa mity naszych babc i nieprawdziwe ,rumianek wysusza jak i herbata i nie powinno sie tym oczu przemywac nawet u doroslego bo oczy musza byc nawilzane nie wysuszane:). lepsza jest poprostu woda fizjiologiczna a jak akurat nie ma w domu to zwykła przegotowana taka lekko ciepla woda i od zewnatrz do wewnatrz kazdorazowo nowy wacik i na kazde oko nowy wacik/gazik.:) nie martw sie wszystko bedzie dobrze :):):):) sciskam mocno i pozdrawiam cieplutko:) 

Filipek ur/zm 19.01.2007r 23tc[*],

Mateuszek ur. 17.03.2008r 36tc,

Alanek ur 21.10.2012 39,6 tc!:o)

oraz Aniołek ktory umarł w brzuszku w 15 tc a o czym dowiedzialam sie w 18 tyg.zabieg 19.06.2015

spijci

Re: nadal nic
anikia  
20-03-2013 13:25
[     ]
     
Nefre wcześniaki mają prawo później nabywać umiejetnosci. Ale pewnie, ze lepiej skonsultowac sie z lekarzem niz sie zadreczac.
Ninie tez rzadko kiedy sie odije, wiec klade ja na brzuszku albo na boku na poduszcze klin i jest ok. 
-----------------------------
http://funer.com.pl/epitafium,emilek-augustynowicz-zyl-19-godzin,5535,1.html

Re: do nefre
madziarek55  
07-04-2013 10:55
[     ]
     
Moj synek tez urodzil sie w 35tc. Ale mala ma 11 tygodni urodzeniowych tak czyli 6 tygodni korygowanych ? Rozumiem twoje obawy ale chyba za duzo wymagasz od takiego malenstwa wszystko w swoim czasie moj rozwiajal sie bezproblemowo nie pamietam kiedy pierwszy raz zaczal sie usmiechac ale wiem , ze stabilnie siedzial majac 9 m-cy (korygowane prawie 8 m-cy) miesiac pozniej zaczynal raczkowak majac rok stawial pierwsze kroki. 35tc to juz w sumie duzy wczesniak daj jej czas. Moj pierwsze 2 miesiace to jadal i spal praktycznie :) pozdrawiam

Amelka 16tc(*) 
http://oscardebowski.pamietajmy.com.pl/
http://adasjuniordebowski.pamietajmy.com.pl/

Ostatnio zmieniony 07-04-2013 10:58 przez mada567

niespodzianka
Nefre  
07-04-2013 15:53
[     ]
     
Dzięki dziewczyny...ja oczywiście martwię się na zapas:)Mała śmieje się już pełną buzią, pediatra mówi, że co miała nadgonić to już nadgoniła a do tego mamy małą niespodziankę:)Wydało się dlaczego w ostatnim tygodniu była taka marudna:)wyżyna się pierwszy ząbek:) 


Re: niespodzianka
Ewelina85  
12-04-2013 10:04
[     ]
     
Jak szybko, jak fajnie :))
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!! :) 
Ewelina, Mama Aniołka Radzia ur. 18.07.2011r. zm. 19.07.2011r.
Kocham Cię Synio :*
http://www.naszkochanyradzio.pamietajmy.com.pl
...i Mili 06.08.2014 ♥

Re: Ferrum i hgb u niemowlaka- Pilne!
Nefre  
05-05-2013 20:41
[     ]
     
Nasza Nela skończyła na koniec kwietnia 4 miesiące. Ma 1 ząbek a reszta męczy ale wyjść nie może.Ale nie o tym chciałam.Przy urodzeniu ważyła 2300g a do domu prziwiozłam 2160. Na koniec czwartego miesiąca ważyła 5630g i przybiera już tylko po 100g tygodniowo.Czy ktoś może mi powiedzieć czy taka waga i taki przyrost masy jest ok?Nadal karmię piersią a do tego soczek z marchewki i zupka(zalecone przez lekarza)...Martwię się czy nie przybiera za mało i za wolno i czy nie przejść na mleko modyfikowane...
Dodam tyko, ż 


Re: Ferrum i hgb u niemowlaka- Pilne!
mamaMateusza  
06-05-2013 10:33
[     ]
     
http://forum.gazeta.pl/forum/f,570,Karmienie_piersia.html Tu chyba uzyskasz więcej informacji i pomocy. 

*+ Mateusz 38tc i maleńki Aniołek, ziemski Miłosz
-----------------------------------------------------------------------------------------
Gdyby nasza miłość mogła Cię ocalić, nigdy byś od nas nie odszedł...

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora