dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> RODZICIELSTWO POZA STRATĄ
Nie jesteś zalogowany!       

Kochająca siostra.
Paulina14.11  
04-02-2013 14:23
[     ]
     
Chciałabym opowiedzieć Wam o wyjątkowej pięcioletniej dziewczynce, która zaskakuje mnie każdego dnia. Dziewczynka ta jest córką mojego narzeczonego, a zarazem siostrą mojego kochanego Aniołka. Nina cieszyła się z dzidziusia w brzuszku, i przez całą ciąże zacięcie dyskutowała o tym jak będzie się zajmować maleństwem, przytulać, kochać, zakładać czapeczki. Los chciał inaczej Natanielek zmarł a Nina... Hmmm ona nadal bardzo go kocha, opowiada wszystkim o swoim braciszku, który jest aniołkiem, że jest w niebie, ze codziennie pilnuje jej przed strasznymi potworami. Mam na szyi łańcuszek z otwieranym serduszkiem w którym jest zdjęcie naszego aniołka. Nina ciągle je otwiera całuje go, przytula, tłumaczy wszystkim, że "Latanielek" (ma problem z wymówieniem jego imienia, przez co jej opowieści jeszcze bardziej rozczulają) ma duży brzuszek jak tatuś, że na buzi ma mleczko (uważa, ze skoro jest dzidziusiem to musi pić, mleczko nawet w niebie :)). Bardzo często sięga na półkę po jego zdjęcie aby, każdemu pokazywać swojego małego braciszka. Gdy opowiadam jej o jakimś dzidziusiu ona natychmiast traci nim zainteresowanie i zaczyna opowiadać o Natanielku. Nina jak to dziecko odczuwa potrzebę zabawy z braciszkiem, więc robi to na różne sposoby ostatnio wzięła do rączki zabawkowy piracki hak i zaczęła łapać nim łańcuszek mówiąc, że łapie Natanielka:) Czuje, ze między tymi dwoma istotkami jest bardzo wyjątkowa więź. Chociaż jest też problem, który jest we mnie... Mimo wielkiej miłości jaką darze to dziecko często mam problem z tym jak widzę ją w obiciach taty, jak słyszę jego zapewnienia na temat miłości, którą ją darzy... Wtedy pęka mi serce, ze nigdy tego nie powie mojemu synkowi, ze jego nigdy nie przytuli... Eh... Pomimo, tego bólu, jestem zdumiona, że ta mała dziewczynka jest taka wspaniała i mądra. Nie przeszkadza jej, że jej brata nie ma z nami, ze umarł bo był chory... To wszystko jest dla niej nie ważne, ważne jest to, ze jest jej kochanym braciszkiem. 
Mama aniołka Natanielka(+14.11.2012 24tc) Ciocia aniołka Emilki(+02.10.2009)Siostra aniołka(+6tc)
http://natanielekdziegielewski.pamietajmy.com.pl/

Re: Kochająca siostra.
Anulka01  
09-02-2013 21:53
[     ]
     
To prawda ze takie sytuacje rozczulaja. U mnie jest podobnie; mam synka 5 letniego, który zachowuje sie bardzo podobnie; na wszystkich rysunkach rodzinnych nigdy nie brakuje jego braciszka, a kiedy ktoś go pyta czy chce mieć rodzeństwo to mówi ze ma braciszka tylko umarł bo był chory i teraz jest w niebie... Dobrze, ze jest ktoś kto oprócz nas pamięta o naszych Aniolkach i nie boi sie o nich mówić... 
Mama ziemskiego Kacperka i Aniołka (*14.11.2012)

Re: Kochająca siostra.
Dodis  
10-02-2013 19:18
[     ]
     
Teraz tak sie zastanawiam czy jak mój synek bedzie juz umiał dobrze mówić to czy bedzie opowiadał o siostrzycce czy to raczej opowiada starsze rodzenstwo,które było przygotowane na przyjscie rodzenstwa. Mama Natalki ur.zm 05.03.2010 i Damianka ur.14.06.2011 
D.Czekaj

Re: Kochająca siostra.do.dodis
Paulina14.11  
11-02-2013 12:50
[     ]
     
Wiesz co myślę, ze pamięć rodzeństwa to kwestia uczenia ich miłości do naszych aniołków. Jeżeli w życiu Dominika, Natalka zajmie ważne miejsc, to będzie dumny z posiadania anielskiej siostrzyczki tak ja teraz Nina jest dumna z braciszka, który jest bardzo ważnym elementem jej życia. Dla mnie to jest coś wspaniałego, podnoszącego na duchu, że jest na świecie mała osóbka, która nie boi się mówić o Natanielku i mówi o nim z taką miłością :) 
Mama aniołka Natanielka(+14.11.2012 24tc) Ciocia aniołka Emilki(+02.10.2009)Siostra aniołka(+6tc)
http://natanielekdziegielewski.pamietajmy.com.pl/

Re: Kochająca siostra.
EwelinaW  
13-02-2013 12:23
[     ]
     
Moja córa ma 3,5 roku. Wie o Zuzi, mówi o niej. Ale nie wymagam, żeby ją kochała. Nie znała jej, nie czekała na jej przyjście. Raczej trudne jest kochanie osoby, która jest tak naprawdę dla niej obca. Dlatego chcę, aby po prostu wiedziała i pamiętała, że mieliśmy taką córcię, że ona ma siostrę Zuzię w Niebie.
Czasami "domaga" się siostry, z którą mogłaby się bawić:)
---------------
Mama Królewny Zuzi (23.08.07.-06.06.08*)
Księżniczki Natalki (24.09.09)
Księciunia Nikosia (24.01.12)
--------------- 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: Kochająca siostra.
Paulina14.11  
18-02-2013 12:17
[     ]
     
Wydaje mi się, ze wcale nie musisz tego od niej wymagać bo dzieci instynktownie darzą miłością swoje rodzeństwo nawet gdy urodziły się już po ich śmierci, bądź były za małe na oczekiwanie na nowego bobasa. Dzieci to najwspanialsze istoty i jako jedyne działają zupełnie instynktownie w takich sytuacjach. Tak co do domagania się o siostrę Nina też to robi nawet wybrała już imię :) 
Mama aniołka Natanielka(+14.11.2012 24tc) Ciocia aniołka Emilki(+02.10.2009)Siostra aniołka(+6tc)
http://natanielekdziegielewski.pamietajmy.com.pl/

Re: Kochająca siostra.
EwelinaW  
20-02-2013 14:23
[     ]
     
NIe, ja nie uważam, żeby potrafiła kochać siostrę, która jest dla niej czystą abstrakcją.
Trochę to porównuję do tego, że nie kocham przecież swoich pra,pradziadków, których groby jednak odwiedzam. 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: Kochająca siostra.
Paulina14.11  
27-03-2013 15:44
[     ]
     
Wiesz co to chyba zależy od człowieka... Ja niedawno się dowiedziałam, ze jak miałam dwa latka to moja mama była w ciąży i straciła dzieciątko w 6 tygodniu ciąży i powiem Ci, ze w momencie kiedy się o tym dowiedziałam, pokochałam tą kruszynkę. 
Mama aniołka Natanielka(+14.11.2012 24tc) Ciocia aniołka Emilki(+02.10.2009)Siostra aniołka(+6tc)
http://natanielekdziegielewski.pamietajmy.com.pl/

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora