dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> RODZICIELSTWO POZA STRATĄ
Nie jesteś zalogowany!       

Rodzenstwo
Dodis  
25-09-2012 14:35
[     ]
     
Hej dziewczyny jak wiecie mam synka,ma juz 15 miesiecy i tak myslelismy z mezem o rodzenstwie dla naszego synka,z jednej strony juz bysmy sie chcieli starac a z drugiej strony,chce odczekac jescze z dwa lata by jeszcze poswiecic wiecej czasu synkowi. Jaki waszym zdaniem wiek jest odpowiedni miedzy rodzenstwem czy to nie ma znaczenia? Mama Natalki ur.zm 05.03.2010 i Damianka ur.`14.06.2011 
D.Czekaj

Re: Rodzenstwo
mery.k  
25-09-2012 15:48
[     ]
     
Decyzja należy do Was, u mnie było 4 lata róznicy i super się rozumieli. Karolinka bardzo troszczyła się o brata, była dla mnie podporą w tych dobrych i złych chwilach.

..........................................................
mam Kacperka *25.08.2010 +23.05.2012 i ziemskiej Karoli 6 l. 


Re: Rodzenstwo
zgrywus  
25-09-2012 18:41
[     ]
     
Wydaje mi się, że jeżeli to dziewczynka jest starsza to nie ma takiego znaczenia ile młodsze będzie rodzeństwo, bo nawet jak będzie duża różnica to dziewczynka ma taki opiekuńczy instynkt i zawsze się będzie cieszyła na młodszego braciszka lub siostrzyczkę. Jeśli chodzi o chłopców to lepiej żeby różnica była mniejsza. Ale to tylko moje zdanie. Podobno niektórzy chłopcy też mają opiekuńcze instynkty. Między naszymi chłopakami jest niecałe dwa lata różnicy, a starszak i tak zdążył już przez ten czas samotności poczuć się jak pępek świata i nie było łatwo wprowadzić do rodziny drugi pępek ;-) Teraz są nierozłączni, mimo że różnie między nimi bywa. I się lubią i się czubią. Ale będąc w ciązy z drugim synkiem tez się zastanawiałam czy nie za szybko się zdecydowaliśmy, czy starszemu nie będzie mnie brakowało, że juz nie będzie mnie miał na wyłączność. Ale z perspektywy czasu wiem, że to była właściwa decyzja i na dobre mu to wyszło. Szkoda, że z córcią się nie udało, też chcieliśmy żeby nie odbiegała za bardzo wiekiem od chłopców. Teraz mamy zamiar się starać i już nie przejmuję się, że różnica będzie duża, ważne żeby dzidziuś był. Trzymam za Was Dodis. Jak zdecydujecie tak będzie dobrze.
Mama Kuby (5lat), Jasia (3lata) i Aniołka Juleczki (ur.i zm. 13.01.2012) 


Re: Rodzenstwo
mery.k  
26-09-2012 19:54
[     ]
     
Moim zdaniem jeszce raz to podkreślę nie ma róznicy wiek. Mogą być dzieci rok po roku i sie nieznosić. Może być różnica 10 lat i też moga nie łapać kontaktu. Nie każda dziewczynka, choć starsza obdarzona jest instynktem opiekuńczości. Gdy chodziłam na rehabilitację z Kacprem pytali nas czy dzieci mają ze sobą dobry kontakt. Dla mnie było oczywiste, że tak. Panie mówiły, że dosyć często rodzeństwa (w tym i dziewczynki) mają trudności z nawiązaniem kontaktu ze sobą. 


Re: Rodzenstwo
Styś  
20-10-2012 22:36
[     ]
     
Nie ma żadnego znaczenia jaka jest różnica wieku między dziećmi. Mam dzieci z małą różnicą (13 miesięcy - bardzo rywalizowali, teraz są świetnymi kumplami, choć nie szczędzą sobie uwag) i z dużą (8 lat - też są trudne momenty, choć to dwie dziewczynki). Między najstarszym i najmłodszym jest 14,5 roku i też świetnie się dogadują, choć każdy ma inne potrzeby. Zazdrość i rywalizacja pojawia się zawsze w rożnych momentach, jest naturalna. Ważne byśmy my kochali nasze dzieci bezwarunkowo i mieli dla nich czas wtedy, gdy go potrzebują, by czuły się wyjątkowe, bo każde z nich jest inne i wyjątkowe, ma inne zdolności i potrzeby, one są świetnymi obserwatorami. Oczywiście to trudne. Najważniejsze jest jak Wy czujecie, czy już jesteście gotowi, bo miłości na pewno Wam nie zabraknie:). 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora