dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> RODZICIELSTWO POZA STRATĄ
Nie jesteś zalogowany!       

Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
Dodis  
12-08-2012 11:36
[     ]
     
Czy sa mamy,ktore maja dziecko o obnizonym napieciu miesniowym? Mama Natalki ur.zm 05.03.2010 i Damianka ur.14.06.2011 
D.Czekaj

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
emka  
13-08-2012 15:53
[     ]
     
Moja Julka miała obniżone napicie mięśniowe. O co chciałaś zapyta? 
mama Jasia(*+ 20.04.06), Julci(*26.05.07)i Adasia (*23.09.10)

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
Dodis  
15-08-2012 21:17
[     ]
     
Chcialam zapytac czy takie dzieci znacznie wolniej zaczynaja nauke chodzenia czy to sprawa indywidualna,moj syn od 2 tygodni stawia pierwsze kroki ale jeszcze sie przewraca i choc bardzo chce to jeszcze trudno mu calkiem zlapac rownowage a z tego co mi mowiono to ok.2 tygodni dziecko powinno juz samo chodzic jak sie juz puscilo i zastanawiam sie czy to napiecie ma wplyw na to? To moje pierwsze ziemskie dziecko wiec dlatego pytam bo nie wiem. 
D.Czekaj

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
Gosspel  
16-08-2012 01:50
[     ]
     
Dodis moje dzieci nie mają obniżonego napięcia mięśniowego ale pozwole sobie wypowiedzieć się w tym temacie ;) Z tego co wiem nie należy dziecka wsadzać w ramki - jest to sprawa indywidualna każdego maluszka moja pierwsza córka zaczeła chodzić mając 13 miesiecy , gdy się przewróciła zaprzestała chodzenia na prawie miesiac ( jak o tym incydencie zapomniała zapewne znowu ruszyła ) , synek zaczął chodzić jak miał 12 miesięcy i 10 dni , a najmłodsza urodzona 05 lipca 2011 biega jak szalona wspina się na wszystko . Ważne aby dziecka nie zmuszać do samodzielnego chodzenia zapewniam ruszy samo :) z tego co wiem jesteście pod opieką lekarza neurologa więc spokojnie :) ciesz się dniami bez nieustannego biegania za pędzącym maluchem . Lada dzień będziesz gonić syncia ;) Znajomi mają 2 dzieci z obniżonym napięciem , jeżdzili z maluchami do neurologów , wykonywali specjalne ćwiczenia z nimi i maluchy nie mają już tego problemu , a synowie ich zaczeli chodzić w wieku 14 miesiecy . Pozdrawiam 
mama Oli, aniołka Tymusia , małego Antosia i Aduni

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
emka  
16-08-2012 18:48
[     ]
     
Gosspel ma rację.Każde dziecko rozwija się indywidualnie. Damianek napewno wkrótce będzie biegał:)Napewno z powodu obniżonego napięcia pewne umiejętności może nabywać później, ale zdrowe dzieci też czasem nabywają później pewne umiejętności. To nie wyścig. Mam nadzieję,że przykład mojej Julki Cię uspokoi. Julka bardzo długo była rehabilitowana, zaczęła siadać gdy skończyła rok, raczkować gdy miała rok i 3 mieiące, samodzielniechodzić gdy miala rok i 10 miesięcy, długo nie mówiła.Możesz sobie wyobrazić jaka bylam tym wzystkim przerażona. Najpierw strach,że nigdy nie będzie chodzić, potem,że nie bdzie mówić...W tej chwili buzia jej się nie zamyka i nie odbiega rozwojem od rówieników. Gdyby nie to iż nie widzi na jedno oko, nikt kto na nią patrzy nie domyśliłby się iż była aż tak chora.Jeżeli coś Cię niepokoi w związku z Damiankiem, napewno warto skonsultować się z neurologiem lub rehabilitantem(może zaleci nowe ćwiczenia). Pisałaś kiedyś,że u Damianka podejrzewano małogłowie.Mam nadzieję,że to już przeszłość i ta diagnoza była błędna. Być może w przyszłości Damianek będzie potrzebował zajęć z integracji sensorycznej, ale to sprawa przyszłości.Piszę Ci o tym abyś trzymała rękę na pulsie, tak na wszelki wypadek. Pozdrawiam i jeżeli chcesz jeszcze o coś zapytać pytaj:) 
mama Jasia(*+ 20.04.06), Julci(*26.05.07)i Adasia (*23.09.10)

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
Dodis  
17-08-2012 21:31
[     ]
     
Dziekuje dziewczyny,Damiaenk juz malo co sie przewraca,w domu juz wiecej chodzi,malo juz raczkuje i biega mi po osiedlu a ja za nim bo boje sie zeby sie nie wywalil na beton,kiedy padnie na pupe dzielnie sie podnosi:)Nie poddaje sie,upadki go nie zrazily. Mama Natalki ur.zm 05.03.2010 i Damianka ur.14.06.2011 
D.Czekaj

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
Gosspel  
19-08-2012 01:55
[     ]
     
No widzisz :) zaczynasz powoli przygotowanie do sprintu ;) dzielny Damianek , niech i w życiu upadki żadne go nie zrażają nigdy ! Pozdrawiam 
mama Oli, aniołka Tymusia , małego Antosia i Aduni

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
Dodis  
23-08-2012 13:11
[     ]
     
Teraz to nie chce juz raczkowac w wodzie,a ze w wodzie nie moze tak zlapac gruntu jeszcze,to musze go prowadzic a potem mnie cale plecy bola:) 
D.Czekaj

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
Gosspel  
24-08-2012 00:19
[     ]
     
Podobno utrudnienia wzmacniają mięsnie i stabilność u dzieciaczków , słyszałam ze szalenie ważne jest aby maluchy łaziły po piasku i brodziły właśnie we wodzie :) fajnie ,że Damianek ma taką możliwość - moja mała ma do dyspozycji jedynie basenik ;) ale za rok planujemy wyskok nad morze . Dobrze ,że piszesz o plecach bo myślałam ze tylko ja cierpię na bóle pleców :) 
mama Oli, aniołka Tymusia , małego Antosia i Aduni

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
Gosspel  
27-10-2012 13:25
[     ]
     
Dodis Jak tam Twój słodziak Damianek ? Biega pewnie jak szalony - a Ty za nim:) Czy już ustąpiły problemy i strach ze coś nie tak z mięśniami malucha? Pozdrawiam 
mama Oli, aniołka Tymusia , małego Antosia i Aduni

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
Dodis  
28-10-2012 16:10
[     ]
     
Hej nie mam internetu a wlasnie zajmuje sie u siostry jej tez dzieckiem wiec wlasnie odczytalam. Biega juz jak szalony,ucieka wszedzie, wbiega w sciane,co chwile jakies siniaki,wlazi na stol a jak nie pozwalam to sie buntuje. Mowi czesc,chodz tu chodz jeszcze nie tak wyraznie,mowi papa i wlasnie skacza po mnie. 
D.Czekaj

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
Gosspel  
28-10-2012 20:47
[     ]
     
No to super :) znaczy ,że wszystko jest ok :)Pozdrawiam 
mama Oli, aniołka Tymusia , małego Antosia i Aduni

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym Gosspel
Dodis  
02-11-2012 18:23
[     ]
     
A jak tam u twoich pociech? 
D.Czekaj

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym Gosspel
Gosspel  
04-11-2012 06:33
[     ]
     
Dodis sory ze dopiero teraz odpisuję - wyjechałam na święta , moje pociechy jak pogoda ;) ostatnio chorowały ale juz jest ok . Z małą idziemy na kontrol serduszka 07 XII mam nadzieję ze bedzie wszystko ok ...ta pępowina dwunaczyniowa do końca mojego życia będzie koszmarem . Poza takimi zmartwieniami rozwijają się doskonale . Mała zaczyna już mówić zdania więc jest wesoło ;) Pozdrawiam 
mama Oli, aniołka Tymusia , małego Antosia i Aduni

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym Gosspel
Dodis  
11-11-2012 07:26
[     ]
     
No to sie ciesze:) Szkoda ze ta pepowina bedzie juz koszmarem dla ciebie a czemu az tak wielki wplyw ma teraz?My mamy skierowanie do kardiologa przez szmery w serduszku,inni lekazre je slysza a inni nie.O tych szmerach juz slyszalam jak synek sie urodzil a potem przyszla lekarka inna i stwierdzila ze nic nie ma i nas wypisali. Na szczescie odpukac synek zdrowy:) 
D.Czekaj

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym Gosspel
Gosspel  
13-11-2012 01:01
[     ]
     
Najczęściej skutkiem dwunaczyniowej pępowiny jest wada serca, rzadziej układu moczowego u małej stwierdzono nieprawidłowy przepływ L-P przez otwór owalny . Aktualnie mamy w domu szpital -ospa opanowała dzieciaki .. Zmykam i pozdrawiam ;) 
mama Oli, aniołka Tymusia , małego Antosia i Aduni

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym Gosspel
Dodis  
18-11-2012 17:59
[     ]
     
OOOO to faktycznie szpital w domu:( Na szczęście jest to przejściowe. Ważne też że jesteś z dzieckiem pod stałą kontrolą bo to zawsze lżej na sercu choć pewnie i tak sie boisz przed wizytą czy napewno jest ok. To już taki nałóg mam po stracie. Ja pamietam jak mój synek złapał angine ropna i leżeliśmy w szpitalu i strasznie płakałam że on tak cierpi i każdy mi mówił że przecież nie umiera,że tu go nawodnia i wypuszczą nas a ja tak sie bałam że go strace. Tak mi go żal było że cierpi. Plusem było to że mimo wszystkiego miał apetyt bo to taki żarłok. 
D.Czekaj

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym Gosspel
Gosspel  
22-11-2012 20:58
[     ]
     
Masz racje Dodis , kiedy nasze dzieci chorują szalejemy ze strachu ...okropne uczucie bezradności ..całe szczęście już lepiej z nimi ..powoili wychodzą z choróbska ;) Dziś miałam sen o Tobie - nie wiem jak wyglądasz ale wiedziałam w tym śnie ,że to ty i na dodatek robiłaś test przy mnie - wyszły Ci dwie kreski :D biegałaś podekscytowana jakbyś nie wiedziała komu pierwszemu powiedzieć siostrze , mężowi ? chciałaś zrobić impreze z tej okazji zastanawiałaś się jakie i gdzie dobre ciasto kupić :) ot taki dziwny sen :) Pozdrawiam i przesyłam cmoki:*:*:* dla małego rojberka a dla królewny światełka ((*))((*))((*)) 
mama Oli, aniołka Tymusia , małego Antosia i Aduni

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym Gosspel
Dodis  
28-11-2012 12:59
[     ]
     
Ojej ten sen to mnie zaskoczył,wlasnie tak było przy moich ciążach że tak latałam. Ciekawe co ten sen oznacza. Mamy teraz z mężem plany by sie usamodzielnic i własnie chcemy miec dziecko tylko w pozniejszym czasie. Ostatnio zle sie czulam i powiedzialam mezowi ze gdyby nie to ze mam@ to myslalabym ze jestem w ciązy hehe. Moze ktos z mojej rodziny bedzie mial dzidziusia hehe. Teraz mój synek koleji zlapal wirusa,nie ma goraczki ale mi wymiotuje i w nocy o 2:00 tez wymiotowal,posadzilam go by sie nie udlawil,dobrze ze mam lekki sen.On spi ze mna w lozku bo slysze jego oddech. Ma biegunki,troche mi sie odwodnil,jest tez na diecie. I jeszcze teraz wisi tv i akurat lecial moment w ostrym dyzurze jak kobieta miala wielowodzie i dziecko zmarlo:( Ja to zawsze trafiam na takie momenty. Ah. 
D.Czekaj

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym Gosspel
Gosspel  
29-11-2012 03:02
[     ]
     
Acidolit zdaje sie dobrze robi na biegunke odwodnienia i wymioty , niestety taki ores teraz wirusy atakują :( biedulek wymęczony pewnie :( no i Ty tez ..odpoczywaj kiedy mały śpi .. My już wychodzimy powoli jeszcze nocki nieprzespane co widać po godzinach moich wpisów ( mała bawi sie obok mnie w łóżku) ale pryszcze znikają powstają strupki i swędzą jeszcze wiec nie moze spać ... Buziaki dla Damianka :) 
mama Oli, aniołka Tymusia , małego Antosia i Aduni

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym Gosspel
Dodis  
29-11-2012 21:11
[     ]
     
U nas też nocki nieprzespane,dziś mąż wstał więc przespałam do tej 8:00 bo tak to od 2:00 mi potrafił nie spać,daje mu acitolit od wczoraj i dziś bylismy u lekarki i powiedziala ze przyjdzie do nas pielegniarka i postawimu banki by szybciej wrocil do zdrowia.Jeszcze na dodatek mnie wyskoczylo na nodze brodawka i jest do wyciecia,w sumie juz jest od miesiaca wiec myslalam ze to tylko odcisk ale jak zaczal ciemniec to juz poszlam do lekarza.Moja mama mnie gania bym jak najszybciej poszla bo to jest czerniak zlosliwy i jak lekarka mi dala na morfologie badania i na niedoczynnosc tarczycy to pewnie ma podejrzenia. Lekarka też mowila ze spuchlam. Moja mama mowi ze to rakotworcze i juz sie boi ze jak przyjedzie do Polski to na mój pogrzeb. Potem dowiedzialam sie że płakała do mojej siostry,że moge miec raka. Chyba tez za bardzi panikuje bo swoje pierwsze dziecko tez stracila. Ja jestem tym drugim. Mama Natalki ur.zm 05.03.2010 i Damianka ur.14.06.2011 
D.Czekaj

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym Gosspel
Gosspel  
30-11-2012 13:41
[     ]
     
Jezus weź nawet tak nie myśl ..lec jak najszybciej do lekarza ! wytną zbadają i będzie ok , a jesli okazało by się ze to czerniak to wiedz ze i on jest wyleczalny . Ważne aby myśleć pozytywnie i nie poddawać się psychika jest tu najważniejsza ... ale o czym my wogóle mówimy zbdaja kochana jak najszybciej i będziemy spokojni wszyscy ! 
mama Oli, aniołka Tymusia , małego Antosia i Aduni

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym Gosspel
Dodis  
21-12-2012 16:37
[     ]
     
No cześć i jak tam dzieciaczki? Moj synek zdrowy i wlasnie go bede budzic bo spi mi juz od 14:00 a jedziemy na zakupy bo nas czeka jeszcze przeprowadzka.Mamy nie za fajnie w domu co sie odbija na moim synku a ja i moj maż nie pzwolimy na to. Tak jest jak sie mieszka z tesciami hehe 
D.Czekaj

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
Gosspel  
21-12-2012 19:14
[     ]
     
Z teściami żle bez nich też nie dobrze , ale fakt jest taki ,że młodzi nie powinni mieszkać razem z rodzicami dla dobra i jednych i drugich , moi rodzice tak jak i rodzice mojego męża mieszkają prawie 100 km od nas :):D jak to mąż się śmieje jest to ta bezpieczna odległość choć czasami brakuje mi możliwości pozostawienia maluchów pod ich opieką ;) Moje już zdrowieją , ja jeszcze pociągam i kalsze ale do świat mamy nadzieję nic się nie zmieni na gorsze . Ada po kontroli serduszka , nic się nie zmienia - dziurka jeszcze nie zarosła następna wizyta 06 czerwca .Pozdrawiam serdecznie :) 
mama Oli, aniołka Tymusia , małego Antosia i Aduni

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
Dodis  
03-01-2013 20:05
[     ]
     
My juz wynajmujemy mieszkanie,jestesmy szczęsliwi,tesciowie maja chyba wyrzuty sumienia, ale nie moglam pozwolic na to ze dziecko latalo po calym mieszkaniu a potem nagle zaczeli zamykac pokoje i szantazowac ze wstawia w drzwiach zamki,nie mozna pierw rozbawic dziecka a za 5 minut wystawic za drzwi i zamknąć przed nim sie. Ja siostrze czasem pozostawiam malego lub mojej mamie jak jest,tesciowej to tak pozostawialam na 2 godziny wieczorem bo tak to sie balam bo juz mialam tel ze nie moze sobie dac z nim rady,i zastalam go rozwydrzonego a mu sie poprostu cos przysnilo. Teraz my mamy spokoj a synek lata sobie po mieszkaniu i wlasnie probuje mi zepsyc laptopa 
D.Czekaj

Re: Dzieci o obnizonym napieciu miesniowym
Dodis  
16-03-2013 23:31
[     ]
     
Tak sie martwiłam o to napięcie mięśniowe a teraz lata jak torpeda i trudno nadążyć za moim synkiem że czasem tesknie za tymi czasami iż mogłam z nim odpoczac w łóżku,tak sobie poleżeć a teraz? No nie da rady bo musze go pilnować. Siniaki już sie zaczeły ah,chwila moment i już nabity 
D.Czekaj

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora